POLITICKÁ DISKUSIA
|
frame
|
03.12.2024, 09:36 | #15949
|
Diplomat z Blanárovho kabinetu: Minister uveril konšpiráciám, utajil Lavrova a vyhýba sa Izraelu
https://dennikn.sk/4337890/dipomat-z-blanarovho-kabinetu-minister-uveril-konspiraciam-utajil-lavrova...
Blanár je primitív, podržtaska. to sme všetci vedeli, ale čo som dúfal, že nebude aspoň robiť hanbu a konspirovať
Predpokladám, že narážate na otázky k Ukrajine.
Áno, aj. A viete, čo povie? Že Rusov chápe, lebo na východe Ukrajiny došlo ku genocíde.
To robí?
Nedávno sa na jeho zahraničnej ceste stalo, že po formálnej časti začal hovoriť o 14-tisíc zavraždených Rusoch na východnej Ukrajine, kvôli ktorým museli Rusi zaútočiť, keďže museli ochrániť svoju menšinu. Celé mesiace plánovania tej cesty zahodil
On si naozaj myslí, že Rusi museli zaútočiť na Ukrajinu, lebo Ukrajinci zavraždili 14-tisíc Rusov?
Prvý pokyn, ktorý sme s kolegami dostali po jeho nástupe do funkcie ministra, bol, aby sme našli správu o 14-tisíc zavraždených Rusoch na východnej Ukrajine. Nebol si istý, kde by to mohlo byť, tak sme spolu s ďalšími kolegami prvý týždeň hľadali v úplnej kognitívnej disonancii takúto správu. Prešli sme týždňové reporty osobitných predstaviteľov medzinárodných organizácií OBSE, EÚ, Rady Európy, pozerali sme si vyjadrenia ruského stáleho predstaviteľa pri OBSE, či vôbec takéto veci povedal. Po týždni urputného hľadania sme prišili za ministrom Blanárom, že mu takú správu nemôžeme dať, pretože neexistuje – a neexistuje preto, lebo to nie je pravda. A on tomu aj rok potom verí napriek tomu, že objektívna realita je taká, že sa nič také nestalo.
|
|
| |
frame
|
03.12.2024, 09:41 | #35584
|
| |
Keď sme už pri tej návšteve New Yorku, všimli sme si, že prezident Peter Pellegrini nebol na otváracom rokovacom dni Valného zhromaždenia OSN, čo je vždy najdôležitejšia diplomatická udalosť roka, keďže je vtedy v rokovacej sále väčšina svetových lídrov. Viete, prečo tam nebol, hoci v New Yorku bol?
Áno, bol v New Yorku už od nedele. Absolvoval dôležitý jazzový koncert, ale je škandál neprísť na prvý deň zasadnutia Valného zhromaždenia, ktorý je už od roku 1946 dňom, keď na ňom rečnia lídri sveta. A on pritom v New Yorku bol a bol od budovy OSN 500 metrov a rozhodol sa vybrať si oddych. Musím povedať, že to rozhodnutie padlo podvečer predtým. Prezidentská časť delegácie oznámila, že prezidenta bude zastupovať na otvorení minister Blanár, lebo prezident nebude fit sedieť ráno o desiatej v rokovacej sále. Ja som na otvorení, samozrejme, bol a vypočul som si generálneho tajomníka OSN Gutieresa aj prezidenta Joea Bidena a ďalších. Ale ako medzinárodný právnik a diplomat som sa hanbil. A väčšina delegácie nevedela, čo sa deje, keďže tu máme hlavu štátu, ktorá sa rozhodla oddychovať namiesto toho, aby našu krajinu reprezentovala, čo je podľa ústavy jej úplne prvá povinnosť.
|
|
|
|
| |
Redbul
|
03.12.2024, 08:40 | #35580
|
| |
Toto video som od neho nevidel.Skusim Tak som si oblubil jeho prejav.To ako keby bol Nostradamus s Ježišom v jednej v osobe.Ale dobry je.To sa tak dobre pocuva .
|
|
| |
Redbul
|
03.12.2024, 08:42 | #35581
|
| |
Ten jeho prejav sa dobre pocuva.I ked tiez si myslim,ze sem tam mu uz aj vysotí a prehana..Ale je to kapacita .
|
|
| |
Redbul
|
03.12.2024, 08:47 | #35582
|
| |
Ide uz v takom v móde,ze co ponuka je automaticke a nediskutuje sa o tom.Vela urcite prehana a konspiruje,ale ma urcite aj vela pravdy.
|
|
| |
Redbul
|
03.12.2024, 09:00 | #35583
|
| |
zle som to napisal,ze konspiruje. ja obycajny laik, by som si to nemal pri takejto kapacite dovolit napisat.Tie jeho abstraktné priklady sa mi zadaju trochu prehnane.Tak .Ale bomba.
|
|
|
Markuss
|
03.12.2024, 08:15 | #15947
|
no preto, lebo si herec/nevojak vymyslel kktinu s prstom na mape.
Tak sa netreba pýtat, a treba volajak prezit
|
|
| |
Markuss
|
03.12.2024, 08:15 | #35578
|
| |
Link na článok na doméne pravda.sk
Správy od ukrajinských vojakov, ktorí bojujú v Kurskej oblasti, vykresľujú pochmúrny obraz bitky, ktorej poriadne nerozumejú a obávajú sa, že môžu prehra
|
|
| |
Markuss
|
03.12.2024, 08:17 | #35579
|
| |
„Je veľmi ťažké nájsť Kórejca v temnom kurskom lese,“ poznamenal Pavlo sarkasticky. „Najmä ak tu nie je.“
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
frame
|
02.12.2024, 15:49 | #15939
|
Pri tvorbe obsahu, vrátane toho kultúrne zameraného, je monetizácia veľkou a dôležitou témou. Nečudo, že aj Martina Šimkovičová sa v mene ministerstva kultúry rozhodla zapojiť do debaty.
https://m.smedata.sk/api-media/media/image/sme/8/89/8947458/8947458.jpg?rev=4&_r=0.05324834750103391...
Slovenská herečka Zuzana Zlatohlávková (42) hviezdi u našich susedov. V Prahe vyštudovala na Divadelnej fakulte Akadémie múzických umení a v roku 2004 sa prvýkrát objavila aj v televízii. Aj napriek tomu, že pôsobí v Česku, situácia v kultúre na Slovensku jej nie je ľahostajná.
V šou Všechnopárty sa Zuzana vyjadrila k slovenskej ministerke kultúry Martine Šimkovičovej.
Pred publikum sa Zuzana postavila v tradičnom slovenskom kroji. "Prosím vás pekne, vyzerá to tak, že všetko teraz musí byť slovenské. Keď to nebude slovenské, mňa deportujú okamžite. Uvedomme si, že sme v českej televízii a ja som slovenská Slovenka. To je veľmi dôležité, tento prívlastok je veľmi dôležitý. To máme teraz taký diktát od našej nekultúrnej ministerky kultúry," vysvetlila na úvod, prečo prišla v kroji
Na jej slová zareagoval aj moderátor Karel Šíp "Ja si ju ani nevybavujem, len podľa vašej reči to bude nejaká blbaňa, čo?" rypol si.
|
|
| |
true
|
02.12.2024, 16:53 | #35571
|
| |
Zuzana Zlatohlávková spravila zo seba piču. Pozri sa na Facebook ako jej to ľudia dali najavo
|
|
|
| |
true
|
02.12.2024, 16:54 | #35573
|
| |
a chuj ktoreho kopirujes to oznaci ze hviezdila. No hviezdna piča. Gratulujem     
|
|
|
| |
StanoDianiska
|
02.12.2024, 22:05 | #35577
|
| |
Chudáčik, nevieš čítať s porozumením? Píše sa tam, že hviezdi v Česku a nie, že hviezdila vo Všechnopárty.
|
|
| |
slaven
|
03.12.2024, 12:44 | #35594
|
| |
Stano, pozrel som si to.
Sam musis priznat ze spravila zo seba naozaj hlupanu tym kydanim na Slovensko.
A to je aj reakcia Cechov, nie len Slovakov, ktorych okydala.
|
|
|
Svetonazor
|
02.12.2024, 14:19 | #15938
|
So zdesením som sa dozvedel, že chcú v okolí môjho mesta (Nitra) stavať vo veľkom veterné parky. Pozor, nie tie 100m vysoké turbíny ako v Österreichu, ale 200m monštrá.
To tu už fakt nikto nevie po nemecky, aby si prečítal, čo už v roku 2022 písala nemecká tlač? Titulky ako Veľké sľuby, malé výnosy alebo že len 15% zariadení je vyťažených na viac ako 30%. Tu nesedí žiadna ekonomika a zostane zničená krajina.
Teraz sa naplno ukáže, koho si ľudia navolili za starostov a obecných poslancov. Zatiaľ počúvam samé hrozné veci - nevedia napr. pri vypĺňaní formulárov ani len to, kto je štatutárom ich obce. Asi sa neholia, keď nevideli toho štatutára ráno v zrkadle. Alebo je štatutárom trio farár-krčmár-miestny podnikateľ.
Za pár drobných nechajú zhmupľovať krajinu aj pre iných. Kedy si už ľudia uvedomia, že tu nie sú sami a že tu nie je len ich vlastná planéta Obec?
Páči sa, učte sa po nemecky a následne to môžete otrepať poslancom a starostom o hlavy. V Bábe, vo Výčapoch-Opatovciach, Preseľanoch, Čeladiciach alebo Dolných Obdokovciach.
https://www.nzz.ch/visuals/windkraft-in-deutschland-grosse-versprechen-kleine-ertraege-ld.1710681
|
|
|
frame
|
02.12.2024, 11:57 | #15937
|
SNS vyzýva predsedu Hlasu Matúša Šutaja Eštoka, aby sa stal predsedom parlamentu. Odkazuje mu tiež, že voliči očakávali lepšie výsledky aj v jeho rezorte vnútra. O post šéfa parlamentu mal doteraz záujem predseda SNS Andrej Danko.
Aj o téme rozdelenia postov budú lídri vládnych strán hovoriť od 12.00 na koaličnej rade.
„Problémom našej vlády nie je to, či máme 76 alebo 79 poslancov, problémom našej vlády je, že naši voliči očakávali lepšie výsledky vlády, a to aj v rezorte ministerstva vnútra. V prípade, ak chceme ukázať pozitívny signál spoločnosti, je potrebné nastaviť nové vzťahy. Presun ministra Eštoka do pozície predsedu Národnej rady by bol dobrým spoločenským signálom,“ uviedla SNS v stanovisku
.Voliči podľa strany „očakávali výsledky vyšetrovania covidu, prijatie opatrení v zdravotníctve a mnohé iné“. Ministerstvo vnútra aj zdravotníctva vedú nominanti Hlasu. SNS je zároveň presvedčená, že parlament schváli štátny rozpočet.
Post predsedu parlamentu je neobsadený od apríla, keď Peter Pellegrini zvíťazil v prezidentských voľbách. Podľa koaličnej zmluvy patrí funkcia Hlasu.
|
|
| |
frame
|
02.12.2024, 12:08 | #35565
|
| |
Tomáš Taraba pred koaličnou radou presviedča Hlas, aby na post predsedu parlamentu nominoval Matúša Šutaja Eštoka. Ten pritom cez víkend vyhlásil, že zostáva ministrom vnútra. Od koaličnej rady sa očakáva riešenie situácie okolo Rudolfa Huliaka, ktorý pre seba žiada Tarabovo ministerstvo životného prostredia.
Taraba zaútočil na huliakovcov a ako hlavnú tému vykresľuje neobsadený post šéfa parlamentu. „Považujem za potrebné zvoliť predsedu parlamentu čo najskôr,“ píše na Facebooku.
„Keďže sa traja poslanci otočili svojimi agresívnymi útokmi, ktoré prekonali aj to, čo doposiaľ predvádzala oficiálna opozícia,našej vláde chrbtom a chcú vládu vydierať za trafiky, treba priznať, že vláda má len 76 poslancov. Je potrebné, aby Hlas nominoval pri takejto krehkej väčšine na post predsedu parlamentu niekoho, kto má bezproblémovú šancu v tajnej voľbe prejsť, a podľa môjho názoru dnes toto platí na Matúša Šutaja Eštoka,“ píše Taraba s tým, že tento postoj bude dnes tlmočiť na koaličnej rade.
|
|
|
|
| |
Svetonazor
|
02.12.2024, 14:45 | #35569
|
| |
Pozrel si si to? Fico presne o Vás debiloch hovoril. Hovorte už konečne pravdu a neklamte!
|
|
| |
frame
|
02.12.2024, 15:06 | #35570
|
| |
Duševný mrzák,klamár,zlodej,populista a psychopat.
Fico avizuje mimoriadnu schôdzu k „agresivite“ na opozičných protestoch
Asi sa preceda inšpiroval Dankovou novelou rokovacieho poriadku a chystá sa demonštrantom nariadiť, ako majú prísť na protest oblečený, či a aké môžu mať transparenty, a tak podobne lebo nedávno už aj transparent "Milujem Fica" je v očiach
precedu podozrivý.
Link FB príspevok Nech si ten huj uvedomí láskavo, že ho majú ľudia plné zuby a je veľmi blízko k tomu aby toho kolaboranta prišli ľudia vyvliecť z parlamentu osobne.
|
|
| |
true
|
02.12.2024, 16:57 | #35575
|
| |
chuj si jedine ty a dalsi je ten od ktoreho kopirujes a presne pre takych chujov v nasej spolocnosti niekomu preplo v hlave a chcel zabit premiera republiky  
|
|
|
Svetonazor
|
02.12.2024, 11:01 | #15936
|
Nie je prvý ani posledný
Rakúsky politik Rudi Fußi zo strany SPÖ, ktorý predtým vehementne obhajoval povinné očkovanie a s tým súvisiace "opatrenia", hovorí teraz o sebe ako o obeti očkovania. Zároveň sa ospravedlnil za svoje predošlé konanie, za čo zožal na sociálnych sieťach prevažne pochvalu (pozor na tento moment!).
Trpí dlhodobo reumou a bol odkázaný na injekcie, ktoré teraz po dvoch očkovaniach zrazu nefungujú.
Bude toho viac. Odpustiť im môžeme, ale zabudnúť by sme nemali nikdy. Inak sa to zopakuje v omnoho horšom garde. Jeden zo spôsobov, ako zabezpečiť neopakovanie chýb, je riadne a spravodlivo vyšetriť celú tú dobu a vyvodiť zodpovednosť. Áno, znamená to aj zatknúť, obviniť a aj odsúdiť niektorých politikov, novinárov, lekárov a mimovládkarov. Nebude to obmedzovanie slobody slova a už vôbec nie "ohrozenie demokracie". Bude to riadny ozdravný proces spoločnosti, ktorá sa musí vysporiadať so svojimi problémami a sociálnymi deviáciami.
https://exxpress.at/politik/ich-bin-ein-impfopfer-rudi-fussi-ueberrascht-jetzt-alle/
|
|
| |
Markuss
|
02.12.2024, 18:02 | #35576
|
| |
Chalan chcel inak na čelo decimovanej SPÓ, ale s týmto comming outom to nepôjde.
Dokonca sa hovorí, že ten comming out bol preto, lebo zistil, že nemá šancu, tak si povedal, že nemá čo stratiť
|
|
|
Svetonazor
|
02.12.2024, 07:49 | #15935
|
Rumunské voľby...
Opakuje sa rovnaký scenár - ekonomicky vykradnutý štát má mnoho ľudí, ktorí sú situáciou donútení ísť pracovať do zahraničia. Bez nich a ich podpory by štát doslova kľakol. No a v čase volieb je potom logické, že obyvateľstvo si aj do ďalšieho obdobia opätovne potvrdí svoje otrocké postavenie.
Pred pár dňami som sa vrátil z konferencie z Bukurešti, na ktorej sa zúčastnili ľudia z celej východnej Európy. Počul som to odvšadiaľ - ekonomický úpadok a kolonizácia. Len pre ilustráciu - v rumunských potravinách nájdete len jednu jedinú rumunskú sladkosť, ostatok je kompletne nemecký.
|
|
| |
Markuss
|
02.12.2024, 09:37 | #35562
|
| |
ale zato pri spocitavani hlasov zo zahranicia vyhra 'krajna pravica' a volby su tym padom hacknute... ako tie prezidentske. DEMOKRACIA ako sa patri
|
|
|
Markuss
|
02.12.2024, 07:10 | #15934
|
tak myslím, že aj tu sme predbehli usa o roky. aj my sme mali takého prezidenta, čo udelil synovi milosť...
Starý demokrat svojho kriminálnika aj tu omilostil
|
|
|
| |
Markuss
|
02.12.2024, 07:11 | #35561
|
| |
Americký prezident udelil synovi milosť napriek tomu, že jeho kancelária ešte 8. novembra tvrdila, že tak neurobí, píše AP. Ukončil tak synove dlhé právne spory, ktoré sa tiahli prakticky celým jeho funkčným obdobím.
|
|
| |
Markuss
|
02.12.2024, 09:49 | #35563
|
| |
a ideme... nový precedens... Raz to niekto spraví a opakovať môžu ostatní...
Novozvolený prezident Trump označil milosť Huntera Bidena za „zneužitie spravodlivosti“. Trump zároveň nadhodil možnosť omilostenia tých priaznivcov, ktorí boli odsúdení po útoku na Kapitol 6. januára 2021 a ktorých by mohol omilostiť sám po nástupe do funkcie. "
|
|
| |
Michalides
|
02.12.2024, 10:23 | #35564
|
| |
Keďže už omilostil Clinton brata, Trump zaťa tak Biden si to môže dovoliť tiež
|
|
|
|
| |
Redbul
|
01.12.2024, 22:43 | #35556
|
| |
Inak ako Rusi vystrelili pred ,tusim 9 dnami ten Orešnik, vsetko sa tak nejak chvalabohu ukladnilo.Ano,tak vieme o co ide. Na zapade im trochu klesol hrebienok.Ano,tak to su tíi rusi ,co uz nic nemaju.Tato hrozba podla mna dopomoze postupne k mieru .Treba dodat,ze tam komplet znicili na Ukrajine bunker s raketami.
|
|
| |
Redbul
|
01.12.2024, 22:45 | #35557
|
| |
Ach tie pračky Ruské.
*chvalabohu ukludnilo.
|
|
| |
Redbul
|
01.12.2024, 22:46 | #35558
|
| |
Dodam este zamna,ze paradoxne mozno dopomoze k mieru.Bodaj by.
|
|
| |
Redbul
|
01.12.2024, 23:04 | #35559
|
| |
To nie je propagovanie vojny.Vsetci chceme Mier.Tam keby dali jadrove hlavice, amen tma.Neda sa to ani zostrelit.Chceme MIER.Dobru noc.
|
|
|
| |
Redbul
|
01.12.2024, 17:34 | #35553
|
| |
Hadaju sa ako jedna bagáž a nic z toho.A naozaj nasi dochodcovia žobrú.Nase matky ,otcovia, ktorí nas vychovali.Chvalabohu v mojom v pripade nie,ale je to hrozne.Ved to su ludia,ktorí nas vychovali a zlepsovali tento stat svojou poctivou pracou.
|
|
| |
true
|
01.12.2024, 18:13 | #35554
|
| |
Buď rád že nám nevládne choré PS.
Dôchodky by šli dole, ako jeden ich odborník povedal, že majú vysoké
Jebnutí progresívci
|
|
|
| |
Redbul
|
30.11.2024, 22:53 | #35548
|
| |
Fico opat,uz tradicne klobuk dole.Ano...tvrdia stale,ze Fico doma vyprava jedno a EU,nieco ine.Aj keby to tak bolo je to nepodstatne.Tak sme bohuzial v EU.Ale kto iny v Europe,mimo Orbana ,vyprava aspon na svojej pode ako Fico,no odpoviem si sam,asi nikto.To sa vsetko vo svete eviduje.Fico je u mna spicka ako svetovy politik.
|
|
| |
Redbul
|
30.11.2024, 22:54 | #35549
|
| |
To malo byt nizsie.Reakcia na iny prispevok.Ale to nevadi.
|
|
| |
Redbul
|
30.11.2024, 22:56 | #35550
|
| |
Je to proste tazke na Slovensku s liberalnymi mediami.Je to proste roky zaplatena haved proti Smeru.
|
|
| |
Redbul
|
30.11.2024, 23:11 | #35551
|
| |
To si vsimne aj sprosty clovek.Vzdy ked je Smer vo vlade prichadzaju nepokoje a pomalicky snad aj vrazdy.Je to zalezitist platenych mimovladok meddii hlavneho prudu.Oni defakto nicia tento štat v spolupraci zahranicnych agentov.To je moj nazor.
|
|
| |
Redbul
|
30.11.2024, 23:12 | #35552
|
| |
A to bola vlastne aj za Meciara.
|
|
| |
true
|
01.12.2024, 18:13 | #35555
|
| |
Máš pravdu.
|
|
|
frame
|
30.11.2024, 20:43 | #15930
|
Robert Fico vo svojom novom videu povedal príbeh o stretnutí s rybárom na brehu Dunaja. „Rybár mi povedal, že som na opozíciu a médiá veľmi dobrý, a že za odmenu sa ma bez dôvodov opäť pokúsia zatvoriť alebo urobiť niečo ešte horšie.“
Fico vo svojom príbehu vraj rybárovi oponoval, pretože nesúhlasí s „vykopávaním dverí a zneužívaním trestného práva“.
„Argumentoval som aj politicky, pretože kým on ma považuje za veľmi dobrého na médiá a opozíciu, tak títo ma považujú za autokrata, diabla, organizujú všelijakých pochybných politológov a vystavujú mi posudky o mojich diktátorských sklonoch,“ rozprával premiér.
Fico tiež zavádzal aj o tom, že médiá a opozícia šíria lži o vymyslenom atentáte v Handlovej.
„Myslím si, že najlepšie bude, keď zostanem sám sebou, aj keby naši voliči určite radšej videli v mojich rukách častejšie bič,“ zhodnotil Fico
|
|
| |
slaven
|
30.11.2024, 22:18 | #35547
|
| |
"Fico tiež zavádzal aj o tom, že médiá a opozícia šíria lži o vymyslenom atentáte v Handlovej."
- pekny vtip .... na SMEtiach a inde vobec neboli clanky, prispevky o tom, ze si to Fico vymyslel, ani nahodou ... Majko, majko, ide to s Tebou dole vodou. Aspon ked kopirujes, tak si precitaj ake debility.
|
|
|
Redbul
|
30.11.2024, 19:50 | #15929
|
Prepadnutie v Pacifiku
|
|
|
|
| |
Redbul
|
30.11.2024, 16:04 | #35537
|
| |
Clovek si povie na ten konflikt hocičo.Aj pouzije rozne expresivne vyrazy.Ale ked uz si to tak clovek naozaj uvedomi,ze oni exoti to myslia vazne pride z toho strach.Ja by uz povedal...Jebte na to americnia,jebte na to rusi.Neblbnime uz a podme zachovajme tuto planetu a podme sa dohodnut.Asi stacilo.
|
|
| |
Redbul
|
30.11.2024, 16:09 | #35538
|
| |
Obidvaja mate velke bimbasi,nikto z vas nevyhra a zbytocne znicite len svet.ok.Trump ,rychlo nabehnut do Moskvy na nastevu,podat si ruky a dohodnut sa.
|
|
| |
Redbul
|
30.11.2024, 16:15 | #35539
|
| |
lebo ked to sledujes,ale naozaj uz bez nasadzky,co i len z laickeho pohladu,nemozes mat z toho dobry pocit.
|
|
| |
true
|
30.11.2024, 17:06 | #35540
|
| |
Napísať že senilný Biden má veľký bimbas je naozaj sila    
|
|
| |
Redbul
|
30.11.2024, 19:31 | #35543
|
| |
Ale veď to bolo metaforicky myslené a nič konkrétne.Mna zas neber tak vážne v politickej j sekciii
|
|
|
|
|
|
|
|
| |
slaven
|
29.11.2024, 21:13 | #35530
|
| |
ty len dalej posielaj peniaze do Ukrajiny na ich limuziny a drogy a pokracovania zabijania
|
|
|
| |
Lajos
|
30.11.2024, 12:45 | #35534
|
| |
Frame, nájdi v sebe silu a pozri si toto video a zobudíš sa z Ukro propagandy: Link FB príspevok
|
|
| |
Lajos
|
30.11.2024, 12:46 | #35535
|
| |
A hlavne pochopíš históriu a súvislosti
|
|
| |
slaven
|
30.11.2024, 20:30 | #35546
|
| |
Zbytocne mu to pises.
1. on si to nepozrie
2. aj keby si to pozrel neuveril by tomu.
3. on je tak nasiaknuty, zeby tomu neuveril, ani keby to naozaj on zazil
|
|
|
frame
|
29.11.2024, 18:12 | #15922
|
Odídenec z klubu SNS, policajný generál vo výslužbe Ivan Ševčík, ukončil spoluprácu so svojou poslaneckou asistentkou Mimi Šramovou. Dôvodom je aktuálna situácia v koalícii.
Ševčík je jedným z trojice poslancov okolo Rudolfa Huliaka, ktorý pochádza zo strany Národná koalícia / Nezávislí kandidáti a do parlamentu sa prekrúžkoval na kandidátke Andreja Danka.
Verím, že Ivo časom opäť nájde svoj stratený morálny kompas a nepôjde proti premiérovi a koalícii,“ uzavrela.
Mimi Šramová je výraznou a mimoriadne aktívnou postavou slovenskej dezinformačnej scény. Na komunikačnej platforme Telegram denne zverejní desiatky správ o aktuálnom dianí.
Hoci bola asistentkou Ivana Ševčíka, v ostatných týždňoch zdieľala aj množstvo správ namierených proti huliakovcom. Zvyčajne k nim nepridávala vlastné komentáre, v sobotu však urobila výnimku, keď zdieľala úryvok z rozhovoru Rudolfa Huliaka pre Startitup.
Komentovala ho slovami: „Keď pristaneš na Zemi z planéty Očová: Taraba je chrobák truhlík, ktorý sa vyjadruje ku všetkému, Danko je ješitný, len my sme lietadlá.“
Šramová sa pred fanúšikmi prezentuje ako novinárka, s politikmi robí nekritické rozhovory zvyčajne vedené v priateľskej atmosfére. Fakt, že súbežne pracovala ako poslanecká asistentka, pred svojím publikom zatajila.
Svojho času si to všimol spravodajský server Aktuality.sk, pre ktorý Šramová uviedla, že to nevníma ako konflikt záujmov.
Čítajte viac: Link na článok na doméne sme.sk
|
|
|
| |
Redbul
|
29.11.2024, 15:41 | #35522
|
| |
Dobra diskusia.Koliková stara Bosorka,ako zo starych hororov Ach boze
|
|
| |
Redbul
|
29.11.2024, 15:44 | #35523
|
| |
Tak keby este niekedy-niekto, chcel natocil najnovsiu verziu Omenu,mozu ju tam kludne pouzit.
|
|
| |
Redbul
|
29.11.2024, 16:08 | #35526
|
| |
Ja akoze v zasade nikdy neobhajujem Smer.Ono je pravda ,ze asi narobili v minulosti svinstva.Ale Koliková je premna super Čarodejnica.Doslova nechala odstranit bez naroku na obhajobu Lučanského.Cize Bosorka.Aj ten fyzicky vzhlad nieco napoveda,i ked podla tohto nemozme sudit cloveka.Ale podla jej cinov mozme .
|
|
| |
Redbul
|
29.11.2024, 16:19 | #35527
|
| |
Ale som na strane Smeru.Je tam nejaká politická kvalita.
|
|
| |
Redbul
|
29.11.2024, 16:26 | #35528
|
| |
Z mojho laickeho pohladu.To vzdy treba dodat.
|
|
|
Markuss
|
29.11.2024, 13:33 | #15920
|
vládcovia kokoti slobodného sveta alebo ako si zruinovat hospodárstvo.
Tí ludia, co tam vo fabrikách pracovali im urcite vystavia pri volbách úcet.... ale zasa potom bude ruské a cínske zasahovanie....
|
|
|
| |
Michalides
|
29.11.2024, 16:00 | #35525
|
| |
To je tak keď tam navozis technológie lebo lacná pracovná sila a v tabuľke na konci roka vypadáš ako najlepší hospodár … ale tak ďaleko už netreba premýšľať …
|
|
| |
Markuss
|
30.11.2024, 08:38 | #35532
|
| |
To je tak, keď nemáš podmienky, ekonomickú opodstatnenosť, dopyt, ale aktivisti napriek tomu rozhodnú od stola
|
|
|
| |
Michalides
|
30.11.2024, 15:54 | #35536
|
| |
Skúsim takto jednoduchšie …
https://ibb.co/rcPznn7
Trend je zaujímavý a nemá s greendealom a s normou Euro nič spoločné, keďže tie predaje spalovakov padajú cca 10 rokov kde posledných 5 je to dosť strmé …samozrejme budúcnosť nejde odhadnúť ale ten pokles predajov je viditeľný … dôvod?
|
|
| |
Markuss
|
30.11.2024, 19:09 | #35541
|
| |
Prepáč, tá norma v UK je tiež asi zle vysvetlena v tom článku. Síce si si pomýlil príčinu a dôsledok, ale zato štýlovo....
|
|
| |
Michalides
|
30.11.2024, 19:43 | #35544
|
| |
Ta norma je správna a nemá s tým závodom a zatvorením nič spoločné, keďže sa tam plánoval presun výroby ľahkých úžitkových aút práve z Lutonu do závodu v Elesmere Port a bolo to v dôsledku poklesov predajov aut ako celku čo máš v tabuľke …. Nemáš zač …
|
|