POLITICKÁ DISKUSIA
| Aktualizuj POLITIKA diskusiu | KLASICKÁ DISKUSIA |
| << < 219 | 220 | 221 | 222 | 223 | 224 | 225 | 226 | 227 | 228 > >> |
| Svetonazor | 18.12.2024, 20:36 | #16099 |
|
Nemecko je takpovediac ein Geisterfahrer. Týmto slovom označujú v dopravných správach vodičov, ktorí jazdia v protismere.
Odstaviť jadro, nechať si odstaviť lacné energie, nechať si odstaviť ešte aj vianočné trhy... To je Nemecko dnešných dní a blbé správy pribúdajú. Po zatvorení fabriky Audi v Bruseli teraz krachujú dve veľké nemecké lodenice. EÚ povolila nemeckej vláde ich záchranu, čo chcú stihnúť ešte do Vianoc. Na dann, viel Glück und frohe Weihnachten! https://www.faz.net/aktuell/wirtschaft/staat-setzt-rettung-der-meyer-werft-vor-weihnachten-um-110182... |
|
| Svetonazor | 18.12.2024, 17:06 | #16098 |
|
Dedolarizácia
Kde kto si predstavuje, že to pôjde hladko a rýchlo. Tak nech skúsi zastaviť nákladný vlak z rýchlosti 80km/h na nulu za 10 sekúnd... Podstata je ale inde. Podiel dolára skutočne pozvoľna klesá, lenže medzičasom sa stalo to, že násobne viac začal klesať podiel eura. Takže dolár svoj pád brzdí celkom úspešne na úkor eura. EÚ už dnes predpovedajú 4-5 rokov života. S touto prognózou sa to javí ako celkom realistická predikcia. |
|
| Michalides | 18.12.2024, 17:35 | #35803 | |
|
|
||
| Svetonazor | 18.12.2024, 17:56 | #35804 | |
| Ja o BRICS nesnívam. Takže si sa zmýlil trocha. | ||
| Michalides | 18.12.2024, 18:16 | #35805 | |
| Vidím že pochopenie textu je tiež problém...nič nové...už to beriem ako štandard vo vašich kruhoch .. | ||
| Svetonazor | 18.12.2024, 20:36 | #35806 | |
| Tvoja zázračná formulka, keď nevieš normálne odpísať. | ||
| slaven | 19.12.2024, 08:17 | #35808 | |
|
Hej hej, on je tym znamy. Nic len ze on to vravel, ze uvidime ako to bude, ale nic konkretne nenapise chalan a samozrejme komplet vsetci, ktori nevolime PS alebo Demokratov, ci Olajno mame problem s pochopenim textu |
||
| Michalides | 19.12.2024, 09:26 | #35809 | |
|
tak ja tam vidím množné číslo, čiže konkrétne nespomínam, že by o BRICS sníval pán učiteľ...ale to je v pohode len detail |
||
| slaven | 19.12.2024, 10:28 | #35810 | |
|
odpovedal si JEMU, napísal si VY, Vašich
Logicky teda PÍŠES AJ nicku Svetonazor ... Len toľko k Tebe a kľudne napíš že nerozumiem logike a písanému textu |
||
| Svetonazor | 19.12.2024, 15:12 | #35817 | |
|
slaven dobre, suhlasim a len doplnim.
Michalides, ja som nieco napisal a ty si na mna reagoval "Tak snivajte dalej" ... A teraz ides tvrdit, ze si to nepisal mne, teda nam ale nie mne ale inemu, inym? Si ty normalny? Kludne napis, ze si sa zmylil a ze si to napisal zle. Vezmem to. Sme len ludia. |
||
| Svetonazor | 19.12.2024, 15:23 | #35821 | |
| Este doplnenie: som pacifista. | ||
| Michalides | 19.12.2024, 17:48 | #35822 | |
|
Áno, nepísal som konkrétne na tvoju osobu, ale všeobecne na všetkých miestnych milovníkov dedolarizacie a BRICSU no na budúce si dám pozor a konkrétne budem menovať nicky ktorých sa to netýka |
||
| Svetonazor | 19.12.2024, 18:05 | #35823 | |
| Škatuľkovanie nie je dobré. Spoločnosť je ale taká. | ||
| frame | 18.12.2024, 15:59 | #16097 |
|
Pišta prehral súd,svet sa zbláznil
Harabin sa musí ospravedlniť Esetu za bludy o CIA a ovplyvňovaní volieb, rozhodol súd Krajský súd v Bratislave dnes potvrdil rozsudok Okresného súdu Bratislava II, ktorý vyhovel žalobe spoločnosti Eset v spore s bývalým sudcom a politikom Štefanom Harabinom. Ako ďalej Eset informoval, podľa právoplatného súdneho rozhodnutia sa Harabin musí spoločnosti ospravedlniť za svoje klamlivé tvrdenia, ktoré neoprávnene zasiahli do jej dobrej povesti. |
|
| Markuss | 18.12.2024, 15:23 | #16096 |
|
no kukaj, jaké vyladené výrobky sme si pustili do obehu... potom tu budes homologizovat Cinanov, ktorí sü technologicky niekde inde....
Link na článok na doméne pravda.sk |
|
| frame | 18.12.2024, 14:59 | #16095 |
|
Ficova politika na všetky štyri východné strany
05:20 Nemecko evakuuje stredisko opráv výzbroje na Slovensku +++ Nemecko chce po zdĺhavých rokovaniach evakuovať opravárenské stredisko zriadené na Slovensku pre veľkú ukrajinskú vojenskú techniku. Partner NATO sa opakovane ukázal ako ťažkopádny v operačných postupoch opravárenského strediska. Zámerom je presunúť uzol opráv do Nemecka do 31. decembra, potvrdil hovorca ministerstva obrany. Poukazuje na meniace sa podmienky a niekedy mimoriadne zložité opravné opatrenia, ktoré je potrebné vykonať na poškodených vozidlách. Opravárenské stredisko na Slovensku existuje od konca roku 2022 pre samohybnú húfnicu 2000, kolesové obrnené vozidlo Dingo, delostrelecký raketový systém MARS II a protilietadlový tank Gepard. V Litve a na Ukrajine sú ďalšie nemecké priemyselné opravovne. https://www.n-tv.de/politik/14-44-Hoffnung-fuer-die-Ukraine-US-Waffenlieferungen-sollen-fuer-langen-... Nemecko zatvorí opravovňu vojenskej techniky pre Ukrajinu v Michalovciach Link na článok na doméne pravda.sk |
|
| Markuss | 18.12.2024, 15:22 | #35800 | |
| chvalabohu... 10 ludi tam robilo, alebo teda nerobilo... okrem toho neboli ani vyskolení... | ||
| Markuss | 18.12.2024, 15:30 | #35801 | |
|
Er verweist auf sich verändernde Rahmenbedingungen und teilweise extrem komplexe Instandsetzungsmaßnahmen, die an den beschädigten Fahrzeugen durchzuführen seien.
Poukazuje na meniace sa podmienky a niekedy mimoriadne zložité opravné opatrenia, ktoré je potrebné vykonať na poškodených vozidlách |
||
| frame | 18.12.2024, 15:50 | #35802 | |
| Rozhodnutie o vyprataní centra je prekvapujúce. Ešte v októbri slovenský minister zahraničia Juraj Blanár po rokovaní so svojou nemeckou kolegyňou Annalenou Baerbockovou v Berlíne uviedol, že Slovensko chce prevádzku na opravu ukrajinskej techniky rozšíriť. | ||
| frame | 18.12.2024, 11:45 | #16094 |
|
Andrej Danko v Infovojne opäť hovoril, že Peter Pellegrini chce zostaviť úradnícku vládu. „Toto nie je fikcia, my toto musíme zastaviť,“ vyhlásil a špekuloval aj o Tomášovi Druckerovi ako možnom premiérovi. Matúš Šutaj Eštok to má podľa predsedu SNS v Hlase ťažké.
Sú tam ľudia, ktorí si začínajú politicky ulietavať. Nebezpečenstvo migaľovcov je v tom, že bytostne neznášajú Roberta Fica, bytostne neznášajú Andreja Danka,“ povedal o skupine kritických poslancov. Tiež sa posťažoval, že po januárovej dopravnej nehode, pri ktorej v Bratislave narazil do semafora, musel absolvovať viaceré procedúry, ktoré označil za šikanózne. Spomenul opakované výsluchy, zadržanie auta na niekoľko mesiacov či znalecké posudky. „Veď som podpredseda Národnej rady,“ vyhlásil. Fakt, že z miesta ušiel, nepočkal na políciu a fúkal až na druhý deň, nespomenul. |
|
| frame | 18.12.2024, 09:45 | #16093 |
|
Kedysi sme si mysleli, že propaganda Smeru je úspešná, lebo jej klamstvá, na rozdiel trebárs od SNS, vyžadujú isté IQ, aby ich človek odhalil. Ale včera prišiel Fico s asi najzbabelejšou výhovorkou všetkých čias - nemôže rokovať s lekármi, lebo rozhovor s ľuďmi, ktorí mu zachránili život, by bol preňho vraj emotívny.
https://m.smedata.sk/api-media/media/image/sme/6/89/8960556/8960556_625x.jpg?rev=4 |
|
| Markuss | 18.12.2024, 08:56 | #16092 |
| Mat také vedenie ansáblu je radost. Dekarbonizácia nebude. ... lebo bude de-instrializácia... | |
| Markuss | 18.12.2024, 08:56 | #35798 | |
| https://hnonline.sk/finweb/ekonomika/96185267-oceliari-pochybuju-o-sile-europy-aj-pri-miliardach-z-b... | ||
| Markuss | 18.12.2024, 08:57 | #35799 | |
|
Aj napriek tomu, že náš podiel emisií je v porovnaní s ázijskými výrobcami zanedbateľný, rozhodli sme sa ísť príkladom a vyrábať zelenú oceľ.
Aj napriek čiastočným úspechom je však zrejmé, že sen o ekologickej oceli v Európe je extrémne vzdialený. |
||
| Svetonazor | 17.12.2024, 22:37 | #16091 |
|
Keď Čína zakázala západné sociálne siete, bola označená za nedemokratickú, diktátorskú atď.
Ako označíme EÚ, keď zakážu siete TikTok a X? Tik, tak, tik, tak... |
|
| frame | 17.12.2024, 18:19 | #16090 |
|
Chlieb, mlieko, vajcia – na lístky: Rusko je nútené opäť zaviesť potravinové kupóny
Regióny spustia „kupónový mechanizmus“ v závislosti od svojich finančných možností. V Štátnej dume navrhli zaviesť potravinové lístky, informuje Irina Mišina https://svpressa.ru/society/article/442515/ |
|
| frame | 17.12.2024, 17:42 | #16089 |
|
BOJKO
https://img.projektn.sk/wp-static/2024/12/2024-12-17-Bojko.jpg?w=1920&fm=jpg&q=85 |
|
| Lajos | 17.12.2024, 14:09 | #16088 |
|
Zastavenie protislovenskej aktivity od PS - Link FB príspevok |
|
| slaven | 17.12.2024, 14:24 | #35796 | |
|
Toto je presne ich PS agenda = kydať na Slovensko, škodiť Slovensku |
||
| Lajos | 17.12.2024, 10:09 | #16087 |
|
Ľ. Hrica: Žebrácke Olano spolu so Saskou, poloretardovanou Remišovou a Rodinou cez pandémiu rozhádzali miliardi a teraz plačú, že dnešná vláda tie prechalstané, preflákané a hlavne nakradnuté prachy musí niekde nájsť.
A kde ich nájdu? U občanov Slovenska. U tých ktorí predchádzajúcu vládu museli strpieť lebo ju nevolili a u tých, ktorí ju volili. Lenže poloretardované jelitá tychto strán zrejme zabudli na to keď sa vyprávalo, že tými miliardovými pôžičkami nás cez tú žebráčku Von der layenovú zadĺžia na 50 rokov, ktoré budú ešte teraz nenarodené deti musieť splácať za nás. Dúfam že si dobre pamätáte!!! Ani sa nečudujem tomu prascu Von der Layen, že je s Ficovým rozpočtom spokojná, lebo musel spraviť to čo ona sama POJEBALA!!!! Normalne ma ide šľak trafiť, keď vidím primitivne videjká od sedlače blízkej tomu včerajšiemu usmiatemu čurákovi z auta z Trnavi ako plačú, že sa niečo zvýšilo o 10 centov!!!!! Áno. 10centov krat 20tisic je 200 euro ročne. Samozrejme že je to vela. Ale tak to maǰu vsetky štáty. Nie len slovensko. Ba dokonca v Taliansku to vychádza na človeka 500 euro ročne!!!! Tí kokoti si fakt mysleli, ze tie prachy majú zadarmo?!?!?!? To je čo za neschopných lajdákov?!!!! A že vraj Matovič bol dobrý v matematike. Kokot bol!!!! Kristaboha takú ťi najebem, že stena ti dá druhú ty idiot negramotný. Cucať cucať a potom plačeš ze nemáš 10 centov keď ťa operátor informuje že ti zvýši faktúru. A mimochodom. Ceny, ktoré sa cez pandémiu zvýšili sa po pandémii znížili, alebo sa nechali na tej istej úrovni? Odpoveď lebo Putin si nechaj pre negramotnych ako ty!!!! Toto nie je status, pre tých ktori cez pandémiu zarábali, kradli, rozdávali ako zadarmo aby sa zapáčili, brali dotácie, alebo sa hrali na unavených lekárov, ktorí by teraz podľa toho ako pracovali vtedy mali zarábať o polovicu menej, lebo vtedy im mzdu zvýšili a dostávali príplatky + bonusy za každého s kovidom. Podľa ich logiky by boli zrejme radi nech to na slovensku pozdochýňa rad za radom, aby im mali opäť príplatky. App. By ma normalne zaujimalo kam odchádzajú všetci lekári, keď aj na západe sa vyhrážajú že odídu do zahraničia. Môže mi niekto z týchto hajzlov povedať o ktorý štát sa jedná, pretože mám pocit, že existuje nejaký nadprirodzený štát v ktorom platia všetkých odidenych lekárov z celého sveta. Uhŕňať sneh, vy larvy.... Radšej držať papulu a tváriť sa že tu nie ste!!!! Ja byť teraz vo vláde, tak tým čo prídu po mne urobím také manko, že každému Slovákovi kúpim do garáže jedno Ferrari, DPHčku na všetko 1% a nech sa za 5 rokov navzájom aj pojebú v kalkuláciach, keď to budú musieť nechať splácať občanom... A tá ďalšia knedla zodpovedná za testovací pokus na ľudoch pri ktorom sa nakzalilo aj zomrelo najviac ludi na svete, od ktorej ešte dodnes čakám na odpoveď ako dopadlo to preverenie bezpečnosti po boku s pravítkom v krku pri oceáne fotečky ňuňuňu. Ps. Áno opustil som sa. |
|
| Lajos | 17.12.2024, 09:48 | #16086 |
| HLAS ZO ZÁHROBIA…: https://www.progresivne.com/2024/12/17/hlas-zo-zahrobia/ | |
| Lajos | 17.12.2024, 09:47 | #16085 |
|
Čo je s tým Daňom? Ako dokázal klesnúť na úroveň, že podporí Benčíka?
Ľudia mu to dali vyžrať naplno. https://t.me/progresivne/11301 |
|
| Lajos | 17.12.2024, 09:48 | #35792 | |
| resp. Link FB príspevok | ||
| slaven | 17.12.2024, 14:26 | #35797 | |
|
Daňo je silno zaujatý voči Dannymu, ale že až tak klesne? Sila |
||
| Lajos | 17.12.2024, 09:46 | #16084 |
| Aha, Mareček nám znova žobre ... https://t.me/progresivne/11305 | |
| Lajos | 17.12.2024, 09:47 | #35791 | |
| resp. Link FB príspevok | ||
| Lajos | 17.12.2024, 09:46 | #16083 |
| SÝRIA, TURECKO, IZRAEL A GOLANSKÉ VÝŠINY: https://www.progresivne.com/2024/12/17/syria-turecko-izrael-a-golanske-vysiny/ | |
| Lajos | 17.12.2024, 09:46 | #16082 |
|
No a kým sa Púchovský s Dibákovou zamýšľajú nad kurzovými stratami rubľa bez toho, aby riešili, či daná krajina je exportne orientovaná alebo nie, Rusi uzavreli 10-ročný kontrakt s Indiou na dodávku ropy v objeme asi 500.000 barelov denne, čo je asi 0.5 percenta objemu všetkých kontraktov uzavretých vo svete.
A teraz čo? Budú sankcie EÚ voči Indii? Nie, nebudú. Len EÚ kúpi ruskú ropu ako indickú 4x drahšie. Mimochodom, ECB znížila výhľad rastu eurozóny na 0.7 percenta, čo je pri uvarených číslach už recesia. Nastupuje stagflácia a ekonomická depresia ako v 1929tom. Presne tak ukazujú všetky fundamenty. Je to depresia spôsobená politikmi a médiami. JUDr. Peter Weis |
|
| Svetonazor | 17.12.2024, 08:44 | #16081 |
|
Nemci nič nepochopili
Zatiaľčo postavili okolo svojich vianočných trhov betónové barikády, ktoré sa snažili zamaskovať zeleným a červeným náterom, Arabi to spravili úplne inak. Včera sa vydali masovo cez tieto trhy a úplne im stačilo, aby ich dav kričal Alahu Akbar. Ide to aj bez áut a bez bômb, šok a zastrašenie domáceho obyvateľstva sú zaručené. Reakcia polície? Nezasiahla. Dielo je dokonané. No veci sa nedejú len tak. Tieto udalosti sa stali ausgerechnet vtedy, kedy nemecký Bubdestag vyslovil nedôveru Schulzovi a jeho vláde. Slabosť jedného je vo svete zvierat využitá okamžite na protiútok. Žiaľ, ľudia sa ešte stále k sebe správajú ako tie zvieratá. P.S. Mimochodom, ten dav mali byť Sýrčania. Vraj chudáci utláčaní režimom Assada. Tí Sýrčania, ktorí v Nemecku kontrolujú obchod s drogami? Alebo tí Sýrčania, ktorí sa režú a strieľajú s Čečencami na predmestiach Viedne? Národ, ktorý takto opustí svoju vlasť a sám seba, nemá nárok na svoj štát. To platí ako pre Sýrčanov, tak aj pre Nemcov či akýkoľvek iný národ. |
|
| frame | 17.12.2024, 07:53 | #16080 |
|
Bombic stiahol podanie proti SME. Prečo sme žiadali, aby súd rozhodol? (komentár šéfredaktorky)
Bombic chce amnestiu pre neonáckov. Čítajte viac: Link na článok na doméne sme.sk |
|
| frame | 17.12.2024, 08:23 | #35785 | |
|
Bombic žiadal neodkladné opatrenie aj proti SME. Otočil a bojoval, aby súd nerozhodol
SME trvalo na tom, aby sudkyňa rozhodla, hoci extrémista návrh stiahol. Čítajte viac: Link na článok na doméne sme.sk |
||
| frame | 17.12.2024, 08:38 | #35786 | |
|
Kravské lajno má väčšiu hodnotu ako Bombic.Totižto,keď sa zmieša so slamou bude z toho hnoj, ktorý sa dá prospešne využiť v poľnohospodárstve.Z toho ľudského odpadu nebude nikdy nič
Bombic má základné vzdelanie lebo z gymka ho vyhodili.. potom dokopal vlastného otca a vyhodili ho aj rodičia.. chudáčik |
||
| Svetonazor | 17.12.2024, 08:45 | #35787 | |
| Asi si nevidel vyjadrenie Dannyho k tomu, že? Chlape, ty si vážne mimo. Ty si vážne nevidel čo sa dialo s tou prvou sudkyňou? | ||
| frame | 17.12.2024, 09:02 | #35788 | |
|
V obhajobe návrhu Bombic popieral svoje dlhodobé postoje k slovenským médiám. Na sociálnych sieťach opakovane tvrdil, že krachujú, klesajú im čísla sledovanosti a nemajú už žiadnu moc. Na telegrame napríklad zverejnil obrázok, na ktorom smerom k novinárom rozhadzuje bankovky so slovami: „Nech máte aspoň na kebab, vy socky!“
Keď mu v októbri vyjadril podporu minister obrany Robert Kaliňák, Bombic napísal: „Frenetické a až kŕčovité reakcie bývalého mainstreamu podľa mňa len podčiarkujú ich havarijný stav. Ja som v úplnom kľude.“ Sudkyni však Bombic tvrdil presný opak a posťažoval sa, že sa „reálne nemôže brániť proti diskreditácii zo strany mediálneho kolosu“, za aký považuje aj denník SME |
||
| frame | 17.12.2024, 09:07 | #35789 | |
|
Začiatkom decembra Bombic dosiahol vydanie obdobného neodkladného opatrenia proti Denníku N. Vydala ho sudkyňa Viera Hadrbulcová z Mestského súdu Bratislava IV. Návrh proti denníku SME bol podaný na ten istý súd, rozhodnúť však mala iná sudkyňa.
Nakoniec sa tak nestane, Daniel Bombic totiž svoj návrh minulý týždeň vzal späť. Denník SME trval na tom, aby sudkyňa napriek tomu vo veci rozhodla, no napokon mu nevyhovela. Konanie zastavila a rozhodla, že extrémista musí denníku SME zaplatiť trovy konania. |
||
| frame | 17.12.2024, 10:54 | #35793 | |
| Vyzerá to,že to podanie voči SME nepridelili tej správnej sudkyni,tak to radšej stiahol...... | ||
| frame | 16.12.2024, 22:38 | #16079 |
|
Ak vám doterajšie pôsobenie vlády Roberta Fica na prírodu pripadalo ako drancovanie, tak to, čo nastane o chvíľu, budete považovať za pád meteoritu. V januári totiž začne platiť novela zákona o ochrane prírody, ktorá zavedie najväčšie oslabenie existujúcej úrovne ochrany prírody v histórii Slovenska a zrejme aj Európy. V rúbaní vzácnych lesov, vo výstavbe v chránených územiach a v poľovaní na medvede so štvorkolkou sa Slovensko stane globálnym lídrom.
Zastaviť to môže už len zázrak |
|
| true | 17.12.2024, 08:10 | #35784 | |
|
hanbíš sa uviesť zdroj? |
||
| frame | 17.12.2024, 09:21 | #35790 | |
| Tebe neodpovedám,si mentálne na úrovni Bombica.Teba už zachránia iba Sučany. | ||
| Svetonazor | 16.12.2024, 20:25 | #16078 |
|
Mám otázku - prečo na tlačových besedách neukazujú kamerou aj pýtajúcich sa "novinárov"?
Kamera stále berie len staticky daného politika, ale často by som radšej videl, kto položil tu otázku. Keď sú novinári tak strašne za transparentnosť, nech sa neboja ukázať sa. Inak ich beriem za internetových trollov. |
|
| Svetonazor | 16.12.2024, 19:51 | #16077 |
|
Keď budete nabudúce letieť cez Viedeň, sú tam tamojšie noviny zdarma na chodbách.
Rakúsky Der Standard píše, že sa tamojšia vláda nevie dohodnúť, či majú konsolidovať 12 alebo 23 miliárd... "Konsolidácia" kam oko dovidí. Nazvyme to správnym menom: stagflácia a úpadok. P.S. Učte sa jazyky, dozviete sa viac. |
|
| Markuss | 16.12.2024, 19:22 | #16076 |
|
Trefné
To, že politici sú odtrhnutí od reality súčasných ľudí, dokazuje aj čerstvé „odporúčanie“ šéfa NATO, bývalého holandského premiéra Marka Rutteho. Ten úplne drzo navrhol, aby sa zvýšené náklady na obranu financovali okresaním sociálnych a zdravotných výdavkov. Akosi zabúda, že bohatí ľudia a firmy platia zlomok na daniach, využívajú daňovú optimalizáciu (manipuláciu) a daňové raje. |
|
| Markuss | 16.12.2024, 19:22 | #35778 | |
| Link na článok na doméne pravda.sk | ||
| Markuss | 16.12.2024, 18:25 | #16075 |
|
Falošná progresivisticka optika... Každý deň nový case
https://hnonline.sk/komentare/komentare/96185007-dvaja-muzi-ktori-drsne-odhalili-ameriku-jedneho-za-... |
|
| Markuss | 16.12.2024, 18:25 | #35777 | |
| Zatiaľ čo strelec Luigi Mangione bol progresivistami a internetovou ľavicou za jasnú úkladnú vraždu „parazita“ takmer svätorečený, Pennyho sa rovnaká skupina pokúsila ukrižovať. | ||
| frame | 16.12.2024, 17:29 | #16074 |
|
Svätá dvojica Stromček a Kažimír
https://www.vg.no/nyheter/i/8qx3vG/bostyrer-mistenker-grov-hvitvasking-paa-jessheim Podozrenie vyvoláva vilami vo Francúzsku. |
|
| frame | 16.12.2024, 21:09 | #35780 | |
| Generálny manažér Stromček všetky podozrenia poprel.Bez poskytnutia podrobností tvrdí, že na kúpu jednej vily vo Francúzsku mu poskytol pôžičku podnikateľ Stanislav Drgoň a druhá vila bola financovaná z vnútrofiremných zdrojov skupiny, v rámci ktorej podniká. Viktor Stromček verí, že si s nórskou správkyňou konkurznej podstaty všetko vysvetlí. Mal by sa však pripraviť na to, že s vysvetľovaním to bude mať ťažšie než na Slovensku, pretože nórskych vyšetrovateľov nedokážu Ficovi ľudia len tak ľahko zrušiť, odvolať alebo poslať do väzby. | ||
| Markuss | 16.12.2024, 15:54 | #16073 |
|
Cakám, kedy bude riadna kriminalizácia... Chalanom z demokratickej skupinky na západe to parádne vychádza.
Asi robia dobrú politiku, ktorá sa ludom páci |
|
| Markuss | 16.12.2024, 15:54 | #35772 | |
| Link na článok na doméne pravda.sk | ||
| Markuss | 16.12.2024, 15:55 | #35773 | |
| Prokuratúra pre ňu požaduje päť rokov väzenia a okamžitý zákaz výkonu verejných funkcií. | ||
| frame | 16.12.2024, 15:31 | #16072 |
|
Syna generálneho tajomníka služobného úradu Ministerstva kultúry SR Lukáša Machalu Samuela Machalu dnes samosudkyňa Mestského súdu Bratislava I poslala na ochranné psychiatrické liečenie ústavnou formou.
Dnešné rozhodnutie je právoplatné, prokuratúra aj obhajoba sa vzdali práva podať sťažnosť. Dokazovanie vo veci sa uskutočnilo s vylúčením verejnosti. Samuel Machala podľa medializovaných informácii ešte v septembri napadol policajtov, ktorí boli privolaní do jednej z bratislavských nemocníc. Predtým v máji v bratislavskej Dúbravke strhol dôchodkyni z pleca kabelku a ušiel. Trestné stíhanie vo veci krádeže však polícia zastavila pre nepríčetnosť. Pofidérna rodina,dedo ŠTB-ák,zbil Janovica.Otec plochozemec a syn šaľený. |
|
| frame | 16.12.2024, 15:40 | #35770 | |
| Link na článok na doméne pravda.sk | ||
| frame | 16.12.2024, 17:21 | #35776 | |
|
Pani Machalová pracuje na prokuráture,takže sa vybavila beztrestnosť na súde.
Elegantne sa vyhol base.Už len za napadnutie chránenej osoby by si mal posedieť. Pol roka si zahrá karty a ide domov.Najbližšie rozbije policajtovi hlavu. |
||
| Svetonazor | 16.12.2024, 14:35 | #16071 |
|
Idú Vianoce, tak si povedzme, odkiaľ sa vzal moderný obraz obézneho amerického Santa Clausa
Minule som v Slovenskom rozhlase počul povedať nášho redaktora, že tento obraz stvorila reklamná kampaň firmy Coca-Cola, ale pravda je niekde inde. Za tento obraz môže nemecký imigrant Thomas Nast pôvodom z Bavorska, ktorý je zároveň považovaný za otca moderného amerického komixu. V prvom rade však išlo o karikaturistu a ako to poznáme od nás (Shooty, Danglár), aj tento slúžil politickej moci, aby cez svoju prácu ovplyvňoval politické nálady v USA. Takto sa stalo, že pôvodný svätec, ktorý pomáhal chudobným a chorým (Sv. Mikuláš), bol pretvorený na karikatúru, obézneho chlapíka s červeným nosom a lícami (žeby od alkoholu?). Zvyšok je ako snehová guľa, na ktorú sa nabalilo všetko možné. Ako na každý fejk, ktorý začne žiť svojim vlastným životom. Aj toto je jeden z dôvodov, prečo považujem Spojené štáty za štát, ktorý vlastne držia pokope len hoaxy a fejky. Čistá propaganda a reklama ako esencia ich bytia a identity. American dream. |
|
| Svetonazor | 16.12.2024, 14:32 | #16070 |
|
Slovensko si podľa eurokomisie neplní povinnosti z roku 1991 týkajúce sa zberu a čistenia odpadových vôd.
Nevadí, hlavná vec, že hochštapler hrajúci sa na lovca hoaxov sa v pravidelných intervaloch smeje z Rusov, že potrebu robia do latrín... My na Slovensku máme síce fajnové zadky a potrebu vykonávame do porcelánových mís, ale že to končí vo väčšine obcí v spodných vodách nás už akosi netrápi... Eurokomisii želám dobré ráno stará mama a pozdravujem lovca hoaxov, smejúceho sa z latrín. |
|
| Svetonazor | 16.12.2024, 14:32 | #35769 | |
| Príspevok som si požičal od komentátora p. Martišku | ||
| << < 219 | 220 | 221 | 222 | 223 | 224 | 225 | 226 | 227 | 228 > >> |

















