POLITICKÁ DISKUSIA
| Aktualizuj POLITIKA diskusiu | KLASICKÁ DISKUSIA |
| << < 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 > >> |
| domasa | 10.06.2026, 07:21 | #22589 |
|
Maďarský parlament
Link FB príspevok |
|
| slaven | 10.06.2026, 09:05 | #43427 | |
| Nedostupné, čo tam je? Predpokladám, že nejaký cirkus. | ||
| domasa | 10.06.2026, 09:41 | #43429 | |
| Link FB príspevok | ||
| Lajos | 10.06.2026, 07:12 | #22588 |
| Británia provokuje Rusko v čase, keď sú všetky jej jadrové útočné ponorky mimo prevádzky: https://www.progresivne.com/2026/06/09/britania-provokuje-rusko-v-case-ked-su-vsetky-jej-jadrove-uto... | |
| Lajos | 10.06.2026, 07:12 | #22587 |
| Francúzsko sa naliehavo snaží získať späť svoj vplyv v Afrike a pozrie sa aj za hranice Sahelu: https://www.progresivne.com/2026/06/09/francuzsko-sa-naliehavo-snazi-ziskat-spat-svoj-vplyv-v-afrike... | |
| Lajos | 10.06.2026, 07:11 | #22586 |
| KEĎ NEMAJÚ ARGUMENTY, PRIDAJÚ K INVEKTÍVAM NEVERBÁLNE GRIMASY: https://www.progresivne.com/2026/06/10/ked-nemaju-argumenty-pridaju-k-invektivam-neverbalne-grimasy/ | |
| domasa | 09.06.2026, 22:14 | #22585 |
|
Rusko je krásne...
Link FB príspevok |
|
| domasa | 09.06.2026, 22:19 | #43419 | |
| Link FB príspevok | ||
| Inferno | 09.06.2026, 23:06 | #43421 | |
|
Aj ty si krásny zmagorený chuj |
||
| domasa | 09.06.2026, 23:47 | #43422 | |
| Link FB príspevok | ||
| domasa | 10.06.2026, 00:09 | #43423 | |
| Link FB príspevok | ||
| domasa | 09.06.2026, 21:19 | #22584 |
|
Link FB príspevok |
|
| domasa | 09.06.2026, 20:19 | #22583 |
|
Andrej Danko tvrdí, že sú s Tomášom Tarabom dohodnutí, že skončí na envirorezorte. Či minister sám požiada o demisiu alebo ako bude jeho koniec vo vláde vyzerať, označil predseda SNS za nepodstatné. Tarabovi dal zároveň zoznam ľudí, ktorí musia odísť.
Danko v Slovenskom rozhlase bez ďalších podrobností povedal, že k výmene ľudí na ministerstve musí dôjsť ešte počas leta. „Pokiaľ nie, tak za nich nesie zodpovednosť.“ „Ja som veľmi tvrdý, dokonca som pána Tarabu požiadal o odvolanie ľudí, u ktorých som mal podozrenie, že konajú nekalo,“ hovoril Danko. Taraba podľa neho nemôže rozhodovať o veciach ako zonácia s tým, že keď je problém, tak to hodí na niekoho iného. „Do SNS si kope každý a ja to nedovolím.“ Danko uviedol, že v súvislosti so zonáciou dostal od Tarabu a štátneho tajomníka Filipa Kuffu informáciu, že je obhájiteľná. O ministrovi životného prostredia za SNS takisto povedal, že od strany dostal životnú šancu a nie je vylúčené, že v budúcnosti budú spolupracovať. Kefa tiež bude robiť brutálnu robotu? |
|
| slaven | 10.06.2026, 09:17 | #43428 | |
|
Smutné, ak odvolajú jedného z naj ministrov.
Ale ľudia ako ty budú onanovať a tešiť sa, určite. |
||
| domasa | 09.06.2026, 13:46 | #22582 |
|
Správa o stave ekonomiky Slovenska.Fantozziho porazí.
Link FB príspevok |
|
| Lajos | 09.06.2026, 08:51 | #22581 |
|
ZAČALA SA OBNOVA DOMU MAJSTRA PAVLA V LEVOČI
V Levoči sme dnes slávnostne odovzdali stavenisko k obnove Domu Majstra Pavla – jednej z najvýznamnejších národných kultúrnych pamiatok na Slovensku. Tento výnimočný dom je spätý s osobnosťou Majstra Pavla z Levoče, ktorého diela patria k vrcholom európskeho rezbárskeho umenia a dodnes obdivujú návštevníci z celého sveta. Projekt v hodnote viac ako 6,8 milióna eur prinesie komplexnú obnovu historického objektu, modernú expozíciu, lepšiu prístupnosť pre návštevníkov a kvalitnejšie podmienky na prezentáciu kultúrneho dedičstva. Levoča, zapísaná v Zozname svetového dedičstva UNESCO, si zaslúži, aby sme jej kultúrne poklady chránili a zveľaďovali. Som presvedčená, že obnova Domu Majstra Pavla prispeje nielen k zachovaniu našej histórie, ale aj k rozvoju kultúrneho turizmu a celého regiónu Spiš a to aj vďaka Buste Cecílie Gonzagy, ktorá je v tomto historickom meste vystavená. Našou povinnosťou je odovzdať kultúrne dedičstvo budúcim generáciám v čo najlepšom stave. Dnešným dňom sme začali novú kapitolu v príbehu tejto výnimočnej pamiatky. |
|
| Lajos | 09.06.2026, 08:51 | #43413 | |
| aj fotky Link FB príspevok | ||
| Lajos | 09.06.2026, 08:51 | #43414 | |
| Takto sa to má robiť, do psej matere! | ||
| slaven | 09.06.2026, 09:19 | #43415 | |
|
Krásna práca Moja rodná Levoča, Martinka, ďakujem, naozaj zo Ale pre libtardov je to zlá, zlá ministerka a tá neviditeľná pred ňou, čo na kultúrne pamiatky zvysoka srala bola pre nich hrdinkou |
||
| Lajos | 09.06.2026, 12:46 | #43416 | |
| Pokračovanie: Link FB príspevok | ||
| domasa | 09.06.2026, 18:05 | #43418 | |
| Link FB príspevok | ||
| Lajos | 10.06.2026, 06:35 | #43424 | |
|
Törökovej reportáže o slovenských vlajkách su také že.
A prečo neurobí reportáž o ukrajinských a dúhových vlajkách na úrade Starého Mesta Bratislava na Vajanského? |
||
| Lajos | 09.06.2026, 08:34 | #22580 |
| SPRÁVY O STAVE DEMOKRACIE A PRÁVNEHO ŠTÁTU NA SLOVENSKU: https://www.progresivne.com/2026/06/09/spravy-o-stave-demokracie-a-pravneho-statu-na-slovensku/ | |
| Lajos | 09.06.2026, 08:34 | #22579 |
| Šéf FSB varoval, že v SNŠ sa nasadzuje „svätý grál hybridnej vojny“ Západu: https://www.progresivne.com/2026/06/09/sef-fsb-varoval-ze-v-sns-sa-nasadzuje-svaty-gral-hybridnej-vo... | |
| domasa | 09.06.2026, 07:55 | #22578 |
|
Vraj "najlepší" minister.Pre seba.
Link FB príspevok |
|
| Lajos | 09.06.2026, 08:36 | #43412 | |
| Mohli by miliardarov dotiahnut aj inde, nie len do Bratislavy. | ||
| Markuss | 09.06.2026, 07:26 | #22577 |
|
jansé, ze technická porucha. ved nemajú cím pálit. vsetko im zlikvidovali
https://hnonline.sk/svet/96285489-pri-hormuzskom-prielive-sa-zrutil-americky-vrtulnik-posadku-zachra... |
|
| domasa | 09.06.2026, 06:41 | #22576 |
|
O Putinovej vojne za tri dni a situácii na Kryme
Link FB príspevok |
|
| domasa | 09.06.2026, 06:50 | #43408 | |
| Link FB príspevok | ||
| domasa | 09.06.2026, 07:43 | #43411 | |
| Link FB príspevok | ||
| Lajos | 08.06.2026, 21:29 | #22575 |
| Čím väčší mainstreamový odborník, tým viac sa mýli: https://www.progresivne.com/2026/06/08/cim-vacsi-mainstreamovy-odbornik-tym-viac-sa-myli/ | |
| Lajos | 08.06.2026, 21:28 | #22574 |
| Dátové centrá ako pasce na výpadky prúdu: https://www.progresivne.com/2026/06/08/datove-centra-ako-pasce-na-vypadky-prudu/ | |
| domasa | 08.06.2026, 19:28 | #22573 |
|
Rozprávka o tom, ako chceli zlí Igor Matovič či Daniel Lipšic očierniť a uväzniť čestného policajta Tibora Gašpara či statočného prokurátora Dušana Kováčika, sa definitívne skončila. Na Špecializovanom trestnom súde v Banskej Bystrici v pondelok prokurátor prečítal obžalobu v kauze Očistec a už len tento samotný text vylučuje, že by si racionálne zmýšľajúci človek mohol myslieť, že ide o nejakú politickú objednávku.
Hoci to znovu tvrdil obhajca obžalovaných Marek Para, aj on sám už musí vedieť, že o politickej objednávke ešte môže rozprávať nejakej časti voličov Smeru, ale už nie členom senátu, ktorý posudzuje vinu obžalovaných. Gašpar a spol. sú obžalovaní, že políciu riadili ako mafia. Vyšetrovali len to, čo chceli, a toho, kto dobre zaplatil, nevyšetrovali. Ukazuje to napríklad prípad podnikateľa Borisa Trantaliča z firmy InterStore Group. Vyšetrovali ho daňoví kriminalisti a on sa to snažil riešiť cez svojich známych – Petra Javorčeka a Magdalénu a Martina Fleischerovcov, ktorí pracovali na ministerstve vnútra. |
|
| domasa | 08.06.2026, 19:31 | #43404 | |
|
Fleischer sa poznal so šéfom kriminálneho úradu finančnej správy Ľudovítom Makóom.
Trantalič dostal odkaz od Fleischerovej a Javorčeka, že za 500-tisíc eur sa jeho daňové problémy dajú vyriešiť. Nakoniec stačilo 400-tisíc, ale to už Javorček Trantaličovi nepovedal. Makó teda zobral 400-tisíc eur. 90-tisíc eur si nechal, 90-tisíc eur dal riaditeľovi finančnej správy Bernardovi Slobodníkovi, 180-tisíc eur dal Norbertovi Bödörovi, ktorý posunul 90-tisíc eur Tiborovi Gašparovi. 40-tisíc eur dostali Fleischerovci. Stačí si položiť jednoduchú otázku: Kto a z akého dôvodu by si vymýšľal takýto komplikovaný skutok o Tiborovi Gašparovi, Fleischerovcoch či Trantaličovi, ktorí nemajú s politikou nič spoločné? Veď aj Gašpar vstúpil do politiky až po tom, čo bol obvinený z prijímania úplatku, a urobil to práve preto, aby si čo najviac pomohol v trestnom konaní. Alebo ďalší skutok. Bernard Slobodník poprosil riaditeľa spravodajskej jednotky finančnej polície Pavla Vorobjovova, aby si nevšímal hlásenie z banky, že špeciálny prokurátor Dušan Kováčik si vložil na účet v hotovosti viac ako 200-tisíc eur. Prečo by si Vorobjov niečo také vymýšľal? Práve preto, že si to polícia nevšímala, sa to nakoniec dozvedel Denník N a informoval o tom. Aj v banke čakali, že s takýmto podozrivým vkladom polícia niečo urobí, a nie to, že ho bude ignorovať. S politikou nijako nesúvisí ani prípad, ktorý sa týka Róberta Krajmera, ktorý šéfoval protikorupčnej jednotke NAKA. Krajmer chcel od svojich podriadených Vladimíra Bistáka, Milana Žáčika alebo Ivana Bobockého, aby oslovovali podnikateľov s tým, že sa o nich zaujíma polícia alebo daňové úrady. Mali im naznačiť, že za úplatok sa to dá riešiť. https://dennikn.sk/5382713/newsfilter-verzia-ze-ocistec-je-politicka-objednavka-definitivne-padla/ |
||
| domasa | 08.06.2026, 19:32 | #43405 | |
|
Bisták, Bobocký aj Žáčik sa priznali a sú už právoplatne odsúdení. Prečo by sa traja policajti priznávali k niečomu, čo neurobili a čo v skutočnosti nemalo nič spoločné s politikou?
Takýchto skutkov je plná obžaloba. Obhajca Dušana Kováčika Erik Magál v pondelok na súde povedal, že v prípade vyšetrovania nešlo o zákon, ale o ideologický boj proti vybraným osobám. Niekto na to asi podľa neho najal veľkú skupinu neznámych ľudí, aby o tom naučene vypovedali a aby ich svedectvá zapadali do skladačky, ktorá ukazuje na to, že funkcionári v bezpečnostných zložkách boli skorumpovaní a vďaka svojim funkciám si privyrábali desaťtisíce eur. Z úvodného pojednávania vidno, že obžalovaní aj obhajcovia si uvedomujú, že cesta k oslobodeniu v Očistci nevedie cez riadne preukazovanie toho, že skutky sa nestali. V skutočnosti sa začal náročný zápas o to, či sa nájde taká procesná chyba vo vyšetrovaní, ktorá zmarí záverečné potrestanie. Obhajoba už s tým začala, keď tvrdí, že prípad vyšetrovali zaujatí policajti, a preto je podľa nej celý spis kontaminovaný. A v parlamente je už aj ďalšia úprava, ktorá sa týka spolupracujúcich obvinených a ktorej jedinou úlohou je čo najskôr pomôcť Gašparovi a ostatným. |
||
| domasa | 08.06.2026, 19:33 | #43406 | |
| Link YouTube video | ||
| domasa | 08.06.2026, 20:40 | #43407 | |
|
Najhoršie, čo celá kauza spôsobila, však nie je to, že podpredsedom parlamentu je obžalovaný Tibor Gašpar, a dokonca ani to, že takíto vysokí funkcionári štátu sa spreneverili svojmu poslaniu a brali podľa prokurátorov úplatky. Je to veľká hanba, ale stáva sa to v rôznych krajinách.
Najhoršie je, že Gašpar len preto, aby si pomohol, ohrozil bezpečnosť celej krajiny. Pre Očistec Smer a celá vládna koalícia tak zmenili zákony, že je takmer nemožné reálne potrestať niektoré obrovské rozkrádačky alebo vysokú korupciu. Generálny prokurátor Maroš Žilinka koncom týždňa znovu žiadal vedenie Národnej rady, aby robilo niečo s daňovými zákonmi. Koalícia ich tak sprznila, že nie je možné stíhať a trestať viaceré daňové podvody. Gašpar nezabezpečil beztrestnosť alebo nižšie tresty len sebe, ale aj všetkým zločincom. Pre krajinu by bolo lepšie, keby existovala možnosť ako z rozprávky, že Smer by prijal na začiatku svojho vládnutia iba jeden zákon. V ňom by vymenoval konkrétnych ľudí, ktorých nie je možné stíhať za korupciu, a bolo by vybavené. Bolelo by to, ale nie tak, ako keď v podstate zlikvidovali trestnú politiku štátu, na čo doplácajú všetci občania, aj keď o tom isté percento z nich ani nevie. |
||
| Lajos | 09.06.2026, 12:47 | #43417 | |
| Gašpar je vymysleným obvinením obžalovaný. Vám musí *ebať riadne v hlave, keď o tom točíte dokola. Len sa strápňujete. | ||
| domasa | 08.06.2026, 18:14 | #22572 |
|
V Ladcoch by išiel na dračku
Link FB príspevok |
|
| slaven | 08.06.2026, 16:34 | #22571 |
|
#22560
ešte jedna malá poznámka k Tebe Majko: Ty si 100%, teda presne ten typ človeka, ktorému kebyže migrant, nejaký africký "doktor" s mačetou v ruke pred vlastnými očami znásilnil dcéru, alebo vnučku, určite (som si istý) - že aj tak by si tvrdil, že títo nelegálni migranti sú prínosom pre našu spoločnosť a otvoril by si im hranice presne tak, ako to spravili západné štáty a na Fica, ktorý bol a je proti tomu by si stále nadával, že aký je to hlupák, že im aj on tie hranice neotvoril a nepustil ich sem z Afriky, poprípade arabských štátov. A znásilnená dcéra, vnučka by na teba pozerala, aký si chuj ... Tak nejako to vidím ja teraz. Prepáč za úprimnosť. |
|
| domasa | 08.06.2026, 16:49 | #43403 | |
| Tebe už nepomôže ani veterinár | ||
| Markuss | 09.06.2026, 07:27 | #43409 | |
| zaprdený zatrpknutý a hlavne zbytocný clovek | ||
| domasa | 09.06.2026, 07:40 | #43410 | |
| Váž slová...,! | ||
| Lajos | 08.06.2026, 14:41 | #22570 |
| Kde sú peniaze digitálnej centrálnej banky?: https://www.progresivne.com/2026/06/08/kde-su-peniaze-digitalnej-centralnej-banky/ | |
| Lajos | 08.06.2026, 14:36 | #22569 |
| EÚ oslavuje výsledok v arménskych voľbách: https://www.progresivne.com/2026/06/08/eu-oslavuje-vysledok-v-armenskych-volbach/ | |
| Lajos | 08.06.2026, 14:33 | #22568 |
| Dvojvrstvový internet: Google pracuje na kontrole zariadení: https://www.progresivne.com/2026/06/08/dvojvrstvovy-internet-google-pracuje-na-kontrole-zariadeni/ | |
| Lajos | 08.06.2026, 13:23 | #22567 |
|
Tak ako ciciny idete aj vy do Teplárne?
Link FB príspevok |
|
| slaven | 08.06.2026, 13:27 | #43395 | |
|
Úchylné, vďaka, nie |
||
| domasa | 08.06.2026, 12:55 | #22566 |
|
V Poľsku museli cez víkend obmedziť výrobu elektriny zo solárnych panelov pre prebytok energie v sieti. V niektorých hodinách museli byť odstavené solárne elektrárne s výkonom vyše dva gigawatty (GW) a ceny elektriny klesli pod nulu.
Poľský prevádzkovateľ prenosovej sústavy pristúpil k redukciám najmä počas slnečných víkendových dní, keď je spotreba elektriny nižšia. Dôvodom opatrení bol nadbytok elektriny z obnoviteľných zdrojov oproti aktuálnemu dopytu. Prevádzkovateľ pred obmedzením výroby využíva znižovanie výkonu konvenčných elektrární aj export elektriny do zahraničia, aby zachoval stabilitu sústavy. Prebytok výroby sa prejavil aj na trhu s elektrinou. Počas víkendu ceny na krátkodobom trhu v niektorých intervaloch klesli pod nulu. Najnižšia hodnota dosiahla 6. júna približne mínus 100 zlotých (23,6 eura) za megawatthodinu. Podľa údajov think-tanku Forum Energii bolo od začiatku roka v dôsledku nútených obmedzení výroby nevyužitých približne 0,9 terawatthodiny elektriny z obnoviteľných zdrojov. Za celý rok 2025 tento objem predstavoval takmer 1,4 terawatthodiny. (tasr) |
|
| Markuss | 08.06.2026, 12:35 | #22565 |
|
Titulok hovorí, ze zostrelili ruský dron. V texte nic.
klasika pre hlupákov - fanúsikov spod Stropkova https://hnonline.sk/svet/96285311-v-lotyssku-vyhlasili-poplach-lietadla-nato-zostrelili-rusky-dron |
|
| domasa | 08.06.2026, 15:38 | #43400 | |
|
Do vzdušného priestoru Lotyšska dopoludnia prenikol najmenej jeden dron z Ruska, informovala agentúra Reuters s odvolaním sa na hovorcu armády.
Tá krátko nato oznámila, že cudzí dron zostrelili spojenecké lietadlá NATO a prípadná letecká hrozba pominula. Lotyšské úrady po incidente nehlásili žiadne škody na majetku ani ujmu na zdraví obyvateľov. Rusko sa k incidentu nevyjadrilo. Lotyšská ministerka zahraničných vecí Baiba Bražeová poďakovala francúzskym spojencom v NATO za zostrelenie dronu. Lotyšská armáda krátko predtým vyhlásila letecký poplach vo východných regiónoch pobaltskej krajiny pozdĺž hraníc s Ruskom a vyzvala obyvateľov, aby nevychádzali von. Po zostrelení dronu poplach odvolala, počas dopoludnia však vydala ešte jedno podobné varovanie. Armáda neuviedla, či zneškodnené lietadlo bolo ruské alebo ukrajinské. Oznámila iba, že nad územie Lotyšska preniklo v dôsledku „elektromagnetického boja“ zo strany Ruska. Ide o ďalší zo série bezpilotných lietadiel, ktoré v posledných dňoch a týždňoch vyvolali obavy v pobaltských krajinách či vo Fínsku, pričom v niektorých prípadoch pripisujú zodpovednosť za ich prelety Ukrajine, ktorá sa už piaty rok bráni ruskej agresii. Nebolo bezprostredne jasné, či dnes zostrelené lietadlo bolo ruské alebo ukrajinské. V predchádzajúcich týždňoch došlo k viacerým podobným incidentom, pri ktorých sa ukrajinské drony smerujúce na ciele v severozápadnom Rusku odchýlili od trasy a narušili vzdušný priestor Fínska alebo niektorej z troch pobaltských krajín, ktoré sú členmi NATO a zároveň susedia s Ruskom. Ukrajina v poslednom období zintenzívnila diaľkové dronové útoky na Rusko vrátane oblastí pri Baltskom mori a tamojších ropných terminálov. |
||
| Lajos | 08.06.2026, 12:33 | #22564 |
|
Nová životopisná dráma z dielne NETFLIXU!
Link FB príspevok |
|
| Lajos | 08.06.2026, 12:14 | #22563 |
|
Pamätáte si to aj vy?
Kúsok reality. Link FB príspevok |
|
| Lajos | 08.06.2026, 12:14 | #43393 | |
|
Pamätáte sa na rozprávku o nežnej revolúcií? Nie? Tak si ju pripomenieme.
Žiadna porážka komunizmu sa nekonala, ale išlo o pretransformovanie na komunistický kapitalizmus a kapitalistický komunizmus Výpoveď bývalého politického väzňa - (Ludvíka Zifčáka, ktorý sa v 89. "preslávil" úlohou mŕtveho študenta Šmída). - 17. november bol najväčším obchodom komunistov. Nežná revolúcia bola len falošný mýtus. Ludvík Zifčák zverejnil dokumenty ŠtB, ktorej slúžil. "Bol to prevrat pod taktovkou tajnej polície," . Bolo a je nutné jasne povedať, že bez ŠtB by sa v tomto štáte nič nezmenilo, vypovedá jeden z jeho aktívnych a priamych aktérov Ludvík Zifčák. Ten ako vtedajší poručík Štátnej bezpečnosti dostal počas zamatovej revolúcie, ktorá odštartovala politické i ekonomické zmeny v Československu, zaujímavú úlohu. Vo večerných hodinách 17. novembra 1989 po brutálnom potlačení demonštrácie v Prahe na Národnej triede zahral úlohu mŕtveho študenta. Zifčák ako príšlušník ŠtB na demonštráciách. Po uplynutí rokov akoby ľudia zabudli a udalosti 17. novembra dostali oficiálnu, učebnicovú verziu. Naplnilo sa po rokoch teda toľko omieľané heslo historickej revolúcie o pravde a láske? K prevratom prišlo vo všetkých komunistických štátoch Európy synchronizovane v priebehu siedmich mesiacov. Z hľadiska sociologického a psychologického je vylúčené, aby tieto prevraty boli uskutočnené spontánne neorganizovaným obyvateľstvom proti temer neobmedzenej moci komunistických vlád týchto krajín zabezpečovaných vojensky a bezpečnostne druhou najväčšou veľmocou na svete – Sovietskym zväzom (M. Dolejší). „Žiadna porážka komunizmu sa nekonala, ale išlo o pretransformovanie na komunistický kapitalizmus a kapitalistický komunizmus. Tak ako KSČ a ŠtB potrebovali robotníkov ako komparz, taký istý komparz robotníkov potrebovali aj chartistická nomenklatúra či tí, ktorí robili tento prevrat. |
||
| slaven | 08.06.2026, 13:29 | #43396 | |
| Ľudia si naozaj naivne mysleli a veľa z nich aj myslí, že to bola proste spontánna akcia študentov. Všetko to bolo inak, plánovane. | ||
| domasa | 08.06.2026, 12:13 | #22562 |
|
Trocha hororu,krásny pondelok
Link FB príspevok |
|
| slaven | 08.06.2026, 13:29 | #43397 | |
| Kto je na tej fotke? | ||
| domasa | 08.06.2026, 15:47 | #43401 | |
| Judita Laššáková | ||
| Lajos | 08.06.2026, 12:13 | #22561 |
|
Bývalý šéf ruskej rozviedky ponúkol pohľad, ktorý mal zaznieť už dávno
https://www.progresivne.com/2026/06/08/byvaly-sef-ruskej-rozviedky-ponukol-pohlad-ktory-mal-zazniet-... |
|
| domasa | 08.06.2026, 09:03 | #22560 |
|
V Užhorode je nastavené zrkadlo pre Slovensko
Link FB príspevok |
|
| slaven | 08.06.2026, 10:25 | #43384 | |
|
Už nech sa spraví poriadok s Banderovcami a môžeme začať spolupracovať.
Som zvedavý, kedy sa začne stavať diaľnica Bidovce - Užhorod. Dargov povrchovo a potom, je to rovina, malo by to ísť rýchlo. Len najskôr nech sa dokončí napojenie na Poľsko a potom by to EÚ mohla zaplatiť ten úsek na východ. |
||
| domasa | 08.06.2026, 10:55 | #43386 | |
|
R4 nepostavíme ani do roku 2040.Keby ju stavali poliaci,možno by bola hotová.My sa motáme ešte len pri Kapušanoch,poliaci sú už v Barwinku.
Buď rád,že sa vezieš od roku 2010 po diaľnici z BA do Košíc. |
||
| slaven | 08.06.2026, 11:35 | #43389 | |
|
Poliaci hlavne nemajú problém s tým, že keď sa zmení vláda, zastaví sa výstavba. Presne to sa u nás deje. Višňové je toho pekným príkladom.
Aj taký minister Fígeľ by o tom vedel hovoriť – stavanie sa za jeho pôsobenia prakticky zastavilo. Pozri sa napríklad na D3 v úseku pri Čadci a ďalej na severe, ako dlho sa čakalo na schválenia. Teraz Taraba a Raž zmenili niektoré zákony či vyhlášky (presne neviem ktoré), a začalo sa konečne reálne makať. To ocenil aj môj kolega z tohto regiónu, ktorý nevolí koalíciu, ale vidí, že sa konečne stavia v praxi, nie len na papieri. Ale vieš, čo je hlavný problém? Taraba o tom mal pekné video (alebo videá) – ide o byrokraciu a inštitút hodnoty za peniaze, ktorý všetko extrémne brzdí. Posudzuje sa každá stavba a dlho sa čaká na vyjadrenia. Keď sa ten inštitút konečne vyjadrí, často nastupujú ochranári a opäť sa čaká. Výsledok je, že sa reálne nestavia. Toto je u nás problém – nie samotná výstavba diaľnic. Tak to vidím ja, ty to možno vidíš inak. V Poľsku sa jednoducho stavia, idú ako píly – bez dlhého čakania na posudky ako u nás. Kontroly sa tam robia skôr náhodne. |
||
| domasa | 08.06.2026, 11:50 | #43391 | |
|
Ty na toho fašistu nedáš dopustiť,je to tvoja modla
Porovnaj ekonomiku Poľska s nami,už ich nikdy nedobehneme.Platy,dlhy,stavby...všetko Len porovnaj turistický ruch v Poľsku a u nás.Pravdu povediac nechcem taký lunapark,ako je v Zakopanom. Vyber sa raz pozrieť Solinky v Bieszczadach,kúsok od Medzilaboriec a porovnaj naše Nízke Beskydy. |
||
| slaven | 08.06.2026, 12:07 | #43392 | |
|
Ja píšem o práci a výsledkoch, nie o modlách.
V tom sme rozdielni. S Poľskom sa porovnávať nejdem. Len píšem o rozdieloch, príkladoch toho, prečo to tam ide a u nás nie. Napísal som to dosť jasne. Turistický ruh spomínať netreba. My to robiť nevieme (Slováci) a je jedno, kto je premiér, nevedeli sme to robiť ani za minulých vlád. Len si vezmi také Košice. Druhé najväčšie mesto a žiaden Aquapark, veď je to choré. Je to všetko o ľuďoch, nie o peniazoch. |
||
| domasa | 08.06.2026, 12:48 | #43394 | |
|
https://www.spektral.sk/?q=clanok/novy-geotermalny-hlbkovy-vrt-pri-durkove-bol-uspesne-dokonceny-ide... Link FB príspevok |
||
| slaven | 08.06.2026, 14:22 | #43398 | |
|
Majko, ten FB príspevok trápneho Demokrata Hirmana je zmes reálnych faktov a politicky zafarbených a neoverených záverov.
Viac k tomu nenapíšem. Ale tieto politické sračky sem patria, OK. O tom vrte sa už hovorí asi 25 rokov, konečne sa spravil, snáď do 2r sa to spojazdní (povedzme 2028) Ale pochybujem, že ľudia v KE budú mať lacnejšie teplo, to mi hlava neberie, aby sa to na Slovensku tak spravilo - vieme ako to u nás funguje. A vŕt nevlastnia Košice ale súkromná firma ... |
||
| domasa | 08.06.2026, 15:31 | #43399 | |
|
Inú odpoveď som od teba nečakal.Na fašistu Tarabu nenájdeš krivé slovo.Všetko čo robí fašista je brutálna robota.
Pre teba je z opozície každý trápni. Najlepší sú len v koalícii,tí vládnu"múdro" |
||
| slaven | 08.06.2026, 16:30 | #43402 | |
|
Každý robí chyby.
Jeho pozitívne veci, ktorých je väčšina, tie su pre Vás neviditeľné. Ty si celý fašista, už je to trápne, tieto vyjadrenia Pre mňa jeden z naj ministrov tejto vlády a to vidia aj ľudia, sú za nim výsledky, ktoré ale ty nevidíš, respektíve bezhlavo, slepo prehliadaš. Už sme si zvykli. |
||
| << < 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 > >> |

















