Registrácia


Zabudnuté heslo / Lost Password

​​
Online: krokous
Dievča týždňa
Klikni pre zvacsenie
Chlap týždňa
Klikni pre zvacsenie
nasetipy.com - filmová diskusia   nasetipy.com - politicke kecy
MS 2026 vo futbale súťaž


Revolut detailné informácie
Ford Auto, Ford novinky


SportLiga.sk - Športové amatérske ligy pre celé Slovensko!

Viac o Tipli nájdeš TU

tipli - ziskaj zlavu pri nakupovani

tipli - ziskaj zlavu pri nakupovani

Skrill - Internetová peňaženka

Zažite skutočné výhry a výnimočné okamihy – alebo si vytvorte ten svoj – na jackpotovej stránke.

Prosím, ak máte záujem tipovať vo Fortune, zaregistrujte sa cez nasledujúci textový odkaz.

Registrácia SK zákazníkov
Registrácia CZ zákazníkov

Live Výsledky

filmyaserialy.com

mojezvieratko.sk

Ak sa Vám NašeTipy páčia, zdieľajte 

POLITICKÁ DISKUSIA


Aktualizuj POLITIKA diskusiu NaseTipy.com na sieti X KLASICKÁ DISKUSIA
<< < 353 | 354 | 355 | 356 | 357 | 358 | 359 | 360 | 361 | 362 > >>

Markuss 09.12.2023, 07:46 | #11883
Má v pici

https://bratislava.standard.sk/514831/inspektorat-prikazal-magistratu-vratit-organizaciu-dopravy-na-...
  Markuss 09.12.2023, 07:48 | #28291
  Krajský dopravný inšpektorát (KDI) konštatuje, že najväčšie množstvo priestupkov proti bezpečnosti a plynulosti premávky páchajú vodiči mestskej hromadnej dopravy. Následkom toho vznikajú na seba naviazané zápchy v širšom okolí nábrežia. Kto máte tú smolu, že oblasťou musíte prechádzať, viete veľmi dobre, podobne ako autor týchto riadkov, o čom KDI píše.

Najväčším problémom je podľa KDI zastavenie autobusov v križovatke a následný chaos. „Z hľadiska bezpečnosti chodcov je nevyhovujúca situácia na Šafárikovom námestí. Vodiči vchádzajúci do križovatky z dôvodu vzniku kongescií (zápch, pozn. red.) zostanú stáť na koľajisku a v snahe umožniť jazdu električke, následne cúvajú, respektíve sa posúvajú na priechodoch pre chodcov, čím vznikajú kolízne situácie s chodcami pohybujúcimi sa na zelený signál,“ konštatuje inšpektorát.
ball8 09.12.2023, 00:17 | #11882
Prvá agentúra z veľkej trojky zhoršuje Slovensku rating

https://e.dennikn.sk/3720891/prva-agentura-z-velkej-trojky-zhorsuje-slovensku-rating/

Nuž, budeme si požičiavať drahšie peniaze.
  majka 09.12.2023, 09:06 | #28295
  V marci to bude B+, cez leto padne na B- a koncom roka budeme radi za D.
A keď sa tí hore nespamätajÚ, tak nakoniec pôjdeme do 3,14či
  majka 09.12.2023, 09:07 | #28296
  Keď do pekla,tak na veľkom bielom koni.
ball8 09.12.2023, 00:16 | #11881
Predstav si, že si jak Lajos a myslíš si, že ruSSká armáda je najsilnejšia na svete. A tam chalani behajú na fronte v teniskách so zhrdzavenými zbraňami zo 60-tych rokov jak vystrašené lane a hnoja ukrajinské polia. **08 A keď sa rozbehnú náhodou späť, tak ich vlastní zastrelia **02
  Markuss 09.12.2023, 07:53 | #28292
  Zázrak, že to aj v teniskách dávajú. Všetka tá high tech.a.super equipment tých ukrajincov vyzerá takto:

Link na článok na doméne pravda.sk
Lajos 08.12.2023, 22:55 | #11880
Ľuboš Hrica a jeho odkaz mentálne postihnutému Machovi
  Lajos 08.12.2023, 22:56 | #28279
  Link FB príspevok
ball8 08.12.2023, 22:44 | #11879
Donald Tusk sľúbil, že nová poľská vláda odblokuje hranicu a zníži napätie s Ukrajinou

Líder opozičnej strany "Občianska koalícia" hovorí, že sa ujme úlohy vyriešiť situáciu na hraniciach medzi Poľskom a Ukrajinou, kde sa kvôli štrajku poľských dopravcov nahromadili niekoľkokilometrové rady s tisíckami kamiónov.

Politik podľa svojich slov mieni konať v záujme poľských dopravcov, no zároveň sa bude snažiť vyriešiť problémy tak, aby blokáda hraníc skončila

Link na príspevok na doméne X.com
Quake 08.12.2023, 22:41 | #11878
https://dennikn.sk/3720164/nato-ma-len-niekolko-rokov-aby-sa-pripravilo-na-rusky-utok-varuje-nemecky...
  Quake 08.12.2023, 22:42 | #28274
  Čerstvá správa nemeckého think-tanku Nemecká rada pre zahraničné vzťahy (DGAP) otvorene hovorí, že krajiny Aliancie majú približne šesť až desať rokov, aby sa na prípadný útok Ruska pripravili a zabránili mu. Považujú ho za takmer nevyhnutný
  Quake 08.12.2023, 22:42 | #28275
  Rusko je podľa štúdie DGAP schopné vycvičiť 280-tisíc vojakov ročne. Za šesť rokov to je 1,7 milióna a do desiatich rokov 2,8 milióna ľudí s vojenským výcvikom. A tí, ako dodáva DGAP, čo si prejdú bojmi na Ukrajine, navyše získajú cenné bojové skúsenosti.

Experti preto odhadujú, že v horizonte 6 až 10 rokov by mohlo byť Rusko natoľko silné, že by sa mohlo odhodlať na konfrontáciu s členskou krajinou NATO
  ball8 08.12.2023, 22:45 | #28276
  Poliaci hovoria o 3 až 6 rokoch. Každopádne, krajiny v NATO sa budú musieť pripraviť.
  Quake 08.12.2023, 22:46 | #28277
  Ukrajinci robia všetko pre to, aby zničili čo najviac ruskej techniky a vojakov. Rusko prevažne obnovuje svoje sily tak, že posiela na smrť zverbovaných ľudí a míňa sovietsku techniku zo skladov. Neočakávam, že vojna sa čoskoro skončí,“ vraví Gressel.
  Quake 08.12.2023, 22:47 | #28278
  Snáď sa Nemci, Poliaci, Francúzi aj Británia spamätajú.
Už teraz mali makať na továrňach na muníciu.
  Lajos 08.12.2023, 22:58 | #28280
  Šéf ministerstva financií SRN Christian Lindner nevidí žiadnu možnosť pre ďalšie výdavky EÚ na Ukrajinu. Uviedol to v Bruseli. Jeho tlačová konferencia bola zverejnená na webe Európskej komisie.

Britský denník The Daily Telegraph už skôr informoval, že vláda SRN chce prinútiť EÚ, aby znížila svoje príspevky do Európskeho mierového fondu, z ktorého je poskytovaná pomoc Ukrajine.
  Lajos 08.12.2023, 22:59 | #28281
  Toľko k Nemecku vy dvaja kamaráti.
  ball8 08.12.2023, 23:01 | #28282
  Keby sa jedného dňa stalo, že ruSSi prídu aj sem, dúfam, že Lajosa znásilnia prvého **08**02
  Lajos 08.12.2023, 23:29 | #28283
  Ty máš rad chlapcov, Tebe by sa to aj páčilo.
  Lajos 08.12.2023, 23:30 | #28284
  a hlupák, o Rusku tiež vieš jedno veľké hovno, rovnako ako o zbraniach
  ball8 08.12.2023, 23:34 | #28285
  Lajos: Pár vecí viem. Napr.:
1. 1 zo 4 ruSSov nemá doma splachovaciu toaletu
2. ruSSko má najviac fašistov a neonacistov v prepočte na obyvateľa
3. Mali mať druhú najsilnejšiu armádu, ako sa ukázalo, je druhá najsilnejšia na Ukrajine
4. Je to zaostalá krajina až na pár veľkých miest v západnej časti ruSSka
5. Mestá, v blízkosti ktorých sa ťaží plyn, nemajú zavedené plynové prípojky a tak pália drevo a v zime to tam vyzerá úplne zdravo **02
  Lajos 08.12.2023, 23:47 | #28286
  Aká armáda je silnejšia ako ruská? To mi uniklo tupče
  ball8 08.12.2023, 23:50 | #28288
  Ukrajinská napríklad **21 330 tisíc ruSSov vonia fialky odspodu už
  Quake 09.12.2023, 00:03 | #28289
  https://prnt.sc/A5x8IwayomIg

Že najsilnejšia armáda. Sme sa pobavili. Ukrajinci aj bez vzdušnej podpory ničia Rusov a ich techniku jak na jatkách. A keby mali sľúbenu pomoc zo Západu v plnej výške, tak by ich rozsekali jak prasce.
Aj preto treba akokoľvek podporovať Ukrajinu. **21
  majster 09.12.2023, 10:37 | #28299
  **01**01**01**01**01**01
Lajos 08.12.2023, 22:20 | #11877
OTÁZKA ZUZANE ZO ZÁMKU
  Lajos 08.12.2023, 22:20 | #28272
  Link FB príspevok
  Markuss 08.12.2023, 22:27 | #28273
  Zuzana je veľmi schopná a v justícii zabehnutá. To sa vie.
Aj preto sa dobrovoľne nechala šktrnúť zo zoznamu advokátov, po tom, čo sa zistilo, že odrbávala pri koncipientskej praxi
Lajos 08.12.2023, 22:19 | #11876
Markíza konečne napísala pravdu :)
  Lajos 08.12.2023, 22:20 | #28271
  Link FB príspevok
Lajos 08.12.2023, 22:19 | #11875
Hit na Twitteri / X v anglickom jazyku
Zelenskyj Bidenovi: "Povedal si, že budeme spolu až do konca."
Biden Zelenskému: "Toto je koniec."
  Lajos 08.12.2023, 22:19 | #28270
  Link FB príspevok
Quake 08.12.2023, 21:54 | #11874
Link na článok na doméne aktuality.sk
  Quake 08.12.2023, 21:55 | #28267
  Medziročný rast inflácie v Rusku sa v novembri 2023 opäť zrýchlil, už siedmy mesiac v rade a dosiahol najväčšie tempo za deväť mesiacov. Ukázali to v piatok údaje štátneho štatistického úradu Rosstat. TASR o tom informuje na základe správy portálu marketwatch.

Konkrétne, medziročná miera inflácie v Rusku v novembri 2023 stúpla na 7,5 % zo 6,7 % v októbri. Dosiahla tak najvyššiu úroveň od vypršania tzv. bázických efektov, teda vysokého porovnávacieho základu, keď spotrebiteľské ceny v Rusku prudko vyskočili po jeho invázii na Ukrajinu vlani vo februári a zavedení západných sankcií
  Quake 08.12.2023, 21:55 | #28268
  Ale no...**03
  Lajos 08.12.2023, 23:48 | #28287
  V EU je vyššia inflácia, ďalší tupec sa našiel. Ball8 nie je jediný
Quake 08.12.2023, 21:48 | #11873
Link na článok na doméne aktuality.sk
  Quake 08.12.2023, 21:48 | #28265
  Vyšetrovateľ NAKA vzniesol 6. decembra obvinenie Norbertovi Bödörovi, Tiborovi Gašparovi a ďalším osobám. V piatok o tom informovala TV Markíza s tým, že nitriansky oligarcha čelí stíhaniu pre prečin podlácania a prečin porušovania dôvernosti ústneho prejavu a iného prejavu osobnej povahy spolupáchateľstvom.

Policajný exprezident je tiež obvinený z prečinu porušovania dôvernosti ústneho prejavu a iného prejavu osobnej povahy spolupáchateľstvom. Televízii do potvrdil prokurátor Špeciálnej prokuratúry Michal Šúrek
  Quake 08.12.2023, 21:50 | #28266
  Neviem, či nejaká vláda na svete má toľko obvinených, odsúdených ako naša. Sme proste frajeri **04
Michalides 08.12.2023, 20:34 | #11872
Link na príspevok na doméne X.com

Šokujúce **01 pre inteligentov z univerzity a bojovníkov za slobodu slova je tam ešte aj link kde si môžu študovať …jaj vlastne nemôžu, nevedia čo čítajú **13
  ball8 08.12.2023, 22:14 | #28269
  Tak toto je masaker, hádam bude reakcia zo Slovenskej strany.
ball8 08.12.2023, 19:54 | #11871
Niečo o nášom nášom kolaborantovi, či už ho nazveme ruSSký kolaborant, alebo mafiánsky kolaborant

Juraj Šeliga:

Tak nás Žilinka opäť oklamal.

Tvrdil, že o pripravovanej zmene zákona a rušení Špeciálnej prokuratúry “nevie nič” a nikto to s ním nekonzultoval. A dnes sme sa dozvedeli, že v kolégiu ministra Suska, ktoré konzultovalo túto novelu (pripravoval ju podľa mňa Para a Lindtner ????) sedel 1. námestník generálneho prokurátora Kandera.

My chce niekto nahovoriť, že Žilinka nevedel, kam chodí jeho 1. námestník a akú novelu chystá ministerstvo, keď ju konzultuje so zástupcom generálneho prokurátora? Tak určite… a ešte tú o Červenej čiapočke prosím.

Plus Žilinka svojho času vydal pokyn, ktorým prikázal všetkým prokurátorom, aby si pýtali povolenie, keď sa majú ísť čo i len vyjadriť na parlamentny výbor alebo sa zúčastniť na porady pracovnej skupiny na ministerstve spravodlivosti. Paradoxne urobil to preto, že mu vadilo, keď sme si na Ústavnoprávny výbor pozvali špeciálneho prokurátora Lipšica. Inými slovami, na účasť v kolégiu ministra Suska musel Žilinka dať Kanderovi povolenie…

Aj tu sa ukazuje, ako pán Žilinka ohýba realitu a ako participuje na rušení špeciálnej prokuratúry. To, že žiarli na špeciálneho prokurátora sa dalo tušiť, ale to že takto hodí cez palubu všetkých bývalých kolegov prekvapilo aj tých, čo mali ešte nejaké ilúzie.

Ak by bol pán generálny Pinocchio, tak by každý deň pekne rástol jeho drevený nos.
majka 08.12.2023, 18:50 | #11870
Udalosť týždňa

Mikuláš chodil tento rok úplne naopak. Najviac darčekov dostali tí, ktorí neposlúchali. Vláda 6. 12. schválila zníženie právomocí úradu, ktorý chráni oznamovateľov korupcie, nižšie tresty za ekonomickú kriminalitu a definitívne oznámila zrušenie špeciálnej prokuratúry. Z Mikuláša sa tešia všetci, čo stoja pred súdom, majú na krku obvinenie, prípadne sa chystajú kradnúť alebo brať úplatky.
Od Mikuláša dostali po nose tí, ktorí si robili svoju robotu. Špeciálni prokurátori, ktorí mali 93-percentnú úspešnosť pri obžalobách. Alebo právnici z úradu na ochranu oznamovateľov, na ktorých sa ročne obráti 370 ľudí s prosbou o pomoc. Tohtoročný Mikuláš sa musel zblázniť.
  majka 08.12.2023, 18:51 | #28259
  SNS si dalo mikulášsky challenge. Jej predstavitelia súťažili, ako rýchlo vedia zjesť mandarínku. Zvíťazila málo známa tvár národniarov Zuzana Škopcová, ktorá to dokázala za 19,5 sekundy, nasledovaná tesne predsedom výboru pre životné prostredie Rudolfom Huliakom. Škopcová je podľa webu NR SR poslaneckou asistentkou Andreja Danka. Tak aspoň vieme, ako si SNS vyberá kádre, keď už transparentné výberové konania jej ministri (Tomáš Taraba a TANAP) rušia.
  Inferno 08.12.2023, 19:05 | #28260
  Za to tvoje kopírovanie bludov pôjdeš do pekla!
majka 08.12.2023, 18:28 | #11869
Bulharský parlament prelomil veto prezidenta Rumena Radeva o bezplatnom prevode obrnených vozidiel na Ukrajinu, informuje Bulharská telegrafná agentúra.
  majka 09.12.2023, 06:39 | #28290
  Parlament v ďalšom hlasovaní schválil tiež výcvik ukrajinských pilotov na lietadlách F-16 v bulharskom vzdušnom priestore a poskytnutie prenosných protilietadlových systémov s raketami zem-vzduch. Tieto strely sú podľa vojenských expertov buď chybné, alebo vyradené, a nemôžu byť v Bulharsku opravené, ale Ukrajina má potrebné zázemie na ich opravu, alebo ich môže použiť na náhradné diely, podotkla AP.
ball8 08.12.2023, 18:06 | #11868
The Guardian: https://www.theguardian.com/world/2023/dec/06/slovakian-pm-criticised-over-plan-to-scrap-corruption-...
  Inferno 08.12.2023, 19:06 | #28261
  Do pekla s ľuďmi čo neuznávajú fakt že ľudia zvolili Fica!
  Inferno 08.12.2023, 19:06 | #28262
  ball8 ty skončíš v pekle!
  ball8 08.12.2023, 20:11 | #28263
  V pekle sme na tejto stránke. Z kedysi dobrého webu sa stala žumpa slovesnkého internetu, kde tu viacerí snívate o felácii ruSSkého fašistu. Však to aj tak vyzerá, kedysi tu prišlo 50-100 ľudí denne, dnes tu chodí tak 20 a 10 z nich sú totálni dezoláti.
ball8 08.12.2023, 17:51 | #11867
Juraj Šeliga:

Novelu zákona, ktorou sa má zrušiť Špeciálna prokuratúra

ODMIETAJÚ
prezidentka Čaputová, Rada prokurátorov, Európska komisia, predseda Súdnej rady, odborná verejnosť, občianska spoločnosť, neziskové organizácie, ktoré sa venujú ochrane právneho štátu, bývalý sudca Európskeho súdneho dvora, predseda Špecializovaného trestného súdu a mnoho ďalších slušných ľudí...

PODPORUJÚ
Fico, Pellegrini, Danko, Kaliňák, Žilinka, Bödor, Gašpar, Kováčik, Kočner a Brhleľ a mnoho ďalších obvinených alebo odsúdených zločincov...

To samé o sebe najlepšie vypovedá o kvalite a potrebe tejto novely!
ball8 08.12.2023, 17:46 | #11866
Heh, za takýchto sa tu ľudia bijú **02 https://spravy.rtvs.sk/2023/12/vysetrovatel-naka-vzniesol-dalsie-obvinenie-tiborovi-gasparovi-a-norb...
majka 08.12.2023, 14:48 | #11865
"Sme veľmi radi, že prezident vypočul našu žiadosť o nomináciu, celé Rusko ho podporuje," povedal Žoga a dodal, že všetci na fronte boli znepokojení a boli zvedaví, či Putin bude kandidovať.Poznamenal, že ruský líder pri odpovedi na jeho otázku neváhal.

„Náš prezident robí rozhodnutia bez váhania, vždy je presvedčený o svojich činoch, rozhodnutiach, slovách,“ zdôraznil Hrdina DĽR.

Putin o svojom rozhodnutí povedal, že dnes to inak nejde.

Ešte štastie, že ten jeden, kto požiadal plešivého KGB-áka, aby kandidoval, chcel, aby kanddoval. RuSSofilcki, len si predstavte tú katastrofu, keby ten jeden bol žiadal plešivého KGB-ák, aby nekandidoval. Tak to by nekandidoval ??
Putin voľby vyhra aj keby ho nevolil vôbec nikto.
  slaven 08.12.2023, 17:25 | #28258
  Ešte aj tu škrekot **01
Ešte daj dačo na Orbána, tam musí progresívnych liberálov tiež chytať depresia z neho **02
Markuss 08.12.2023, 14:44 | #11864
A čo u nás? Všetko legálne Mária?

https://ct24.ceskatelevize.cz/clanek/domaci/kontroly-aplikaci-ctecka-za-covidu-byly-dle-nss-v-rozpor...
  Markuss 08.12.2023, 14:46 | #28252
  Keď ťa pred obchodom lustroval sbs-kár a ty ešte jak chuj si bol na koni, že jak sme s dezolatmi vyyebali.
  Markuss 08.12.2023, 14:46 | #28253
  NSS se v tomto přiklonil na stranu navrhovatele, nařízení bylo podle něj v tomto v rozporu se zákonem. Podle rozsudku muselo být ministerstvu navíc zřejmé, že jsou kontrolující osobě zpřístupňovány k nahlédnutí osobní údaje obsažené v certifikátu kontrolované osoby. „Odpůrce proto pochybil, jestliže v odůvodnění mimořádného opatření nijak neidentifikoval právo na informační sebeurčení zákazníků, k jehož zásahu v souvislosti s používáním aplikace čTečka mohlo dojít. Jde totiž o základní a zjevný zásah, který byl povinen zohlednit,“ stojí v rozsudku.
slaven 08.12.2023, 14:37 | #11863
Európska únia nie je pripravená a nemôže prijať Ukrajinu z viacerých dôvodov, okrem iného preto, že je to jedna z najskorumpovanejších krajín na svete.

V rozhovore pre francúzsky časopis Le Point to uviedol maďarský premiér Viktor Orbán. Politik zdôraznil, že nemieni prispievať k „zlému rozhodnutiu“ EÚ o Ukrajine.
  slaven 08.12.2023, 14:37 | #28251
  s týmto sa nedá nič, len súhlasiť **26
slaven 08.12.2023, 14:29 | #11862
„Bez korupcie by sa celá moja administratíva jednoducho rozpadla“ – bola zverejnená Zelenského uniknutá konverzácia, v ktorej kritizuje lídrov USA, Nemecka a Poľska – Intel Drop

Na internete sa objavil uniknutý rozhovor medzi ukrajinským prezidentom Vladimirom Zelenským a pravdepodobne jeho manželkou. Zelenskyj počas rozhovoru nastoľuje niekoľko dôležitých tém – korupciu, dodávky zbraní, nejasnosť budúcnosti Ukrajiny a emotívne hodnotí aj niektorých svojich kolegov politikov.
Ukrajinský prezident sa sťažuje najmä na otázku vysokej miery korupcie na Ukrajine, na ktorú neustále poukazujú západní kolegovia. Zelenskyj spomína, že bol nútený vyhodiť Reznikova na naliehanie amerického prezidenta Bidena a nazýva ho „starým pokrytcom“.
Ďalšími politikmi, ktorých Zelensky spomína, sú nemecký kancelár Olaf Scholz a vláda Poľska. Všetkých prezident Ukrajiny kritizoval.
Lajos 08.12.2023, 14:24 | #11861
BYE-BYE, MR. LIPŠIC, BYE-BYE!

Kde bol Európsky parlament, keď Lipšicovci prenasledovali opozíciu?! Keď zomrel Milan Lučanský?! Keď zabíjali a mučili?! Kde bol vtedy americký veľvyslanec?!

Pre toho mám špeciálny odkaz - calm down and mind your own business. Upokojte sa a starajte sa o seba.

Matovičovci tu za asistencie Progresívcov páchali strašné veci. Nech sú dnes tíško. Máme demokratický mandát na to, aby sme rozložili Lipšicovu chobotnicu.

Na Slovensko sa vracia spravodlivosť
  Lajos 08.12.2023, 14:24 | #28246
  Link FB príspevok
  Markuss 08.12.2023, 14:48 | #28254
  Neboj, Zuza ešte pozdrží podaním n US. A tí si potom vytrú s tým podaním riť, tak ako aj v iných prípadoch. Viď podanie ohľadom 363
ball8 08.12.2023, 14:11 | #11860
Super pani prezidentka **21

Link na článok na doméne aktuality.sk
  majka 08.12.2023, 15:06 | #28255
  https://www.mojapeticia.sk/campaign/ochranme-pravny-stat/18212ce9-48b8-4e9d-aee4-39e90aaf0fcb
Lajos 08.12.2023, 14:07 | #11859
Čo si o tom myslíte? Nemajú vlastné mozgy, vlastné myslenia, že stále musia čítať pripravené noty, poznámky?
  Lajos 08.12.2023, 14:07 | #28244
  Link na príspevok na doméne X.com
  ball8 08.12.2023, 14:14 | #28245
  Bežne si človek aj pri prezentácii napíše, o čom chce rozprávať, je to jeden zo znakov inteligencie, že sa nememoruješ veci
  slaven 08.12.2023, 14:33 | #28247
  Su taki neschopni, ze nevedia ani svoje myslienky vyjadrit, bez toho, aby im to niekto nenapisal.
Smutne, ale budme radi ze tito neschopni **35 sa nedostali k moci. To by im tie noty pisali ludia na US Embassy, ako to bolo pri Caputovej super trapnej vlade, kde si tam vymienali klucky.
  ball8 08.12.2023, 15:51 | #28256
  Jediný neschopný je tu majiteľ webu. Prokremeľský ťuťko.
  Michalides 08.12.2023, 20:41 | #28264
  Lebo tie noty z Ruskej ambasády sú jediné správne **35
Lajos 08.12.2023, 14:02 | #11858
Čo si o tom myslíte?
  Lajos 08.12.2023, 14:02 | #28242
  Americký senát neschválil návrh zákona o núdzových výdavkoch (50 miliárd dolárov) na financovanie vojny na Ukrajine.

„Nemáme v úmysle vypisovať šeky tejto najskorumpovanejšej krajine planéty pre dobrú náladu demokratov a republikánov, nech ich nazvete akokoľvek,“ povedal člen Snemovne reprezentantov USA Scott Perry.
Podľa neho USA platia za ukrajinskú vládu „ich dôchodky, ich vládne služby a podobne“, pričom oni sami si nemôžu dovoliť „poskytovať Američanom svoje“.
Lajos 08.12.2023, 13:59 | #11857
Putin oznámil, že v marci kandiduje za prezidenta. Hlupáci zasa začnú plakať a nadávať.
Lajos 08.12.2023, 13:58 | #11856
ball8 a toto je pre teba a ďalších podobných hlupákov ako si ty :)
  Lajos 08.12.2023, 13:58 | #28240
  Zásah snipera je možný na 3800 metrov?

Aká je realita?

Po prvé, keďže chochli nič lepšie nevedia, pre pušku Volodar Obriyu začali vyrábať ostreľovaciu kazetu umiestnením 14,5 mm nábojnice a zatlačením guľky kalibru 12,7 mm. Za špecifických technologických výrobných podmienok nie je možné dosiahnuť požadované zarovnanie guľky a nábojnice, čo vylučuje stabilitu a presnosť výstrelu, v dôsledku čoho náboj podľa definície nemožno nazvať vysoko presným.

Po druhé, súdiac podľa fotografie, puška Volodar Obriyu je vybavená priamou (rovnobežnou s hlavňou) koľajnicou na pripevnenie zameriavača, zatiaľ čo uhly pre výstrel na vzdialenosť 3800 metrov ďaleko presahujú štandardné nastavenie zameriavača. Toto je hlavné obvinenie z falšovania. No, s takouto konfiguráciou zameriavacích zariadení je jednoducho nemožné poskytnúť guľke dráhu letu takú, aby mohla letieť do vzdialenosti takmer štyroch kilometrov - to je fyzicky nemožné (tento bod je určený ľuďom, ktorí veria, že guľka lieta v priamom smere - a je ich väčšina aj medzi armádou, o civilistoch už mlčím). Pokles dráhy strely na túto vzdialenosť je skoro dvesto metrov, čo by sniper musel zameriavačom kompenzovať. To znamená, že pre budúcnosť - maximum pre štandardné rozsahy ostreľovacích pušiek je 2400 metrov - pamätajte! Všetko ostatné sú rozprávky od bratov Grimmovcov.

Po tretie , podľa videa guľka letela 10 sekúnd. Tento čas nestačí na to, aby guľka doletela aj pri hypoteticky stanovených správnych uhloch mierenia - ak neveríte, otvorte si balistickú kalkulačku.

A posledná vec . Matematický výpočet pravdepodobnosti zásahu pri udávaní požadovaného uhla sklonu hlavne (čo samo osebe nie je možné) dáva výsledok, ktorý je v praktickom zmysle nerealizovateľný - jeden zásah na štyritisíc šesťsto výstrelov.

Takže „snajper“ Vjačeslav Kovalskij a puška „Volodar Obriyu“ a samotná údajná udalosť je zvyčajné vymyslené víťazstvo chochlov.

Nutný dodatok : všetko vyššie uvedené potvrdzuje najznámejší ruský ostreľovač v ŠVO  a ktorý bol požiadaný o vyvrátenie tohto chochlovského mýtu.

@Miro_Del
  ball8 08.12.2023, 14:05 | #28243
  Takže už si aj fyzik **02**02**02 nevzdelané prasiatko Lajos, kroch

Vtipná vec, že takéto veci sme na škole počítali kedysi, ale trvalo by mi veľmi dlho zistiť a overiť, akú zbraň použili, aké má charakteristiky, aby som ti to výpočtom vyvrátil.

V tomto prípade to prenechám na teba.

Príspevok aj s vodeom tu bol kvôli zaujímavosti, čo sa podarilo, pokojne tomu veriť nemusíš.
  Lajos 08.12.2023, 14:34 | #28248
  ty si načisto debil? prečo mám byť fyzik?
lebo skopírujem sem názor odborníkov?
  Lajos 08.12.2023, 14:34 | #28249
  Vieš o tom hovno. Na vojne si nebol. Zbraň si ani v ruke nedržal ale vyjadruješ sa ku všetkému. Si hlupák.
  Lajos 08.12.2023, 14:35 | #28250
  Ja som napríklad aj zo samopalu strieľal. Ty si ho videl tak v telke hlupáčik ale budeš mať pravdu a urážať dokoola každého.
  Michalides 08.12.2023, 16:19 | #28257
  Že si strieľal pred 20 rokmi zo samopalu s teba nerobí vojaka… hľadám info ohľadne danej streľby a nie som ovečka čo tomu verí alebo neverí …je tam toľko neznámych že urobiť záver nie je ľahké ako spravil tuto “súdruh odborník”… problém je že ten panák nerieši vôbec podmienky streľby, muníciu,polohu, počasie a x ďalších veci …na internete sú aj kalkulačky kde si to vieš zrátať, teda niekto kto vie čo ma vyplniť to zráta a podľa tabuliek to môžné je…
V 90. rokoch sme riešili dolet rakety v jednej nemenovanej krajine a keď sme tam šli pozrieť tak sme len využili fyziku a lietali kam potrebovali a dokonca z väčšej vzdialenosti ako je dolet … kalkulačka,poloha a fyzika …
ball8 08.12.2023, 13:39 | #11855
12.12. ďalší protest v BA, pripravujú sa protesty aj v iných mestách **26
  Lajos 08.12.2023, 13:57 | #28239
  ahoj - budeš tam aj s tými 10 ľuďmi?
  ball8 08.12.2023, 13:59 | #28241
  S tisícami ľudí, ako včera.
slaven 08.12.2023, 10:42 | #11854
Denníčky v smútku:
Až 65,3 % ľudí si myslí, že súčasná vládna koalícia vydrží celé štyri roky, vyplýva z prieskumu agentúry AKO pre reláciu Na hrane TV Joj. Podľa prieskumu si, naopak, len 29,5 % opýtaných myslí, že koalícia Smeru, Hlasu a SNS do riadneho termínu volieb nevydrží.
  Julia 08.12.2023, 11:18 | #28232
  A hlavne ten najväčší demokrat Krupa **35 už je tuším v 28 strane **01
  slaven 08.12.2023, 12:03 | #28234
  chalan je stratený ... **01
  Julia 08.12.2023, 12:06 | #28235
  Snáď do dôchodku nájde tú správnu stranu **01
Srandujeme,ale tomuto **35 dávajú médiá priestor snáď v každej druhej relácii. Názorný príklad v akých srákorách sú naše médiá **01
  peto10 08.12.2023, 12:48 | #28237
  Krupa je v druhej strane, čo je menej alebo rovnako ako drvivá väčšina ministrov. Treba si najskôr zistiť fakty...
  ball8 08.12.2023, 13:18 | #28238
  Krupa - v živote bol členom 2 strán
Mafián premiér - v živote bol členom 3 strán **02

Zas ste zo seba spravili šašov, ako každý deň **02
<< < 353 | 354 | 355 | 356 | 357 | 358 | 359 | 360 | 361 | 362 > >>
Hľadaj text    Zvýrazni    Zobraz iba od     
Injuries and Suspensions