POLITICKÁ DISKUSIA
|
majka
|
02.09.2023, 18:54 | #9313
|
Trojdňová špeiálna operácia.Taký bol itinerár.
Link na príspevok na doméne X.com Nobelova nadácia oznámila , že sťahuje pozvánky zaslané veľvyslancom Ruska, Bieloruska a Iránu, aby sa zúčastnili na slávnostnom odovzdávaní Nobelových cien v Štokholme. Rozhodnutie nadácie pozvať predstaviteľov týchto troch krajín na ceremoniál už skôr vyvolalo vo Švédsku veľké verejné pobúrenie a kritizoval ho najmä premiér Ulf Kristersson.
„Rozhodli sme sa zopakovať minuloročnú výnimku z bežnej praxe, teda nepozvať veľvyslancov Ruska, Bieloruska a Iránu na odovzdávanie Nobelových cien do Štokholmu. Rovnako ako predtým budú všetci veľvyslanci pozvaní na ceremóniu v Osle,“ uviedla nadácia v oficiálnom vyhlásení. Organizácia zdôraznila, že pozvanie veľvyslancov sa rozhodla zrušiť práve pre „silnú reakciu“ vo Švédsku.
Deň predtým výkonný riaditeľ nadácie uviedol , že organizácia sa rozhodla pozvať vedúcich diplomatických misií Ruska, Bieloruska a Iránu vo Švédsku, aby upozornili na „dôležitosť slobodnej vedy, slobodnej kultúry a slobodných, mierových spoločností“.
|
|
|
| |
Quake
|
02.09.2023, 17:59 | #22853
|
| |
Na tejto bizarnej fotke je správa o nešťastnom stave našej krajiny v kocke: Profesionálny šíriteľ konšpirácií, klamstiev a nenávisti z kazateľníc a samozvaný etalón morálky si na Deň ústavy preberá štátne ocenenie od otca 13 detí s 11 ženami (teda aspoň verejne známych), bývalého mafiánskeho štartéra, plagiátora, ochrancu tradičnej rodiny a súhrou nešťastných okolností aj predsedu parlamentu. Ocenený pri tom konšpiruje a prská síru v priamom prenose. Nezabudne ani na poďakovanie za boj proti dženderu ďalším temným a bizarným tváram slovenskej politiky.
...a aby toho nebolo málo - celé to sleduje jeden z najvyšších predstaviteľov rímskokatolíckej cirkvi, keďže je tiež medzi ocenenými.
Prezidentka a premiér sa tohto cirkusu a predvolebnej kampane odmietli zúčastniť - a to je v podstate asi tá najrozumnejšia možná reakcia.
|
|
| |
Šariš
|
02.09.2023, 18:13 | #22854
|
| |
#9306 uz to tu bolo, je to hanba
Už nech vypadne na skládku odkiaľ prišla
|
|
| |
Balaam
|
02.09.2023, 18:18 | #22856
|
| |
a ako bonus, ocenenie ktoré si vymyslel Danko   aby mohli rozdávať kamošom
|
|
| |
ball8
|
02.09.2023, 18:22 | #22858
|
| |
Osobne nechápem, ako môžu oceniť takého človeka. Jemu by som odporučil len jedno z prikázaní, ktoré ako katolíci majú: "Miluj blížneho svojho, ako seba samého." Mne osobne je Kuffu ľúto, zakomplexovaný človek, ktorému celibát brutálne uškodil, čo sa týka zmýšľania.
|
|
| |
Quake
|
02.09.2023, 18:22 | #22859
|
| |
Zase piješ šariš?
Daj si radšej kofolu
|
|
|
| |
Quake
|
02.09.2023, 17:41 | #22851
|
| |
Kukaj tie šialené straty vojenskej techniky.
Do toho Ukrajinci.
Už čoskoro...
|
|
| |
Quake
|
02.09.2023, 17:42 | #22852
|
| |
Ja len zvedavý, či sa deduško Putin dožije porážky fašistickej ruskej zberby. Dúfam, že áno. Aby si to pekne vychutnal...
|
|
| |
Šariš
|
02.09.2023, 18:14 | #22855
|
| |
Dobrá diagnóza
Ty si úplne ale úplne ohlupol z UA propagandy a veríš všetkému
|
|
| |
Quake
|
02.09.2023, 18:22 | #22857
|
| |
Presne tak, šariško.
Držím palce Ukrajine, aby vyhrala.
A ty s tým nič nespravíš
|
|
| |
ball8
|
02.09.2023, 18:23 | #22860
|
| |
Šariš je len smutný. Čakal v predklone, kedy Putlerove vojská prídu a obšťastnia sa na ňom, namiesto toho sú denne likvidovaní v stovkách kusoch ľudí aj techniky
|
|
|
| |
Quake
|
02.09.2023, 17:39 | #22850
|
| |
Hahaha
|
|
|
| |
true
|
02.09.2023, 17:37 | #22848
|
| |
už tam má 10 000 podpisov, veď tá piča sa prebudí z toho sna hneď
|
|
|
| |
Balaam
|
02.09.2023, 18:31 | #22861
|
| |
a to keby si videl predstavenie Irska kliatba ...aj to tam hrali, ale to si nevedel že niečo ako divadlo existuje nacek....to keby si s kamošmi videl, tak by si spisoval petíciu za odvolanie riaditeľky a zbúranie divadla...
|
|
|
true
|
02.09.2023, 17:31 | #9308
|
Veľvyslanci Ruska a Bieloruska sa tento rok budú môcť opäť zúčastniť banketu, ktorý nasleduje po slávnostnom odovzdávaní Nobelových cien v Štokholme.
Minulý rok ich nepozvali kvôli ruskej agresii proti Ukrajine a bieloruskej podpore Moskvy. Informovala o tom Nobelova nadácia.
|
|
|
| |
true
|
02.09.2023, 17:30 | #22847
|
| |
Americký vlastenec, EUro a NATO hujer a flexibilný pseudo-diplomat Ivan “Šedivák” Korčok je v tom správnom tíme GLOBSEC! Rovnako ako český rozviedčik Varšavskej zmluvy a v súčasnosti prezident ČR.
Gratulujeme!
|
|
|
| |
true
|
02.09.2023, 16:29 | #22845
|
| |
Van tajm "Chcem byť prezidentkou všetkých, aj konzervatívcov"
Neks tajm Čaputová a Ódor bojkotujú odovzdávanie Ceny Jozefa Miloslava Hurbana, prekáža im Kuffa
|
|
| |
true
|
02.09.2023, 16:30 | #22846
|
| |
Hanba, progresívna a liberalna nula
|
|
|
| |
true
|
02.09.2023, 16:24 | #22844
|
| |
Nemôžeme inak, než s tetou Cocherovou z „Demokratov„ súhlasiť. Presne tak.
|
|
|
true
|
02.09.2023, 15:25 | #9304
|
Západ požaduje od Kyjeva zvýšenie počtu ozbrojených síl a prelomenie frontu bez ohľadu na straty.
Tieto letáky boli dnes rozdané v blízkosti jednej zo vzdelávacích inštitúcií v Charkove.
"Vzdelanie krajinu nezachráni! Pripojte sa k ozbrojeným silám!"
Kyjev je už pripravený vyzvať tých, ktorí získajú druhé vyššie vzdelanie, poslancov, zamestnancov obranných podnikov a tých, ktorí sú obmedzene spôsobilí na vojenskú službu.
|
|
|
| |
true
|
02.09.2023, 15:26 | #22843
|
| |
uz nie dlho a budu volat aj zeny a deti bojovat
|
|
|
|
true
|
02.09.2023, 15:17 | #9302
|
|
"Lavrov: Napríklad hovoria, že budeme podporovať Ukrajinu tak dlho, ako to bude potrebné. A neformálne sme o tom diskutovali aj s našimi kolegami na samite BRICS, ktorí sa ma pýtali: "Ako dlho si myslíte, že im bude trvať obrana Ukrajiny, aby zvíťazila na bojisku?" Povedal som: "Neviem odhadnúť, ale v histórii sú príklady. Pozrite sa, ako dlho im trvalo v Iraku, ako dlho im trvalo v Afganistane, kým dosiahli svoje ciele." Myslím, že odpoveď je tu jasná.
|
|
|
| |
true
|
02.09.2023, 15:10 | #22841
|
| |
videl ste napríklad Jaternicu niekedy len tak prednášať niečo bez toho aby si prečítala text ktorý jej pripravili? NIE lebo na to nemá
|
|
|
| |
true
|
02.09.2023, 15:06 | #22840
|
| |
Minister zahraničných vecí Ukrajiny Dmytro Kuleba: "Držte hubu."...
"Kritika pomalého tempa protiofenzívy sa rovná pľuvaniu do tváre ukrajinského vojaka. Odporúčam všetkým kritikom, aby držali hubu, prišli na Ukrajinu a sami sa pokúsili oslobodiť jeden štvorcový centimeter." - povedal guru modernej diplomacie.
|
|
|
|
| |
Quake
|
02.09.2023, 14:14 | #22839
|
| |
Topánky proti mínam. Zaujímavé...
|
|
|
majka
|
02.09.2023, 13:37 | #9297
|
|
Zajtra o 5 minut 12-Sexuálný predátor a Cicero z Revúcej
|
|
|
ball8
|
02.09.2023, 11:37 | #9296
|
|
Minule sa tu Markuss sťažoval, že PS nemá program, ale len nejaké vágne vypísaní body. Tak dnes ti ho milý Markuss celý predstavili/zverejnili, ak máš 1-2 hodinky, môžeš čítať: https://progresivne.sk/program/
|
|
| |
Markuss
|
02.09.2023, 12:39 | #22835
|
| |
Fantastický
Hneď obrať o 360 stupňov
Jeden highlight:
Zavedieme právo na menštruačné voľno pre pracujúce osoby, ktoré pociťujú menštruačné bolesti – dysmenoreu.
|
|
| |
true
|
02.09.2023, 12:42 | #22836
|
| |
Len mentálny úbožiaci ich budú voliť
|
|
| |
Markuss
|
02.09.2023, 13:31 | #22837
|
| |
Môj point bol ale minule učňovské školstvo. Ani ťuk
|
|
| |
ball8
|
02.09.2023, 14:06 | #22838
|
| |
Markuss, čo máš inak proti menšturačnému voľnu, navyše pokiaľ je podmienené schválením lekára? Aj ty keď máš napr. v pejči kríže, tak si vybavíš voľno (PN, sick day, dovolenka).
|
|
| |
Markuss
|
02.09.2023, 20:48 | #22865
|
| |
Opýtaj sa na to zamestnávateľov. Čo na to hovoria?
Žena (tá ozajstná) menštruuje 25% z mesiaca.
Tie, ktoré majú minimálnu mzdu, tie budú PN veľmi často.
Ešte sa spýtam, kde vo svete také voľačo efektívne funguje?
|
|
|
| |
Markuss
|
02.09.2023, 10:53 | #22829
|
| |
Nová závislosť Nemecka od Ruska: „Putinova vojnová truhlica sa plní“
Najnovšie štatistiky sú prekvapivé: Rusko uprostred ukrajinskej vojny vyváža do Nemecka o 334 percent lacnejších hnojív.
|
|
| |
Markuss
|
02.09.2023, 10:54 | #22830
|
| |
Nemecko sa zbavilo svojej plynovej závislosti od Ruska , ale vracia sa späť zadnými dvierkami. Vnútorná výroba chemikálií sa za posledný rok príliš predražila a dnes už nie je oveľa lacnejšia: Dobrý dôvod pre Rusko vyvážať ešte viac produktov do Nemecka a EÚ. Pretože na potraviny a hnojivá sa sankcie EÚ netýkajú .
|
|
| |
Markuss
|
02.09.2023, 10:59 | #22831
|
| |
To len taký gugl preklad narýchlo pre tých, ktorý nevedia používať gugl prekladač
|
|
|
| |
Quake
|
02.09.2023, 10:49 | #22826
|
| |
Ethana Nordeana, vodcu krajne-pravicového hnutia Proud Boys, v piatok odsúdili na 18 rokov odňatia slobody za účasť na útoku na washingtonský Kapitol zo 6. januára 2021. Ide o jeden z najvyšších trestov udelených v spojitosti s týmito nepokojmi.
Nordean bol jedným z členov Proud Boys, ktorých v máji uznali za vinných z vedenia útoku na Kapitol s cieľom zabrániť pokojnému priebehu odovzdania moci (v tom čase) novému americkému prezidentovi Joeovi Bidenovi.
|
|
| |
Quake
|
02.09.2023, 10:50 | #22827
|
| |
18 rokov....
Poďakuje Donaldovi Trumpovi?
|
|
| |
ball8
|
02.09.2023, 10:51 | #22828
|
| |
Možno budú mať cely vedľa seba 
|
|
| |
Quake
|
02.09.2023, 11:04 | #22832
|
| |
Druhý odsúdený Pezzola (dostal 10 rokov) po vynesení rozsudku zdvihol ruku a zakričal: "Trump vyhral".
Toto je už iná diagnóza
|
|
| |
ball8
|
02.09.2023, 11:15 | #22833
|
| |
Myslím, že na tomto môžeš krásne vidieť dopady kognitívnej disonancie. Silno presvedčený fanatik radšej prijme nepravdivú informáciu, ktorá v nejakej forme pomôže akceptovať, resp. vyrovnať sa s danou situáciou.
Niečo podobné sledujeme vlastne aj na tejto stránke.
|
|
| |
Quake
|
02.09.2023, 11:19 | #22834
|
| |
Kým na tejto stránke si chalani uľavujú len na gauči a sú neškodní, tam reálne zobrali zbrane a spôsobili smrť ľuďom. Šialený krajne pravicový extrémizmus.
|
|
|
majka
|
01.09.2023, 22:48 | #9293
|
|
Pišta ide kandodovať,prekročí 3%?
|
|
| |
petert22
|
01.09.2023, 22:51 | #22822
|
| |
jedine promile
|
|
|
Šariš
|
01.09.2023, 22:30 | #9292
|
|
Naozaj len s prepáčením chujko môže uveriť že PS má toľko % ako Fico.
|
|
| |
Šariš
|
01.09.2023, 22:30 | #22816
|
| |
#9286 k tomuto
|
|
| |
Šariš
|
01.09.2023, 22:30 | #22817
|
| |
Som slušný človek a určite lepší ako Quake
|
|
| |
Šariš
|
01.09.2023, 22:31 | #22818
|
| |
Lepšie slovo ako chujko ma nenapadlo
|
|
| |
petert22
|
01.09.2023, 22:47 | #22821
|
| |
#9262 skus odpovedat na bod 1
|
|
| |
Quake
|
02.09.2023, 08:42 | #22825
|
| |
Pozerám, že mám ďalšieho fanúšika.
#corgoň
|
|
|
| |
Quake
|
01.09.2023, 21:48 | #22814
|
| |
Slovenskej prezidentke Zuzane Čaputovej v stredu udelili Cenu cisára Otta. V nemeckom Magdeburgu si ocenenie za mimoriadny prínos k procesu európskej integrácie prevzala za svoju proeurópsku orientáciu a odhodlanie presadzovať právny štát, mier a slobodu
|
|
| |
Quake
|
01.09.2023, 21:49 | #22815
|
| |
Bože, predstavte si, žeby sme mali za prezidenta prepitého Harabína alebo šušňožrúta Chmelára. Tá hanba...
|
|
| |
Šariš
|
01.09.2023, 22:31 | #22819
|
| |
Keby radšej stala na strane Slovákov a Slovanov
|
|
| |
Šariš
|
01.09.2023, 22:32 | #22820
|
| |
Určite by mala vyššiu dôveru. Škoda, premarnena šanca
|
|
| |
ball8
|
01.09.2023, 23:08 | #22823
|
| |
Šariš: Myslím, že donedávna bola najvdôveryhodnejším politikom na Slovensku, neviem, či ju mafián don Roberto nepreskočil. V každej inej krajine by si ju ľudia vážili, len toto je krajina dezolátov.
|
|
|
|
|
| |
laco1979
|
01.09.2023, 20:08 | #22806
|
| |
co vsetko spravi,, aby oblboval ludi.teraz je folklorista
|
|
| |
ball8
|
01.09.2023, 20:13 | #22808
|
| |
Dnešný prieskum Medianu ho asi nepotešil 
|
|
| |
laco1979
|
01.09.2023, 21:13 | #22811
|
| |
no uz to je smiesny ,vsetko spravi
|
|
|
| |
ball8
|
01.09.2023, 21:15 | #22813
|
| |
Škoda, že sa kamaráti s mafiou a bol jej členom Normálne by mu človek ten kroj žral, že aký to je skvelý Slováčisko
|
|
|
majka
|
01.09.2023, 19:52 | #9288
|
MOV nepovolil ruským športovcom účasť na Ázijských hrách
Medzinárodný olympijský výbor odmietol povoliť ruským športovcom účasť na Ázijských hrách, informuje The Indian Express s odvolaním sa na Olympijskú radu Ázie.
„Na Ázijských hrách nebudú žiadni ruskí a bieloruskí športovci a toto je rozhodnutie MOV, nie OCA. Koncepcia účasti športovcov s ruským a bieloruským pasom na Ázijských hrách v roku 2023 bola prediskutovaná na olympijskom summite v decembri 2022, ale z technických dôvodov sa ukázala ako nerealizovateľná,“ povedala novinárom tlačová služba OCA.
Insidethegames 8. júla oznámilo prijatie športovcov z Ruska a Bieloruska na súťaže v rámci Ázijských hier v neutrálnom postavení. Ruský olympijský výbor však informoval , že od OCA nedostali pozvánky na účasť na hrách a výbor nedostal od MOV žiadne dokumenty k tejto otázke.
|
|
|
majka
|
01.09.2023, 16:59 | #9287
|
Kollár dal štátnu cenu kňazovi Kuffovi. Výberom ocenených dráždi pred voľbami
diskusný príspevok-Co je toto za stat mi povedzte? Medailu Jozefa Gabcika nosi fasista / ochrankar najvacsieho mafianskeho bossa a Hurbanovu cenu zas dostane prevteleny Tiso.
|
|
| |
ball8
|
01.09.2023, 17:03 | #22802
|
| |
Ďalšia hanba kks
|
|
| |
majka
|
01.09.2023, 18:00 | #22803
|
| |
Malebná krajina pod Tatrami
Tupci si konečne vládu sami
Celý svet sa veľmi čuduje
Ako to funguje
Bryndzové halušky, pestré kroje
Ó, ako ťa milujem, Slovensko moje
Zlodeji, sedliaci, veriaci
Alkoholici, žobráci
My sme ten národ, slovenský národ
Národ, ktorý za pravdu horí
My sme ten národ, slovenský národ
Ožratí, leniví, sprostí a chorí
My sme ten národ, slovenský národ
Národ, ktorý za pravdu horí
My sme ten národ, slovenský národ
Ožratí, leniví, sprostí a chorí
Máme aj heslá, múdre heslá
Aby nám nálada neklesa
Slováci na nohy! Opice na stromy!
Mečiar na Hrad! Vajcia na tvrdo!
My sme ten národ, slovenský národ
Národ, ktorý za pravdu horí
My sme ten národ, slovenský národ
Ožratí, leniví, sprostí a chorí
My sme ten národ, slovenský národ
Národ, ktorý za pravdu horí
My sme ten národ, slovenský národ
Ožratí, leniví, plytkí, nekultúrni
Zamastení, upotení, sprostí a chorí
Slováci, Slováci, božie dietky
Ja viem, rozum nemožno dať všetkým
Zase ako sprostí v jednom šíku
Spokojní, že máme republiku
Ak máš na Slovensku názor iný
Národ ťa vyženie do cudziny
Vyhlásia ťa za zradcu
Zmlátia ti deti
U nás iba roduverným slnko svieti!
My sme ten národ, slovenský národ
Národ, ktorý za pravdu horí
My sme ten národ, slovenský národ
Ožratí, leniví, sprostí a chorí
My sme ten národ, slovenský národ
Národ, ktorý za pravdu horí
My sme ten národ, slovenský národ
Ožratí, leniví, plytkí, nekultúrni
Zamastení, upotení, sprostí a chorí
|
|
|
|
| |
Quake
|
01.09.2023, 16:42 | #22799
|
| |
PS 17,8%
Smer 17,8%
|
|
| |
Quake
|
01.09.2023, 16:43 | #22800
|
| |
Čo to, čo to?
|
|
| |
ball8
|
01.09.2023, 17:02 | #22801
|
| |
Uvidíme ešte ostatné agentúry, ale bodaj by ich PS predbehlo. Pri troške šťastia môžeme mať slušnú demokratickú prozápadne orientovanú vládu
|
|
| |
RUTY
|
01.09.2023, 19:54 | #22805
|
| |
So SAS a KDH asi ťažko zostavia vládu
|
|
| |
ball8
|
01.09.2023, 20:12 | #22807
|
| |
RUTY: Píšem, že pri troške šťastia Ale skôr som pozeral zlepenec PS, Sme Rodina, KDH, OĽANO, SaS to by dávalo 78 hlasov. Viem, že to vyzerá nereálne, ale keď už sme tu mali aj SNS s Most-Híd v jednej koalícii, tak možno aj toto. Bolo by to ale brutálne kostrbaté. Preto pekne treba voliť nejakú demokratickú stranu RUTY 
|
|
| |
RUTY
|
01.09.2023, 20:18 | #22809
|
| |
Si poskladal pekný zlepenec, to už mi je demokratická vláda a ešte tam dáš toho pacienta z Oľano  
|
|
| |
ball8
|
01.09.2023, 20:29 | #22810
|
| |
RUTY: Ja viem Preto voľ demokratickú stranu, až sa to ľahšie skladá Ja ti môžem akurát povedať, akú by som mal ja vysnívanú vládnu koalíciu, ale to nikomu nepomôže
|
|
|
| |
Quake
|
01.09.2023, 16:12 | #22797
|
| |
brutálne straty ruskej armády. Niečo neskutočné, ako ich Ukrajinci sekajú. 23 tankov za jediný deň.
Už sa to blíži....
|
|
| |
Quake
|
01.09.2023, 16:13 | #22798
|
| |
A práve preto VŽDY budem podporovať ukrajinskú armádu v jej boji za mier. Za ten skutočný mier.
|
|
|
Quake
|
01.09.2023, 16:09 | #9284
|
|
Popredný ruský vedec v oblasti kozmonautiky, vysoký člen ruskej vesmírnej agentúry Roskosmos a šéf Oddelenia raketových a vesmírnych systémov v RSC Energia, 77-ročný Vitaly Mělnikov zomrel údajne po tom, čo sa otrávil hubami.
|
|
| |
Quake
|
01.09.2023, 16:09 | #22796
|
| |
V Rusku sa oplatí žiť, prisambohu
|
|