POLITICKÁ DISKUSIA
|
Svetonazor
|
11.06.2026, 10:11 | #22603
|
Čo si myslelo Ministerstvo kultúry SR, keď stoplo niektorým kultúrnym aj nekultúrnym inštitúciám peniaze?
Aha, prišla Nadácia otvorenej spoločnosti a vytvorila svoj vlastný grant pre kultúru.
https://osf.sk/programs/culture-fund/culture-fund-call-2026/
Darmo ich odstrihnete od financovania, keď tam prachy nalejú EÚ a ďalšie organizácie plus korporácie.
Toto je to, čomu čelíme. V kultúre aj v školstve. Keby ste očuli, koľko čitateľov Denníka N a voličov PS som mal dnes na štátnici z nemčiny. Nuž, niekedy je učitelstvo o trochu náročnejšie.
|
|
| |
slaven
|
11.06.2026, 12:26 | #43444
|
| |
Karavána ide ďalej. Nebudú cucať štát, dostanú peniaze od spriaznených duší ...
|
|
| |
Markuss
|
11.06.2026, 13:05 | #43445
|
| |
chvalabohu
|
|
|
Markuss
|
11.06.2026, 09:20 | #22602
|
Tak asi 'Zbrane hromadného nicenia vol.2'... a kto z týchto pokrytcov odsúdil Americko-Izraelské bombardovanie a zabitie 168 detí v skole?
Inak ked si to precítam, co vraj Irán plánoval, to je scénár Mossadu od kedy Izrael oficialne existuje...
|
|
| |
Markuss
|
11.06.2026, 09:20 | #43442
|
| |
Dvadsaťdva krajín vrátane európskych štátov, Spojených štátov či Austrálie spoločne odsúdili Irán za zneužívanie medzinárodných a miestnych zločineckých skupín s cieľom vykonávať útoky a zabíjať iránskych disidentov, novinárov a členov židovských komunít. Teherán vyzvali, aby s útokmi prestal, informuje TASR podľa agentúr Reuters a AFP.
Spoločné vyhlásenie zverejnilo americké ministerstvo zahraničných vecí na svojom webe a podpísali ho aj Česko, Dánsko alebo Spojené Kráľovstvo. Podľa neho sa na „smrteľných sprisahaniach a zlovestných činoch“ a ďalších aktivitách podieľali spravodajské služby iránskych Revolučných gárd, ich špeciálne jednotky Quds a ministerstvo spravodajských služieb a bezpečnosti.
Odsúdilo aj nedávne útoky naprieč Európou, ku ktorým sa prihlásila proiránska skupina Harakat Ašháb al-Jamín al-Islámíja (HAYI).
„Pokusy o zabitie, únos, obťažovanie, zastrašovanie a o ďalšie útoky na našich obyvateľov podkopávajú národnú suverenitu a medzinárodné normy. Tieto činy musia okamžite prestať,“ konštatovali podpísané krajiny vo vyhlásení.
„Sme jednotní v našom odhodlaní chrániť naše krajiny a našich občanov pred týmito hrozbami. Iránska islamská republika musí toto konanie okamžite zastaviť,“ dodali.
|
|
|
|
Markuss
|
11.06.2026, 07:42 | #22600
|
Takto moze vyzerat americký sen. Velmi zaujímave kontrasty v meste, kde je chodník slávy, Hollywood a mnozstvo dolárových milionárov.... len by ma zaujímalo, ze ci Decathlon predáva tie stany s mnozstevnou zlavou
|
|
|
|
Markuss
|
11.06.2026, 06:39 | #22599
|
Land od the free... kokoti živí
|
|
|
|
|
|
|
| |
domasa
|
10.06.2026, 22:42 | #43435
|
| |
Dôležitou postavou slovenskej politiky na začiatku 21. storočia je Robert Kaliňák, ktorý o zárobku premiérovho syna od agentúry Smer, s. r. o., povedal, že síce pochádza od štátu, ale transformuje sa na stranícke peniaze.
Mohli by sme mu tým pádom hovoriť Veľký transformátor.
|
|
|
|
| |
strelec
|
11.06.2026, 12:07 | #43443
|
| |
keď vo voľbach sa dostaneš do parlamentu, tak podľa toho koľko máš hlasov, toľko podľa nejakej tabuľky dostaneš peňazi, napríklad dostaneš 4.5 milióna eúr, čo myslíš kto to bude spravovať? Isto nie niekto z inej strany, alebo jeho rodinný prislušnk, Viac písať netreba a sú to štátne peniaze, alebo boli štátne peniaze a už niesu!
|
|
| |
Markuss
|
11.06.2026, 13:06 | #43446
|
| |
to tuto stropkovský intelektuál nepochopi. pre neho je to na jednej urovni.
To ze niekto opakovane porusuje zákon je mu fuk
|
|
|
slaven
|
10.06.2026, 20:38 | #22595
|
Opozícia škriekajte.
Brutálna robota na rezorte.
Ďalší príklad, ktorý tupci nechápu
Link FB príspevok
|
|
| |
domasa
|
10.06.2026, 21:26 | #43434
|
| |
Labutia pieseň fašistu,príde Keffa...
|
|
|
domasa
|
10.06.2026, 17:49 | #22594
|
Na vaše miesto posadíme ministerku Šimkovičovú s ochrankou, vypočula si návštevníčka baletu pre deti v SND
V stredu ráno, teda ani nie tri dni pred predstavením, Ivete zavolali z SND, že by ju chceli usadiť inde. „Volala mi pani z SND, že ma musia presunúť, lebo v tom rade bude sedieť ministerka kultúry s ochrankou. Samozrejme, že som nesúhlasila,“ opisuje telefonát Iveta, ktorej ponúkli miesta na kraji radu.
„Tak som sa spýtala, prečo si tam nesadne pani ministerka, keď sú tam voľné miesta. Pani z divadla mi odpovedala, že ministerka má ochranku a chce sa fotiť,“ pokračuje Iveta, ktorá sa čudovala, prečo ministerka kultúry potrebuje mať pri sebe ochranku na detskom balete.
Keď Iveta odmietla miesta vymeniť a dodala, že to nebude riešiť počas svojho pracovného času, zamestnankyňa SND jej zavolala opäť. „Ja som názor nezmenila. Keď chcem ísť s dieťaťom na balet, kúpim si lístky vopred. Viem, že tri dni pred predstavením ich už do takého radu nekúpim, lebo bude vypredané. Prečo to tak neurobila aj pani ministerka?“
Mám im dobrovoľne uvoľniť miesto? Na základe čoho?“ pýta sa Iveta.
Zamestnankyňa SND jej volala na mobil – keď kupovala lístky online, do objednávacieho formulára musela zadať aj svoje telefónne číslo. Ak by si kúpila lístky osobne v pokladnici SND, nemali by na ňu kontakt. Možná výmena miest s ministerkou by sa tak zrejme riešila v piatok priamo na mieste, tesne pred predstavením. „To by bolo veľmi zaujímavé, lebo ja by som si určite nepresadla.“
https://dennikn.sk/5385896/na-vase-miesto-posadime-ministerku-simkovicovu-s-ochrankou-vypocula-si-na...
|
|
|
|
slaven
|
10.06.2026, 15:54 | #22593
|
Rýchlovka na dnes:
Stará mama mi dávala dary, ktoré kúpila z dôchodku. Dôchodok mala od Sociálnej poisťovne, teda jej ho vyplácal štát! Aj ja som bol nacucnutý na štátny rozpočet...
Pozdravujem idiotov v protislovenských médiách.
|
|
| |
slaven
|
10.06.2026, 15:55 | #43431
|
| |
Roman Martiška znova bravúrne
|
|
| |
Lajos
|
10.06.2026, 16:00 | #43432
|
| |
Tu máš niečo k tomu: Asi tak Aktuality, vaša logika stojí za prd.
A obrazne takto: Link FB príspevok
|
|
|
Svetonazor
|
10.06.2026, 12:28 | #22592
|
Na túto novú mimovládku možem povedať len nasledovné:
Ha-Ha-Ha
https://nezavislazurnalistika.sk/#clenovia
Toto si môžem dovoliť povedať napríklad ja, pretože mám žurnalistické vzdelanie s titulom Mgr., mám novinársku prax a aktuálne nie som členom žiadnej redakcie a moja novinárska práca nie je ani mojim živobytím, zarába mi 0,00 €. Naopak, stojí ma čas a aj peniaze (vlastný webhosting a doména).
Ale srandy bokom, táto mimovládka bude čerpať eurodotáciu, ktorú sa EÚ chystá naliať do "slobodnej" žurnalistiky.
Už chápete, prečo nám EÚ oblepila Slovensko plagátmi o dôležitosti "slobodných" médií? Obey!
Link YouTube video
|
|
| |
slaven
|
10.06.2026, 13:18 | #43430
|
| |
Áno, teraz sa bude viac a viac peňazí z EÚ do našich protivládnych mimovládok nalievať, to je jasné ako facka.
|
|
|
|
Markuss
|
10.06.2026, 07:40 | #22590
|
|
To je niečo k toľko známemu vystúpeniu sliepky Lucie Yar v Európskom parlamente. Tejto hlupani by som doprial ocitnúť sa nachvíľu v blízkosti takéhoto útoku. Starecké plienky by do konca života stáli na vrchole jej nákupného zoznamu
|
|
|
| |
slaven
|
10.06.2026, 09:05 | #43426
|
| |
Lucka, Majkov idol
100% ne je jej volič a priaznivec
|
|
|
| |
slaven
|
10.06.2026, 09:05 | #43427
|
| |
Nedostupné, čo tam je? Predpokladám, že nejaký cirkus.
|
|
|
|
|
|
|
|
| |
Inferno
|
09.06.2026, 23:06 | #43421
|
| |
Aj ty si krásny zmagorený chuj
|
|
|
|
|
|
domasa
|
09.06.2026, 20:19 | #22583
|
Andrej Danko tvrdí, že sú s Tomášom Tarabom dohodnutí, že skončí na envirorezorte. Či minister sám požiada o demisiu alebo ako bude jeho koniec vo vláde vyzerať, označil predseda SNS za nepodstatné. Tarabovi dal zároveň zoznam ľudí, ktorí musia odísť.
Danko v Slovenskom rozhlase bez ďalších podrobností povedal, že k výmene ľudí na ministerstve musí dôjsť ešte počas leta. „Pokiaľ nie, tak za nich nesie zodpovednosť.“
„Ja som veľmi tvrdý, dokonca som pána Tarabu požiadal o odvolanie ľudí, u ktorých som mal podozrenie, že konajú nekalo,“ hovoril Danko.
Taraba podľa neho nemôže rozhodovať o veciach ako zonácia s tým, že keď je problém, tak to hodí na niekoho iného. „Do SNS si kope každý a ja to nedovolím.“
Danko uviedol, že v súvislosti so zonáciou dostal od Tarabu a štátneho tajomníka Filipa Kuffu informáciu, že je obhájiteľná. O ministrovi životného prostredia za SNS takisto povedal, že od strany dostal životnú šancu a nie je vylúčené, že v budúcnosti budú spolupracovať.
Kefa tiež bude robiť brutálnu robotu?
|
|
| |
slaven
|
10.06.2026, 09:17 | #43428
|
| |
Smutné, ak odvolajú jedného z naj ministrov.
Ale ľudia ako ty budú onanovať a tešiť sa, určite.
|
|
|
domasa
|
09.06.2026, 13:46 | #22582
|
Správa o stave ekonomiky Slovenska.Fantozziho porazí.
Link FB príspevok
|
|
|
Lajos
|
09.06.2026, 08:51 | #22581
|
ZAČALA SA OBNOVA DOMU MAJSTRA PAVLA V LEVOČI
V Levoči sme dnes slávnostne odovzdali stavenisko k obnove Domu Majstra Pavla – jednej z najvýznamnejších národných kultúrnych pamiatok na Slovensku.
Tento výnimočný dom je spätý s osobnosťou Majstra Pavla z Levoče, ktorého diela patria k vrcholom európskeho rezbárskeho umenia a dodnes obdivujú návštevníci z celého sveta.
Projekt v hodnote viac ako 6,8 milióna eur prinesie komplexnú obnovu historického objektu, modernú expozíciu, lepšiu prístupnosť pre návštevníkov a kvalitnejšie podmienky na prezentáciu kultúrneho dedičstva.
Levoča, zapísaná v Zozname svetového dedičstva UNESCO, si zaslúži, aby sme jej kultúrne poklady chránili a zveľaďovali. Som presvedčená, že obnova Domu Majstra Pavla prispeje nielen k zachovaniu našej histórie, ale aj k rozvoju kultúrneho turizmu a celého regiónu Spiš a to aj vďaka Buste Cecílie Gonzagy, ktorá je v tomto historickom meste vystavená.
Našou povinnosťou je odovzdať kultúrne dedičstvo budúcim generáciám v čo najlepšom stave. Dnešným dňom sme začali novú kapitolu v príbehu tejto výnimočnej pamiatky.
|
|
|
| |
Lajos
|
09.06.2026, 08:51 | #43414
|
| |
Takto sa to má robiť, do psej matere!
|
|
| |
slaven
|
09.06.2026, 09:19 | #43415
|
| |
Krásna práca
Moja rodná Levoča, Martinka, ďakujem, naozaj zo
Ale pre libtardov je to zlá, zlá ministerka a tá neviditeľná pred ňou, čo na kultúrne pamiatky zvysoka srala bola pre nich hrdinkou  
|
|
|
|
| |
Lajos
|
10.06.2026, 06:35 | #43424
|
| |
Törökovej reportáže o slovenských vlajkách su také že.
A prečo neurobí reportáž o ukrajinských a dúhových vlajkách na úrade Starého Mesta Bratislava na Vajanského?
|
|
|
|
|
domasa
|
09.06.2026, 07:55 | #22578
|
Vraj "najlepší" minister.Pre seba.
Link FB príspevok
|
|
| |
Lajos
|
09.06.2026, 08:36 | #43412
|
| |
Mohli by miliardarov dotiahnut aj inde, nie len do Bratislavy.
|
|
|
|
domasa
|
09.06.2026, 06:41 | #22576
|
O Putinovej vojne za tri dni a situácii na Kryme
Link FB príspevok
|
|
|
|
|
|