POLITICKÁ DISKUSIA
|
Markuss
|
29.11.2024, 07:14 | #15917
|
Toto budú asi analytici progresívneho Slovenská.
Tak policajti, učitelia, ľudia na katastri chýbajú. Sociálna poisťovňa detto nestíha, ale prepustimw 100tiaic ľudí a bude to fajn... Na papieri
Potom uz bude dosť policajtov a úradníkov?
|
|
|
| |
frame
|
29.11.2024, 07:37 | #35507
|
| |
Ešte v prvých mesiacoch tohto roka aj samotný predseda vlády hovoril o vysokej miere zamestnanosti v štátnej správe a niekoľkokrát spomenul, že by mohlo byť prepustených až 30 percent úradníkov. „Možno teraz vyplaším zamestnancov ústrednej štátnej správy, ale myslím si, že 30-percentný rez by absolútne nebol viditeľný. Ministerstvá a ústredné orgány štátnej správy by mali rovnaký alebo možno dokonca lepší výkon, ako majú teraz,“ povedal ešte v apríli Fico.
Ak by sme nebrali do úvahy prepúšťanie policajtov, hasičov, colníkov a vojakov, ktorých je dlhodobo nedostatok, prepúšťanie na ministerstvách a ústredných orgánoch štátnej správy by sa podľa tohto návrhu mohlo dotknúť 20– až 22-tisíc ľudí. Analytik INESS Radovan Ďurana v tom čase pre Pravdu prepočítal, že by takéto škrty mohli priniesť úsporu vo výške až 0,5 miliardy eur. Do konsolidačného balíka sa však toto opatrenie napokon nedostalo.
Zakladateľ občianskeho združenia Pracujúca chudoba Milan Kuruc upozorňuje na to, že je dôležité rozlišovať, kde k nárastu zamestnanosti v rámci štátnej správy došlo. „Napríklad, ak sa zvýšil počet učiteľov, zdravotníckeho personálu alebo sociálnych pracovníkov, môže to odrážať snahu o zlepšenie kvality verejných služieb. Na druhej strane, ak nárast nastal v administratívnych pozíciách bez jasného prínosu pre občanov, je na mieste otázka efektivity,“ hovorí pre Pravdu odborník z praxe.
Ficovej kecy
Link na článok na doméne aktuality.sk
|
|
| |
Markuss
|
29.11.2024, 10:16 | #35508
|
| |
hej - a teda v jednom a tom istom clánku sme zrazu z minus 100.000 ludi, isli na mínus 20.000.
Tak rozmýslajú progresívci - od buka, do buka... rovnako ako exekúciou zatazený majka
|
|
| |
frame
|
29.11.2024, 12:14 | #35511
|
| |
Obetoval som 1,99€ na exekúcie.sk,počet exekúcii 0.
Dolož,kde mám exekúciu.
Výpis zo zoznamu exekúcií SR
Meno xxxxxxx
Dátum narodenia xxxxx
Počet exekúcií
0
|
|
| |
frame
|
29.11.2024, 12:15 | #35512
|
| |
exekuciesr.sk-oprava
|
|
| |
Markuss
|
29.11.2024, 13:34 | #35517
|
| |
ty si zaplatil, aby si zistil, ze nemás exekúciu .... to je vúl 
|
|
| |
StanoDianiska
|
29.11.2024, 14:43 | #35519
|
| |
Markuss, vúl si ty. Nie prvý krát tu vyťahuješ na ľudí osobné veci. A ako obyčajne, si mimo
|
|
| |
StanoDianiska
|
29.11.2024, 14:45 | #35520
|
| |
A kvôli tebe minul frame zbytočne 1,99€. Dúfam, že si charakter a pošleš mu tú sumu na účet.
|
|
| |
frame
|
29.11.2024, 15:38 | #35521
|
| |
Markus ja som podľa teba vúl,ale ty so podľa mňa falat хуйа.Rok tu vypisuješ na fóre,že mám exekúciu.Oželel som tých 1,99€,ale ty хуйом ostaneš.
|
|
| |
Michalides
|
29.11.2024, 15:58 | #35524
|
| |
Vyťahovanie osobných veci je jeho špecialista … a ako píše Stano je mimo ako vždy…
|
|
| |
Markuss
|
30.11.2024, 19:21 | #35542
|
| |
No áno. Takže 2€ obetoval, aby zistil, či mu už vymazali tu exekúciu. Nikto, kto nemá a nemal exekúciu nemá potrebu zisťovať, či exekúciu má. Ale neprekvapuje ma, že ste uvažovali rovnako ako tunak automat na kopírovanie textov z hovnoplátkov. Totiž čítate rovnaké biblické texty
|
|
|
frame
|
29.11.2024, 06:42 | #15916
|
"Umelkyne"
Martina Šimkovičová pozýva na výstavu, kde bude mať aj svoj obraz, pričom jej ministerstvo kultúry nad ňou prevzalo záštitu. Na Bratislavskom hrade budú vystavovať aj Jana Vaľová zo Smeru či Romana Tabák. Šimkovičovej obraz nie je jej originálnym dielom, napodobňuje Moneta, upozornil Refresher.
Podľa Šimkovičovej ministerstvo akciu nefinancuje. Ministerka na Facebooku kritizuje, že ľudia, ktorí volajú po slobode v kultúre, zosmiešňujú jej umeleckú prácu.
„Maľovaniu sa venujem roky. Je to pre mňa relax, ktorým si dobíjam energiu, a spôsob, akým dokážem zabudnúť na bežné starosti. Príde mi však až úsmevné, že ako ministerka kultúry musím najnovšie obhajovať, vysvetľovať, ba priam čeliť posmechu za to, že mám vzťah k umeniu a že práve to ma napĺňa,“ píše.
Refresher informoval, že obraz, ktorý bude Šimkovičová vystavovať, nie je originálom. Nazvala ho „The colour blue and the magic“, podľa webu sa inšpirovala francúzskym umelcom Claudom Monetom a jeho maľbou Seiny.
https://news.refresher.sk/171593-Simkovicovej-obraz-ktory-bude-vystavovat-nie-je-povodne-z-jej-dieln...
|
|
|
Markuss
|
28.11.2024, 20:14 | #15915
|
|
Neuveriteľné. TiTok ma tuším v Rumunsku väčší dosah ako tlač aj televízia. Poznáme už z iných vyspelejších demokracií. Keď nesedí výsledok, boli v Tom Rusi alebo Číňania.
|
|
|
| |
frame
|
29.11.2024, 12:24 | #35513
|
| |
Šéf rumunskej volebnej komisie Toni Greble uviedol, že prvé kolo prezidentských volieb v krajine by sa mohlo zopakovať, ak ústavný súd rozhodne o anulovaní hlasovania z 24. novembra.
Sťažnosť podal kanditát Christian Tregesa.
Ak súd podľa neho patrične rozhodne, opakované hlasovanie sa môže uskutočniť 15. decembra a druhé kolo 29. decembra.
Rozhodnutie padlo na konci dvojhodinového stretnutia po sťažnosti prezidentského kandidáta Christiana Tergesa, ktorý obvinil ÚVK z falšovania hlasov kandidátky Eleny Lasconiovej.
Poznamenal, že Ústavný súd môže voľby zrušiť, ak existujú dôkazy o tom, že postup volieb bol nevhodný do takej miery, že v konečnom dôsledku ovplyvnil poradie politických konkurentov.
|
|
|
frame
|
28.11.2024, 19:16 | #15914
|
ElektroDebilita na ruský spôsob
Neuveriteľné: Ruský Rosatom sa pustil do vývoja elektromobilov
Najväčší výrobca elektriny v Rusku rozširuje portfólio o výrobu áut. Asi neprekvapí, že budú elektrické. Ich avizované parametre sú ale biedne. Prekvapia len masívnym nasadením karbónu. Majú vôbec šancu?
Link na článok na doméne pravda.sk
|
|
| |
Markuss
|
28.11.2024, 20:17 | #35504
|
| |
Asi majú už aj splachovacie hajzle, a tie sankcie tiež vyzerá že fungujú, keďže Rusi na iné ako elektromobilutu ani nemyslia. A to ešte nedávno Uršula tvrdila, že vyberajú čipy z ukradnutých hriankovačov a bojujú lopatami
|
|
| |
true
|
28.11.2024, 21:57 | #35505
|
| |
Eurohujeri ako frame Ursulu podporuju, cez Hojsika a inych idiotov.
|
|
|
frame
|
28.11.2024, 17:53 | #15913
|
Migaľ k odloženiu športových zákonov od SNS dodal, že „na nezmysly pána Danka reagovať nebudem“. „Ak si pán Danko nevšimol semafor, tak nie je prekvapenie, že si nevšimol ani moje pripomienky k zákonu,“ povedal Migaľ.
Poslanec Hlasu tvrdí, že chce, aby peniaze na šport „neskončili v betóne“, ale mohli z nich ťažiť aj športovci. O svojich pripomienkach chce diskutovať budúci týždeň.
|
|
| |
frame
|
28.11.2024, 17:58 | #35502
|
| |
Koniec chaosu
Žiadne hádky
Lacné rožky
Poriadok s nenažratými reťazcami
Lacný benzín
Sľuby Peleho a Fica sú proste realita. Dobre ste volili milovníci a milovníčky Fica a Peleho.
|
|
|
|
|
Markuss
|
28.11.2024, 14:55 | #15911
|
|
Takto funguje ekonomika. Zarobís peniaze a fungujes. Dopyt povie, ci je to úspech, alebo flop. Ak fail, ekonomicky podlozené treba skoncit nerentabilný biznis... ak robi niekto aktivizmus, tak hádze cudzie peniaze do kotla a kúri nimi...
|
|
|
| |
Markuss
|
28.11.2024, 14:56 | #35497
|
| |
Rivian je ďalšou veľkou elektromobilkou, ktorá sa dostala do finančných problémov, najmä v dôsledku klesajúceho dopytu v USA. Zachraňovať ho musí americká vláda, ktorá mu požičia 6,6 miliardy dolárov.
|
|
|
frame
|
28.11.2024, 14:46 | #15910
|
Poslankyňa Martina Bajo Holečková tvrdí, že podľa jej informácií policajný prezident Ľubomír Solák odchádza do civilu.
Link FB príspevok
|
|
|
|
| |
frame
|
28.11.2024, 14:36 | #35495
|
| |
Andrew Korybko
Som americký politický analytik so sídlom v Moskve s PhD z MGIMO!!!. Moje osobné názory sú moje vlastné a nereprezentujú žiadne iné osoby, predajne ani inštitúcie.
|
|
|
|
|
|
frame
|
28.11.2024, 13:22 | #15907
|
. „lidé obdivující a blahořečící tak neuvěřitelně zvrhlý režim, jako je současný Putinův,
jsou lidé, kteří jsou velmi často nešťastní, zahořklí, zapšklí, smutní,
opuštění nebo jen mají životní smůlu – anebo jsou to prostě jen svině“.
|
|
| |
frame
|
28.11.2024, 13:24 | #35492
|
| |
Bývalý náčelník vojenskej polície Otakar Foltýn
|
|
| |
Lajos
|
28.11.2024, 13:40 | #35493
|
| |
podľa skôr tento človek je veľmi smutný nemyslíš?
teda má smutný život
|
|
|
Svetonazor
|
28.11.2024, 13:12 | #15906
|
4 dni v Bukureşti
To nie je názov filmu, ale môj aktuálny zážitok. Rozpíšem, keď to strávim. Dovtedy môžete spomenúť Vaše skúsenosti.
|
|
|
Markuss
|
28.11.2024, 12:59 | #15905
|
no a peace-makeri a sponzori teroristov otvorili v Syrii dalsi front. Aká náhoda, ked sa jeden na Ukrajine rúca, treba stiahnut Rusov inam.
Takto sa to robí do psej matere.
Svet v rukách odchádzajúcich demokratov
|
|
|
|
frame
|
28.11.2024, 08:23 | #15904
|
Partnerke guvernéra Národnej banky Slovenska Petra Kažimíra Kataríne Koreckej sa podarila zázračná vec, o ktorej sníva azda každý, kto si požičiava peniaze.
Od cyperskej schránkovej firmy si požičala 1,5 milióna eur. Tieto peniaze pochádzali od oligarchu, Kažimírovho dlhoročného známeho Jozefa Brhela. Vďaka nim kúpila lukratívnu vilu s bazénom na Azúrovom pobreží vo Francúzsku. A potom nemusela nič vracať. Stalo sa to pred desiatimi rokmi, keď bol Kažimír ministrom financií v jednofarebnej vláde
https://dennikn.sk/4305096/kazimirova-partnerka-kupila-vilu-vo-francuzsku-ked-jej-prisli-peniaze-od-...
|
|
| |
Markuss
|
28.11.2024, 11:54 | #35490
|
| |
tých zázracných vecí sa darí....
Pani Matovičová je taktiež investorkou. V spoločnosti Arca Investments mala uložených 600-tisíc eur. Podľa našich informácií jej bola celá suma nedávno vyplatená, dokonca aj s výnosom, na úkor ostatných drobných veriteľov.“
|
|
|
| |
Markuss
|
28.11.2024, 08:04 | #35489
|
| |
Ked si ich tam bezdetná picha navozila, tak jej to moze byt jedno. Ona nejak dozije... A obcania nech sa prisposobia.
Potom sa niekto cuduje, ze AfD naberá na sile
|
|
|
Markuss
|
28.11.2024, 07:12 | #15902
|
a ked teda zacinaju mienkotvorní pomaly odkrývat císla, a teda skor uberajú nuly ako pridávajú....
Economist: Ukrajina už prišla o pol milióna vojakov
Link na článok na doméne pravda.sk
|
|
|
| |
Markuss
|
27.11.2024, 21:09 | #35483
|
| |
To asi preto, že peremoha sa približuje a Ukrajina je dávno nezávislá.... A potom nastúpia aj 15-rocni, aj 13-rocní, jak v 1945 v Berlíne.
Potom nemiluj svoju zem
|
|
|
|
| |
Redbul
|
27.11.2024, 21:10 | #35484
|
| |
Debata Primitov.A toto je ten smutny pohlad,akoze Demokracie,ze takíto blbci dostanu niekde priestor a budu vypravat o svojich uspechoch v zivote.Tusim si tam aj Rytmus prdol.Tak to je ta Demokracia,co sme tak chceli.Aby taketo individua dostavali a urcovali smer.OK
|
|
| |
Redbul
|
27.11.2024, 21:12 | #35485
|
| |
*Primitivov.A clovek sa naozaj niekedy zamysli,ako ja teraz.Je to mozne?Ale je do pici.
|
|
| |
Redbul
|
27.11.2024, 21:26 | #35486
|
| |
hentoho potetovaneho holica,ci co to je...vytiahnut von nalozit mu bacharskou palicou.Tie nemoralne veci ,co tam hovori,nech si necha na doma.A nie to pustat na verejnost.No jo Ja by ujebal jak zito.
|
|
| |
Redbul
|
27.11.2024, 21:53 | #35487
|
| |
*bacharskov.Ziadna nasadzka.Musis byť tvrdý na takýchto ľudí.Lebo ti zdegeneruju mládež a celú spoločnosť.To su presne tie negatívne individua,ktoré ti podstate podsúvajú vedome...kriminalitu,drogy a iný nesvar.
|
|
|
frame
|
27.11.2024, 18:13 | #15899
|
Na Slovensko sa bude môcť opäť dovážať rádioaktívny odpad zo zahraničia
Poslanci zrušili zákaz dovozu, ktorý bol zavedený v roku 2021.
TASR,SITA
|
|
|
frame
|
27.11.2024, 17:37 | #15898
|
Poslanci schválili zvýšenie sadzby mýta od polovice roka 2025 zhruba o 40 %. Návrh sa pôvodne nepáčil SNS, ale nakoniec hlasovala za. Zmeny v mýte podporilo aj KDH.
Koaličná SNS sa po rokovaní vlády, ktorá v auguste tento návrh schválila, vyjadrila, že návrh v parlamente nepodporí. Strana vtedy tvrdila, že so zvyšovaním poplatkov o 40 percent nesúhlasí bez toho, aby došlo k dobudovaniu cestnej infraštruktúry.
Poslanci tohto klubu napokon za návrh v parlamente hlasovali.
|
|
|
|
frame
|
27.11.2024, 14:23 | #15896
|
|
Rubrľ dnes nasadil pekelné tempo-120,585€,114,50 dolár
|
|
| |
frame
|
27.11.2024, 14:25 | #35473
|
| |
RUBEĽ-neviem aký je kurz zlatého Rubľa
|
|
| |
slaven
|
27.11.2024, 14:30 | #35476
|
| |
tak nevies, ci vies?
|
|
| |
frame
|
27.11.2024, 14:43 | #35477
|
| |
Opravil som sa Rubrľ.
Vy Kremľoboti by ste mali vedieť kurz zlatého Rubľa,ja neviem.
Tu to máte z prvej ruky-Курс доллара на международном рынке Forex превысил 113 руб. По данным на 16:00 мск доллар торгуется по 113,24 руб. (+7,34%). За сегодняшний день доллар на международном рынке подорожал уже на несколько рублей. Евро на Forex к этому моменту подорожало до 120,5 руб. (+8,96%).
|
|
| |
slaven
|
27.11.2024, 14:50 | #35479
|
| |
Kremľobot
|
|
|
Lajos
|
27.11.2024, 14:20 | #15895
|
Robert Fico: TELEFONOVAL SOM S NOVOZVOLENÝM PREZIDENTOM USA D. TRUMPOM!
Pred niekoľkými hodinami som telefonoval s novozvoleným prezidentom Spojených štátov Donaldom Trumpom. Zablahoželal som mu k dominantnému víťazstvu a vyjadril presvedčenie, že s jeho osobou sú nielen na Slovensku, ale aj v celej Európe spojené obrovské očakávania v otázke vojnového konfliktu na Ukrajine.
Dovolil som si osobnú poznámku, že sme čelili podobným výzvam a to pokusom dostať nás do väzenia a fyzicky zlikvidovať, čo sa našťastie našim oponentom nepodarilo zrealizovať.
Podstatnú časť nášho rozhovoru tvorilo hodnotenie vojnového konfliktu na Ukrajine, pri ktorom sa americký prezident D. Trump zaujímal o moje názory ako predsedu vlády SR, krajiny susediacej s Ukrajinou. Veľmi otvorene som mu zopakoval všetky postoje, ktoré v tejto súvislosti verejne prezentujem.
|
|
| |
slaven
|
27.11.2024, 14:57 | #35480
|
| |
To je ten izolovaný Fico?
|
|
|
|
|
|
Lajos
|
27.11.2024, 14:17 | #15891
|
Eduard Chmelár: PRE OBYČAJNÝ HOAX TAKMER SPUSTILI TRETIU SVETOVÚ VOJNU
Ešte pár slov k tým severokórejským jednotkám v Kurskej oblasti. Márne by ste hľadali v našich červených denníčkoch informáciu, že Pentagon včera oficiálne poprel, že by vojaci KĽDR vstúpili na územie Ukrajiny alebo že by operovali na území štyroch anektovaných oblastí Ukrajiny. Pripomínam, že toto bol oficiálny dôvod, pre ktorý Spojené štáty a Veľká Británia povolili použitie rakiet dlhého doletu na útoky vo vnútrozemí Ruska. Chápete to? Západné veľmoci boli ochotné riskovať jadrový konflikt pre správu, ktorá sa ukázala ako obyčajná fáma, ako prasprostý hoax. Čo bude nabudúce? Na základe čoho sa rozhodujú ľudia, ktorí majú kľúče od jadrových kódov? Čo za bláznov vedú tento svet do záhuby?
|
|
|
frame
|
27.11.2024, 14:01 | #15890
|
Toto Rusko už nie je tou krajinou,ktorá mi zachránila život,píše účastník SNP Otto Šimko po Ficovom oznámení, že v máji pôjde na oslavy do Moskvy. Šimko pred pár dňami odmietol poskytnúť osobné údaje ruskému veľvyslanectvu. „Uvedomil som si, že môj súhlas by mohol znamenať, že mi veľvyslanectvo udelí nejakú medailu. V tom prípade by som nemohol urobiť nič iné, iba ju následne vrátiť.“Preto som zaškrtol, že nesúhlasím, aby ambasáde odovzdali moje osobné údaje.Súčasné putinovské Rusko nepovažujem za totožné s Ruskom z vtedajších vojnových čias. Toto Rusko nie je to isté Rusko, ktoré nám pomohlo v SNP, ktoré malo hlavný podiel na našom oslobodení a ktoré mne osobne zachránilo život. Pochybujem totiž, že by som bez pomoci Ruska pri porážke Hitlera prežil holokaust a dožil sa sto rokov.Rusko sa zmenilo a jeho najvýznamnejšou metamorfózou je vpád do Československa v auguste 1968 a vpád na Ukrajinu. Pozlátka protihitlerovského spojenectva slabne.
Svojím nesúhlasom s poskytnutím osobných údajov som vyriešil svoju dilemu jednoducho, bezproblémovo a spravodlivo. Ja nebudem mať problém s medailou, oni s jej vrátením. Osobný postoj pri riešení problémov som zdedil po mojom otcovi, ktorý bol sudcom občianskeho práva. Často sa mi to v mojom živote osvedčilo.
https://dennikn.sk/4325659/toto-rusko-uz-nie-je-tou-krajinou-ktora-mi-zachranila-zivot/?ref=mwat
|
|
| |
slaven
|
27.11.2024, 14:07 | #35470
|
| |
Verím, že pohľad na USA je pre daného pána stále rovnaký, nezmenil sa.
Lebo aj USA bojovalo vo vojne proti Hitlerovi.
|
|
| |
frame
|
27.11.2024, 14:18 | #35472
|
| |
Napíš mu,čo ti v tom bráni.Nie len USA bojovalo,ale aj Francúzsko,Rumunsko,Anglicku...Názory tohto pána na tieto krajiny ťa nezaujímajú?Teba trápi iba USA?
|
|
| |
slaven
|
27.11.2024, 14:29 | #35475
|
| |
Daj mi jeho adresu, napisem mu.
USA bol priklad, je to svetova velmoc ktora narobila vo svete najviac zla.
|
|
| |
frame
|
27.11.2024, 14:47 | #35478
|
| |
Napíš Bratčikovi,alebo БРДТ za БРДТА
|
|
| |
slaven
|
27.11.2024, 15:05 | #35481
|
| |
Dík za tipy komu napísať.
|
|
| |
majster
|
28.11.2024, 17:00 | #35501
|
| |
zaujímavá somarina, a Slovensko teraz je Slovensko zo 40-tých rokoch??
|
|
|
frame
|
27.11.2024, 13:18 | #15889
|
Ivan Korčok (PS) označil hlasovanie europoslancov za Smer o novej eurokomisii za jeden z najväčších politických bizárov. „Najprv premiér a predseda Hlasu vyplakávajú, že opozícia bude Marošovi Šefčovicovi škodiť, aby to nakoniec boli poslanci za Smer, ktorí hlasovali proti Šefčovicovi,“ hovorí exminister zahraničných vecí.
Tak strašne nenávidia EÚ, že sú ochotní ísť proti kandidátovi, ktorého sami navrhli. A opoziční poslanci vrátane poslancov za PS, ktorí údajne mali slovenskému kandidátovi škodiť, ho nakoniec jednoznačne podporili, lebo si uvedomujú svoju zodpovednosť k EÚ aj k vlastnej krajine. Pre Maroša Šefčoviča je to dobré, pretože akákoľvek verejná podpora od Smeru či Hlasu mu skôr škodí ako pomáha,“ píše Korčok na Facebooku
|
|
|
|
| |
slaven
|
27.11.2024, 14:08 | #35471
|
| |
Treba hlasovať proti chorým veciam.
Súhlasíš Majko, alebo nie?
Si schopný odpovedať na jednoduchú otázku, alebo vies len kopirovat?
|
|
|
Lajos
|
27.11.2024, 13:02 | #15888
|
|
Volič Národnej koalície poriadne naložil Huliakovi: "Čestný" bača z Očovej.. Link YouTube video
|
|