POLITICKÁ DISKUSIA
|
frame
|
05.12.2024, 17:44 | #15979
|
|
Ak by sa rozpadla koalícia, išla by som do spolupráce s Hlasom, hovorí poslankyňa SaS Jana Bittó Cigániková. „Pre mojich voličov, pre občanov Slovenska je určite lepšie, ak je pri moci SaS, PS, Hlas a KDH, ako keď je tam SNS, Fico a Hlas,“ tvrdí v rozhovore s tým, že ešte nevie, či bude v ďalších voľbách kandidovať.
|
|
|
|
|
|
Lajos
|
05.12.2024, 15:42 | #15975
|
|
Migaľ bojuje za drevených koníkov, nie za športovcov. Link FB príspevok
|
|
|
| |
frame
|
05.12.2024, 17:19 | #35626
|
| |
Čakal som, že Andrej Danko bude na tom hobby horse jazdiť, ale sklamal ma, povedal Samuel Migaľ v reakcii na tlačovku SNS, na ktorú priniesli aj rekvizitu. Podľa Migaľa tým Danko urobil tejto aktivite najlepšiu reklamu.
K zákonu o športe povedal, že jednou zo základných zmien, ktoré presadzuje, je vytvorenie rozhodcovských komisií pod olympijským zväzom, ktoré by riešili spory medzi športovcami.
„To, že pomenovávam veci pravými menami, neznamená, že som progresívec,“ povedal na margo Dankových úvah, že sa asi chce pridať k PS.
Predseda SNS kritizuje Migaľa, že blokuje zákon, vďaka ktorému mohlo podľa Danka ísť 60 miliónov eur na výstavbu a rekonštrukciu športovísk.
|
|
| |
frame
|
05.12.2024, 19:08 | #35627
|
| |
Spor medzi SNS a poslancom Hlasu Samuelom Migaľom pre športové zákony sa dostáva do osobnej roviny a prichádzajú aj upozornenia, že môže zasiahnuť generálna prokuratúra.
„Ak si verejne pýtaš výhodu alebo povieš, že chceš za svoje hlasovanie niečo, tak je to nielen na hranici etiky, ale možno si také konanie o chvíľu všimne aj generálny prokurátor Žilinka,“ odkázal predseda SNS Andrej Danko poslancom, ktorí si kladú podmienky – a predovšetkým Samuelovi Migaľovi, ktorý už druhýkrát zablokoval parlament pre zákon SNS o podpore športu
|
|
|
Markuss
|
05.12.2024, 14:15 | #15974
|
Ak teda nebudete volit, podla predstáv USA, tak to pocítite. Demokracia v priamom prenose.
Nás kandidát musí vyhrat, inak zasahovanie do volieb, anulovanie volieb, a iné demokratické metody a principy... ale kua ako to ten PUTIN vsetko stíha? 
|
|
|
| |
Markuss
|
05.12.2024, 14:16 | #35623
|
| |
Washington 5. decembra (TASR) - Ministerstvo zahraničných vecí USA v stredu varovalo pred "vážnymi negatívnymi dôsledkami", ak sa Rumunsko odvráti od Západu. Reagovalo tak na víťazstvo kandidáta krajnej pravice Calina Georgesca v prvom kole prezidentských volieb. TASR informuje podľa agentúry AFP.
|
|
|
Markuss
|
05.12.2024, 14:02 | #15973
|
teraz mi nasi novinári vycarili úsmev. Toto svet asi nerozdýcha. Udrel sankciami     
Zelenskyj udrel sankciami na Gruzínsky sen: Odovzdávajú krajinu Putinovi. Vyzval Západ na spoločný postup
|
|
|
| |
Markuss
|
05.12.2024, 14:04 | #35621
|
| |
kkt zrusí volby doma, ludí na uliciach nahána TCC, korupcia sa nedá slovom ani popísat, cirkev perzekuovaná, a ON UVALUJE SANKCIE   
|
|
|
frame
|
05.12.2024, 13:53 | #15972
|
Plénum nebolo ani na druhý pokus uznášaniaschopné pred hlasovaní o Fonde na podporu športu
Nič nenasvedčuje tomu, že by STVR nezostala paralyzovaná. Smutný je aj Machala
STVR určite začne nový rok v provizóriu a parlament zrejme bez šéfa.
Prestaňte do r!t! klamať, vy, vy , vy..." povedal šéf k stavu v NRSR, kde podľa neho všetko funguje, všetko prechádza...
V provizóriu je aj parlament, min.kultúry, zdravotníctvo a polícia...
Slovenská republika je z technických príčin mimo prevádzku. Použite prosím inú krajinu. Ďakujeme za pochopenie
|
|
|
|
|
Svetonazor
|
05.12.2024, 08:34 | #15970
|
USA sa naďalej miešajú do politiky iných štátov a diktujú im, čo majú robiť. Slovami "nobelistu" Obamu - vykrútia im ruku.
Tentokrát hovoria Rumunoch - ak odmietnu zvyšovať príspevok do NATO a nebudú podporovať Ukrajinu, bude to mať pre nich vraj vážne následky.
Rumuni už zrejme pochopili (aspoň časť), že nechcú dopadnúť ako za Ceaușesca, kedy tento postavil za 2 miliardy USD (na úver) obrovskú vládnu opachu a oni medzitým mrzli v bytoch a nemali čo jesť, čoho následky nesú dodnes.
Celé to však komplikuje fakt, že Rumunsko je vazalom Nemecka a USA tam aktuálne stavajú najväčšiu vojenskú základňu v Európe. Mimochodom, hlavne preto majú Rumuni kopu nových moderných diaľnic. Základňa bez zodpovedajúcej infraštruktúry by bola nanič.
Link na článok na doméne pravda.sk
|
|
| |
Svetonazor
|
05.12.2024, 08:35 | #35617
|
| |
Reakcia na:
Rumunský prezidentský kandidát Georgescu sľúbil zastaviť vojenskú pomoc Kyjevu.
Starosťou rumunského ľudu je byť šťastný. Nemôžu byť šťastní, keď míňajú peniaze na iné veci. Ak je NATO defenzívne, potom musí zostať defenzívne. Verím v jednu vec: Rumunsko nemá voči nikomu žiadne záväzky,
- povedal v rozhovore pre agentúru Reuters.
Calin Georgescu dodal, že Rumunsko a jeho ľudia sú pre neho prioritou a „rozmiestnenie amerických systémov protiraketovej obrany a stálej bojovej skupiny NATO na území krajiny nie je prioritou“.
|
|
| |
Lajos
|
05.12.2024, 09:03 | #35618
|
| |
Áno, je to tak.
|
|
| |
Markuss
|
05.12.2024, 11:00 | #35619
|
| |
cele im to ale pomaly padá na hlavu... a este sa nájdu tutok ludia, ktorí tomu im svetu tlieskajú.
a potom ked sa dostane na povrch, co za sprofánované figúrky tam strýko SAM a globalisti majú, tak sú ticho.... spomeniem len v poslednej dobe...
Leyenova a jej pfizergate a poník
Biden a jeho syn
Kiska a jeho pozemkove a danove podvody
Reynders a jeho pranie spinavych penazi
Katargate a mnozstvo komisarov... a dalej ani nemusime pisat
|
|
|
|
|
|
|
| |
Markuss
|
04.12.2024, 10:18 | #35612
|
| |
Belgická federálna polícia vykonala raziu v niekoľkých nehnuteľnostiach spojených s bývalým európskym komisárom pre spravodlivosť Didierom Reyndersom pre podozrenie z prania špinavých peňazí, informovali Follow the Money a belgické noviny Le Soir .
Reynders údajne niekoľko rokov kupoval losy cez Národnú lotériu, organizáciu, ktorú mal na starosti ako minister v rokoch 2007 až 2011.
Údajne sa zúčastňoval na lotériových hrách a výsledné a teraz prepierané zisky si ukladal na svoj osobný účet.
|
|
| |
Markuss
|
04.12.2024, 10:19 | #35613
|
| |
Miestne médiá uvádzajú, že vyšetrovanie prebiehalo mesiace, no vyšetrovatelia počkali, kým sa v nedeľu skončí Reyndersov mandát eurokomisára, čo tiež znamenalo koniec jeho imunity voči EÚ.
|
|
| |
Bond007
|
04.12.2024, 10:44 | #35614
|
| |
Mario Kolik nepovie ani slovo, rovnako ako šimpanz
|
|
| |
Lajos
|
04.12.2024, 11:58 | #35615
|
| |
Uvidíme ako chalani z PS, bude tlačovka? - Link FB príspevok
|
|
|
Svetonazor
|
04.12.2024, 08:26 | #15964
|
Viete, ako na Slovensku roky beží mantra, že na všetko tu potrebujeme zahraničných investorov, akési bájne tvory, ktoré nás vytrhnú z biedy, dajú nám úctivo prácu a veď, načo by potom platili aj dane?
No, tak tento bumegang sa už s plnou silou vrátil kolektívnemu Západu späť. O problémoch automobilky VW je už hlasno počuť, minulý týždeň tam štrajkovali zamestnanci proti prepušťaniu.
Teraz uverejnili správu, že končí fabrika Audi v Bruseli, kde o prácu príde 3.000 zamestnancov. Úpadok chce firma zvrátiť - počúvajte čím - hľadaním investora...
Odkiaľ asi bude? Z USA? Z Indie? Alebo Číny?
Zahraničný investor nie je automatickou zárukou vyriešenia problému. Je načase hľadať vlastné kapacity a možnosti.
Koloniálny kapitalizmu došiel na koniec svojej púte.
https://www.electrive.net/2024/10/29/audi-gibt-werk-in-bruessel-ende-februar-auf/
|
|
|
| |
Bond007
|
04.12.2024, 08:22 | #35607
|
| |
Vidíš to, a niekto má ranč v Austrálií, niekto kaštieľ v Turčianskej Štiavničke....
|
|
| |
Svetonazor
|
04.12.2024, 08:28 | #35608
|
| |
Každý má niečo a niekto len klapky na očiach, že to nevidí u svojich "dobrých" ľudí, ale vidí to len u tých zlých.
|
|
| |
frame
|
04.12.2024, 09:14 | #35609
|
| |
Na ten ranč v Austráli tiež požičal peniaze Brhel,ako na vilu na Azúrovom pobreží?
|
|
| |
Bond007
|
04.12.2024, 10:00 | #35610
|
| |
Tak Rišulko je z tej správnej strany, on len povedal že založil byty a všetko bolo vysporiadané
|
|
| |
Bond007
|
04.12.2024, 10:03 | #35611
|
| |
A kaštieľ v TS toho trnavského najobyčajnejšieho človeka?
|
|
| |
Lajos
|
04.12.2024, 11:59 | #35616
|
| |
To je ako keby ste hádzali hrach o stenu. Nepohne to s nimi.
|
|
|
frame
|
03.12.2024, 20:12 | #15962
|
|
Robo vraj uvažuje,že rozdelí Slovensko na tri časti a bude sa volať MaRoKo. V prvej budú len maďari,v druhej rómovia a v tretej koko.i...
|
|
| |
true
|
03.12.2024, 20:22 | #35604
|
| |
Nesmelý tip - kurz 1,2 že ty si z tej tretej časti.
|
|
| |
frame
|
03.12.2024, 20:26 | #35605
|
| |
Tvoja je tá neoficiálna,štvrtá-ХУЙИ
|
|
|
Markuss
|
03.12.2024, 18:42 | #15961
|
Sa musím smiať. Vodcovia najväčších demokracií na svojich kontinentoch sa v posledných dňoch úplne zhovadili. Najprv prezident USA, teraz prezident Južnej Kóre.
Čakám Todovej článok o ohrození liberálnej demokracie a obavu o stav právneho štátu.
Aj Šnídl so Šimečkom by mohol....i
|
|
|
| |
Markuss
|
03.12.2024, 18:43 | #35603
|
| |
Prezident podľa agentúry AP v krátkom televíznom prejave predtým sľúbil „vymietnuť sily, ktoré napomáhajú KĽDR, a brániť demokratický ústavný poriadok“. „Vyhlasujem stanné právo na ochranu slobodnej Kórejskej republiky pred hrozbami severokórejských komunistických síl, na odstránenie proseverokórejských protištátnych síl, ktoré našich obyvateľov okrádajú o slobodu a šťastie, a na ochranu slobodného ústavného poriadku,“ povedal Jun v televíznom vystúpení neskoro večer.
|
|
|
|
| |
Markuss
|
03.12.2024, 21:59 | #35606
|
| |
skoro taká demokratka ako dedo Biden.
Všetko pokrytci
|
|
|
Lajos
|
03.12.2024, 17:46 | #15958
|
|
Ide v šľapajách Čaputky. Židom sa vtiera. Ona miluje Izrael, Slovensku nerozumie. Tí dvaja sú ako z rovnakého vajca - https://t.me/progresivne/11091
|
|
|
|
|
|
| |
slaven
|
03.12.2024, 17:10 | #35599
|
| |
Majko, v clanku je napisane Coca Cola NIE. Kofola ANO.
Kua chlape, ved si aspon precitaj na co reagujes
|
|
| |
Lajos
|
03.12.2024, 17:45 | #35600
|
| |
Myslím, že len nepochopil článok, alebo pointu, alebo to vôbec nečítal? Možno nám to vysvetlí?!
|
|
|
Lajos
|
03.12.2024, 15:52 | #15955
|
Dúfam, že Branislavovi Gröhlingovi už niekto pomáha písať trestné oznámenia na predstaviteľov koalície vo veci "kupovania hlasov", inak ide len o ďalšie politické bláboly skrachovaného obuvníka, rekvalifikovaného na kaderníka, nakoniec plagiátora v oblasti školstva...
A pritom je to také jednoduché! Ak opozičných poslancov nepríde do práce 13 a hlasuje ich proti zákonu roka len 58, tak im nepomôže ani predvianočný zázrak, nie to ešte huliakovci...
Je zábavné sledovať tú frustráciu, ktorá je zároveň dôkazom toho, že opoziční politici uverili vlastným klamstvám a klamstvám ich médií. Darček v podobe predčasných volieb sa nekoná!
Miško, Milanko, Braník a Igorko utrite slzičku a začnite sa vzdelávať, lebo frázami tu už nikoho neopijete!
|
|
|
|
|
frame
|
03.12.2024, 13:08 | #15953
|
Prezidentská kancelária bude mať kaplána. Dohodla sa na tom s Konferenciou biskupov Slovenska. Náplňou jeho služby budú „bohoslužby v kaplnke v Prezidentskom paláci, poskytovanie možnosti duchovného rozhovoru alebo sviatosti pokánia a vytvorenie duchovného programu, ktorý bude zodpovedať potrebám kancelárie“.
Prezidentská kancelária dnes podpísala s KBS memorandum o spolupráci. Jeho predmetom je „spolupráca v oblasti špeciálnej duchovnej starostlivosti o prezidenta, zamestnancov a zamestnankyne kancelárie či pozvaných hostí, a to zavedením duchovnej služby v prezidentskej kancelárii – kaplána“.
|
|
| |
slaven
|
03.12.2024, 15:34 | #35596
|
| |
Amen
|
|
|
|
| |
slaven
|
03.12.2024, 12:37 | #35590
|
| |
Vidíš to? Chytajú študentov a v Gruzínsku priamo prezidentka hucká študentov proti vláde. Sila, že?
|
|
|
|
| |
Redbul
|
03.12.2024, 11:05 | #35586
|
| |
Blizsi sa tvoj koniec Zelensky.Clovek by nemal nikomu zle priat,ale tu musi byt spravodlivost.Zbytocne si zatiahol Ukrajinu do vojny,mas na svedomi stotisice mrtvych.Trest pride v podobe ,bud zradov Ukrajiny ,Rusov alebo dokonca amikov.Koniec Zelensky.Vrahoune Ukrajiny.Cas krati.
|
|
| |
Redbul
|
03.12.2024, 11:10 | #35587
|
| |
*sa krati.A toto je dokonaly podvod ,ako je vykreslovany vo svete.Ako hrdina,a pritom je to spinavy vrah Ukrajiny.Je to sice len americky babka,ale moze za vela zleho.
|
|
| |
Redbul
|
03.12.2024, 11:33 | #35588
|
| |
Aj celá tá ukrajinská,banderovska banda vo vedení,ktora sa obohacovala na úkor ,naozaj nevinných obyčajných Ukrajincoch.
|
|
|
| |
slaven
|
03.12.2024, 12:39 | #35591
|
| |
Potom si pozri aj video, ako Ukrajinec, ktorý kradol, následne na ulici zabil predavača. Kopačky do hlavy a tak. Stalo sa to v CZ.
|
|
| |
slaven
|
03.12.2024, 12:42 | #35593
|
| |
- a potom si aj pozri ako Okro nacisti dostávajú na frak a Rusi postupujú ďalej...
- ale to asi nie, podľa teba je to všetko fikcia a AI videá
|
|