POLITICKÁ DISKUSIA
|
| |
slaven
|
08.06.2026, 13:29 | #43397
|
| |
Kto je na tej fotke?
|
|
| |
domasa
|
08.06.2026, 15:47 | #43401
|
| |
Judita Laššáková
|
|
|
|
domasa
|
08.06.2026, 09:03 | #22560
|
V Užhorode je nastavené zrkadlo pre Slovensko
Link FB príspevok
|
|
| |
slaven
|
08.06.2026, 10:25 | #43384
|
| |
Už nech sa spraví poriadok s Banderovcami a môžeme začať spolupracovať.
Som zvedavý, kedy sa začne stavať diaľnica Bidovce - Užhorod.
Dargov povrchovo a potom, je to rovina, malo by to ísť rýchlo. Len najskôr nech sa dokončí napojenie na Poľsko a potom by to EÚ mohla zaplatiť ten úsek na východ.
|
|
| |
domasa
|
08.06.2026, 10:55 | #43386
|
| |
R4 nepostavíme ani do roku 2040.Keby ju stavali poliaci,možno by bola hotová.My sa motáme ešte len pri Kapušanoch,poliaci sú už v Barwinku.
Buď rád,že sa vezieš od roku 2010 po diaľnici z BA do Košíc.
|
|
| |
slaven
|
08.06.2026, 11:35 | #43389
|
| |
Poliaci hlavne nemajú problém s tým, že keď sa zmení vláda, zastaví sa výstavba. Presne to sa u nás deje. Višňové je toho pekným príkladom.
Aj taký minister Fígeľ by o tom vedel hovoriť – stavanie sa za jeho pôsobenia prakticky zastavilo. Pozri sa napríklad na D3 v úseku pri Čadci a ďalej na severe, ako dlho sa čakalo na schválenia.
Teraz Taraba a Raž zmenili niektoré zákony či vyhlášky (presne neviem ktoré), a začalo sa konečne reálne makať. To ocenil aj môj kolega z tohto regiónu, ktorý nevolí koalíciu, ale vidí, že sa konečne stavia v praxi, nie len na papieri.
Ale vieš, čo je hlavný problém? Taraba o tom mal pekné video (alebo videá) – ide o byrokraciu a inštitút hodnoty za peniaze, ktorý všetko extrémne brzdí. Posudzuje sa každá stavba a dlho sa čaká na vyjadrenia.
Keď sa ten inštitút konečne vyjadrí, často nastupujú ochranári a opäť sa čaká. Výsledok je, že sa reálne nestavia. Toto je u nás problém – nie samotná výstavba diaľnic. Tak to vidím ja, ty to možno vidíš inak.
V Poľsku sa jednoducho stavia, idú ako píly – bez dlhého čakania na posudky ako u nás. Kontroly sa tam robia skôr náhodne.
|
|
| |
domasa
|
08.06.2026, 11:50 | #43391
|
| |
Ty na toho fašistu nedáš dopustiť,je to tvoja modla
Porovnaj ekonomiku Poľska s nami,už ich nikdy nedobehneme.Platy,dlhy,stavby...všetko
Len porovnaj turistický ruch v Poľsku a u nás.Pravdu povediac nechcem taký lunapark,ako je v Zakopanom.
Vyber sa raz pozrieť Solinky v Bieszczadach,kúsok od Medzilaboriec a porovnaj naše Nízke Beskydy.
|
|
| |
slaven
|
08.06.2026, 12:07 | #43392
|
| |
Ja píšem o práci a výsledkoch, nie o modlách.
V tom sme rozdielni.
S Poľskom sa porovnávať nejdem. Len píšem o rozdieloch, príkladoch toho, prečo to tam ide a u nás nie. Napísal som to dosť jasne.
Turistický ruh spomínať netreba. My to robiť nevieme (Slováci) a je jedno, kto je premiér, nevedeli sme to robiť ani za minulých vlád. Len si vezmi také Košice. Druhé najväčšie mesto a žiaden Aquapark, veď je to choré. Je to všetko o ľuďoch, nie o peniazoch.
|
|
|
| |
slaven
|
08.06.2026, 14:22 | #43398
|
| |
Majko, ten FB príspevok trápneho Demokrata Hirmana je zmes reálnych faktov a politicky zafarbených a neoverených záverov.
Viac k tomu nenapíšem. Ale tieto politické sračky sem patria, OK.
O tom vrte sa už hovorí asi 25 rokov, konečne sa spravil, snáď do 2r sa to spojazdní (povedzme 2028)
Ale pochybujem, že ľudia v KE budú mať lacnejšie teplo, to mi hlava neberie, aby sa to na Slovensku tak spravilo - vieme ako to u nás funguje. A vŕt nevlastnia Košice ale súkromná firma ...
|
|
| |
domasa
|
08.06.2026, 15:31 | #43399
|
| |
Inú odpoveď som od teba nečakal.Na fašistu Tarabu nenájdeš krivé slovo.Všetko čo robí fašista je brutálna robota.
Pre teba je z opozície každý trápni.
Najlepší sú len v koalícii,tí vládnu"múdro"
|
|
| |
slaven
|
08.06.2026, 16:30 | #43402
|
| |
Každý robí chyby.
Jeho pozitívne veci, ktorých je väčšina, tie su pre Vás neviditeľné.
Ty si celý fašista, už je to trápne, tieto vyjadrenia
Pre mňa jeden z naj ministrov tejto vlády a to vidia aj ľudia, sú za nim výsledky, ktoré ale ty nevidíš, respektíve bezhlavo, slepo prehliadaš. Už sme si zvykli.
|
|
|
|
|
| |
StanoDianiska
|
08.06.2026, 01:39 | #43383
|
| |

|
|
| |
slaven
|
08.06.2026, 10:31 | #43385
|
| |
čo je tam? píše nedostupná stránka
|
|
|
| |
domasa
|
08.06.2026, 10:58 | #43388
|
| |
FCK PTN
Putin ХУЙЛО
|
|
| |
slaven
|
08.06.2026, 11:38 | #43390
|
| |
Stano, vďaka. Nečudujem sa. Sú to nacistické štáty (nacistické zhromaždenia). Majú to v sebe (história = nacistické jednotky, ktoré bojovali proti Sovietom vo vojne). A keď k tomu pripojíš to, že neznášajú Rusko, lebo boli pod ním, tak výsledok je na svete.
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Lajos
|
06.06.2026, 21:09 | #22549
|
Prešiel mesiac a Maďarský Matovič ide
Tu je maďarský premiér Péter Magyar, včera, 5. júna 2026, na balkóne svojho oficiálneho bytu blízko parlamentu (odmietol sa nasťahovať do oficiálnej rezidencie premiéra), čelí davu protestujúcich na ulici pod ním proti jeho krokom, najmä sklamaným voličom, adresujúc im svoje posolstvo.
Link FB príspevok
|
|
|
|
| |
true
|
06.06.2026, 14:43 | #43381
|
| |
Chudákom v opozícii ani toto nevýjde.
|
|
|
|
|
domasa
|
06.06.2026, 10:59 | #22544
|
Tento je asi poradca Fantozziho.Ekonóm,ako hrom
Link FB príspevok
|
|
|
|
|
|
|
|
|
domasa
|
05.06.2026, 15:36 | #22537
|
Kde soudruzi udělali chybu?
Krymčanom oznámili, že dnes nemá cenu čakať na benzín, lebo žiadny nepríde
Palivová kríza na okupovaných územiach je čoraz horšia – na výdaj paliva už musia dohliadať úradníci a bez kupónov ho nezískate. O tom, aká je vážna, najlepšie svedčí spôsob, ako o nej informuje premiér krymskej vlády Sergej Aksionov.
Počas najbližších niekoľkých dní počnúc dneškom bude úplne obmedzený predaj benzínu za hotovosť. Poukážky na palivo nie sú vo voľnom predaji a v najbližšom čase ani nebudú.
Za vopred zakúpené poukážky sa bude palivo vydávať v objeme 20 litrov na osobu. V záujme dodržania zákonnosti a spravodlivosti bola s predajcami dosiahnutá dohoda, že na každej čerpacej stanici budú hliadkovať predstavitelia z radov vedenia samospráv a republikových úradov. Tí budú zaznamenávať evidenčné čísla vozidiel fyzických a právnických osôb, ktoré budú tankovať na poukážky.
Všetky komunálne služby, záchranná služba, silové zložky a verejná doprava sú palivom zabezpečené v plnom rozsahu. Na úradoch prebehla optimalizácia využívania automobilovej dopravy.
V tomto režime budeme fungovať niekoľko dní. Prosím obyvateľov Krymu, aby k vzniknutej situácii pristúpili s pochopením. V týchto zložitých podmienkach je dôležité udržať si vzájomnú dôveru, ktorá nám pomohla so cťou prejsť všetkými skúškami od roku 2014.“
|
|
| |
domasa
|
05.06.2026, 15:38 | #43377
|
| |
V piatok napísal pred vydaním Vývoja bojov len Razvožajev, ktorý sa vyjadroval výhradne k situácii v Sevastopole, ale je veľmi pravdepodobné, že podobná situácie panuje na celom polostrove. Zopakoval základné pravidlá, ako ich zadefinoval Aksionov, ale pomedzi informovanie o odrážaní útokov dronov doplnil dôležité detaily, ktoré pre obyvateľov mesta neveštia nič dobré. Vyplýva z nich, že situácia so zásobovaním ide dole vodou:
Obraciam sa na všetkých: stáť v radoch v tejto chvíli nemá zmysel. Autá v zápchach navyše môžu po príchode do mesta zablokovať cisterny s palivom.
Ak dnes v nejakom čase uvidíte cisterny prichádzať na čerpacie stanice TES alebo ATAN, nepostavte sa do radu – dnes sa na čerpacie stanice bude navážať palivo výhradne pre pohotovostné a záchranné zložky, voľný predaj nebude.“
Na záver, takto vyzerá situácia na Jalte:
Link na príspevok na doméne X.com
|
|
|
| |
Lajos
|
05.06.2026, 14:32 | #43376
|
| |
nick domasa je nejako ticho k tomu
|
|
| |
domasa
|
05.06.2026, 15:48 | #43378
|
| |
Za každé nešťastie v tejto vojne, za každú smrť, zranenie, výbuch a poškodenie môže agresor a tým je RUSKO!
Link na príspevok na doméne X.com
|
|
| |
slaven
|
05.06.2026, 16:12 | #43379
|
| |
Okroši potvrdili, že dron je ich. Stratili nad ním kontrolu niekde nad Čiernym morom kvôli Rusom
Takže ten istý scénár odpovede ako na Pobaltí, všetko je v poriadku, nevadí, že sú to Okro drony
|
|
|
Markuss
|
05.06.2026, 14:14 | #22535
|
|
Kúp si fajne mäsko v akcii v supermarkete. Vol. 100
|
|
|
| |
Markuss
|
05.06.2026, 14:17 | #43375
|
| |
Ide o typ používaný vo vojne na Ukrajine. Objekt nie je súčasťou výzbroje rumunskej armády a nebol zapojený do nedávnych cvičení organizovaných ministerstvom obrany v oblasti Čierneho mora,“ uviedlo rumunské ministerstvo obrany. Dron mohol mať podľa miestnych médií dĺžku približne 7 až 8 metrov.
|
|
|
domasa
|
05.06.2026, 14:11 | #22534
|
Mimi hlási nástup na palubu s Alfasamcom
Link FB príspevok
|
|
|