Registrácia


Zabudnuté heslo / Lost Password

​​
Online: domasa , slaven
Dievča týždňa
Klikni pre zvacsenie
Chlap týždňa
Klikni pre zvacsenie
nasetipy.com - filmová diskusia   nasetipy.com - politicke kecy
MS 2026 vo futbale súťaž


Revolut detailné informácie
Ford Auto, Ford novinky


SportLiga.sk - Športové amatérske ligy pre celé Slovensko!

Viac o Tipli nájdeš TU

tipli - ziskaj zlavu pri nakupovani

tipli - ziskaj zlavu pri nakupovani

Skrill - Internetová peňaženka

Zažite skutočné výhry a výnimočné okamihy – alebo si vytvorte ten svoj – na jackpotovej stránke.

Prosím, ak máte záujem tipovať vo Fortune, zaregistrujte sa cez nasledujúci textový odkaz.

Registrácia SK zákazníkov
Registrácia CZ zákazníkov

Live Výsledky

filmyaserialy.com

mojezvieratko.sk

Ak sa Vám NašeTipy páčia, zdieľajte 

POLITICKÁ DISKUSIA


Aktualizuj POLITIKA diskusiu NaseTipy.com na sieti X KLASICKÁ DISKUSIA
<< < 336 | 337 | 338 | 339 | 340 | 341 | 342 | 343 | 344 | 345 > >>

Quake 20.01.2024, 10:48 | #12432
https://www.defensenews.com/global/europe/2024/01/19/baltic-states-to-bolster-border-security-with-r...
  Quake 20.01.2024, 10:49 | #29332
  Lotyšsko, Estónsko a Litva schválili výstavbu obranných zariadení pozdĺž svojich hraníc s Ruskom a Bieloruskom, ktoré budú zahŕňať sieť bunkrov.

Piatkové rozhodnutie dať projektu zelenú prichádza v čase, keď Rusko pokračuje vo svojej invázii na neďalekú Ukrajinu a Bielorusko odhaľuje plány na vytvorenie vojenskej doktríny na použitie jadrových zbraní .
  Quake 20.01.2024, 10:50 | #29333
  Podobným spôsobom začalo Fínsko v roku 2022 stavať hraničnú bariéru pozdĺž Ruska, ktorá má byť asi 124 míľ.

Lotyšskí, litovskí a estónski ministri obrany tiež v piatok podpísali vyhlásenie o úmysle pre vysokomobilné delostrelecké raketové systémy s cieľom vytvoriť rámec pre spoločné používanie týchto systémov.
  Quake 20.01.2024, 10:51 | #29334
  Chalani už vedia. Rusko je chorý fašistický štát s treba sa pripraviť na vojnu s ním. Bohužiaľ.
  Lajos 20.01.2024, 11:22 | #29336
  Vy nie ste mentálne OK, že vojna s Ruskom :))))))
  ball8 20.01.2024, 11:26 | #29338
  Do 3 dní by NATO pochodovalo v centre Moskvy
  Lajos 20.01.2024, 11:42 | #29340
  Zničiť celý svet pre Nacizmus na Ukrajine? Naozaj neskutočné.
  Lajos 20.01.2024, 11:43 | #29341
  Ty si tak hlúpy že si vôbec neuvedomuješ jadrovú silu Ruska. Preto si myslíš, že za 3 dni by boli v Moskve. Tvoja naivita je doslova do oči bijúca.
  ball8 20.01.2024, 11:46 | #29342
  Lebo by boli za 3 dni v Moskve. Si predstav dajme tomu pol miliónovú armádu s najmodernejšou technikou, ako postupuje proti ruSSkým fašistickým opiciam. Si nevzdelané hovno.
  Michalides 20.01.2024, 12:06 | #29344
  Tých jadrových rakiet môžu mať aj milión, keď to niekto spustí na zničenie sveta ich stačí pár …takže v tomto prípade ti je počet úplne na hovno…
  Quake 20.01.2024, 13:17 | #29352
  Aký to musí byť pocit, keď ani po 2 rokoch miestny komediant nechápe, čo je Rusko zač. Že je to to skrz naskrz fašistická krajina so všetkými znakmi tvrdého nacionalizmu, chorobnej túžby ničiť, vraždiť a ovládať. Miestne tupelo ale radšej bude doma z gauča ospevovať Putina - ale ani bohovi sa presťahovať do jeho zasľúbenej zeme. Heh. Proste smiešny šašek - rovnako ako ďalší parťáci z gauča **02
Lajos 20.01.2024, 10:05 | #12430
Sankcie proti Rusku: Mercedes-Benz odchádza... Z Nemecka... A povedali, že sankcie nefungujú. Fungujú...
  Lajos 20.01.2024, 10:06 | #29330
  Link FB príspevok
  Michalides 20.01.2024, 10:28 | #29331
  https://www.reuters.com/business/autos-transportation/mercedes-open-sale-group-owned-dealerships-ger...

Snívaj ďalej….šašo **35
  Lajos 20.01.2024, 11:22 | #29337
  neurážaj, je to trápne a nízkopodlahové správanie
  Michalides 20.01.2024, 11:47 | #29343
  Hlupáka uraziť nemôžem takže SIM v kľude**03
Lajos 20.01.2024, 10:00 | #12429
O BRANKÁROVI HUDÁČKOVI, TRENČIANSKYCH STROJÁROCH NA DLAŽBE A O TOM, AKO SI V BOJI S RUSKOM STRIEĽAME DO NOHY
  Lajos 20.01.2024, 10:00 | #29329
  https://www.progresivne.com/2024/01/20/o-brankarovi-hudackovi-trencianskych-strojaroch-na-dlazbe-a-o...
Lajos 20.01.2024, 09:59 | #12428
UVREŠTANÁ LIBERÁLNA MENŠINA PLAČE ZA TÝM, ŽE PRIŠLA O DOTÁCIE A TAK JE TO SPRÁVNE!
  Lajos 20.01.2024, 09:59 | #29328
  https://www.progresivne.com/2024/01/20/uvrestana-liberalna-mensina-place-za-tym-ze-prisla-o-dotacie-...
Lajos 19.01.2024, 23:06 | #12426
Korček : Piče ale je kosa. Mráz prichádza z Kremľa
  Lajos 19.01.2024, 23:06 | #29320
  Link FB príspevok
Lajos 19.01.2024, 23:04 | #12425
Rozhorčená "kultúrna LGBTDi obec" iniciovala online petíciu na odvolanie ministerky kultúry M.Šimkovičovej.

Spočiatku sa tam síce podpisovali reálni ľudia, prešlo to však do totálnej frašky - cca 80% podpisov je anonymných - dúhové deti makajú ostošesť..
Zatiaľ sa dostali na úroveň +115 tisíc "podpisov".
  Lajos 19.01.2024, 23:04 | #29317
  Link FB príspevok
  Lajos 19.01.2024, 23:05 | #29318
  ball8 to je pre Teba :))))) dole si sa tešil z toho počtu podpisov, tak tu ich máš
  Lajos 19.01.2024, 23:05 | #29319
  Toto Vám teda naozaj nevyšlo, krok vedľa :(
  slaven 19.01.2024, 23:17 | #29321
  podľa mňa si niečo pomýlení Šimečkovci vymyslia ... že to tak nie je, že to dezoláti vytvorili takéto screenshoty, alebo to bola zlá zlá AI **01**02**01
  ball8 19.01.2024, 23:35 | #29324
  Čo je na tom? Máš tam checkbox, či chceš, aby tvoje meno bolo viditeľné verejnosti alebo len organizátorom petície. Len dodržiavajú legislatívu ohľadom GDPR. IQ 85 nepochopí.
  Michalides 19.01.2024, 23:39 | #29325
  https://www.peticie.com/odvolanie_prezidentky_slovenskej_republiky

https://www.peticie.com/podporujeme_rudolfa_huliaka_na_post_ministra_ivotneho_prostredia

https://www.peticie.com/peticia_za_zruenie_vysielania_t-mobile_vianonej_reklamy

Môžeš začať počítať “anonymov” …

Lajos 19.01.2024, 23:02 | #12424
Jeden z odporcov ministerky Šimkovičovej na peticie.com bude mať asi IQ Tikve podobné súdruhovi Šimečkovi
  Lajos 19.01.2024, 23:03 | #29316
  Link FB príspevok
  ball8 19.01.2024, 23:33 | #29323
  Mišo má IQ nad 120 určite ... cca o tretinu viac, ako máš ty **08
Lajos 19.01.2024, 22:35 | #12423
Európsky parlament proti zvereneniu zmlúv s Pfizer
  Lajos 19.01.2024, 22:36 | #29313
  https://www.progresivne.com/2024/01/19/europsky-parlament-proti-zvereneniu-zmluv-s-pfizer/
  Lajos 19.01.2024, 22:38 | #29314
  Prečo nie je prekvapením, že to odsúhlasili aj slovenskí zapredanci a chuji ako Bilčík, Pollák, Štefanec, Ďuriš Nicholsonová, Hojsík, Mihál, Wiezik...?

Veď keď si Európsky parlament kopol na ich žiadosť do Slovenska, predsa musia podporiť svoju vodkyňu Uršuľu, ktorá im pomohla presadiť protiSlovenskú rezolúciu, aby sa nedostali na svet jej špinavosti pri nákupe vakcín...

Či?
  Markuss 19.01.2024, 22:46 | #29315
  Nechceme vedieť a hotovo!
Yebat na to, že ešte roky budeme platiť za niečo, čo nepotrebujeme
  slaven 19.01.2024, 23:18 | #29322
  -pozerám, že rovnaki zmrdi, ktorí zbroja voči Slovensku na Eu úrovni sa aj tu ukázali.
-podľa mňa aj ich rodinám je z nich na vracanie **14
  ball8 20.01.2024, 00:20 | #29326
  slaven, na zvracanie je všetkým akurát z teba, osobnostne si strašne nechutný človek a ďakujem, že nemám možnosť ťa poznať osobne. A netvár sa, že to nečítaš, dobre viem, ako čítaš "blokované" nicky.
Svetonazor 19.01.2024, 22:10 | #12422
Progresívne Slovensko, feťáci, ožrani, socky, pseudoumelci, skrachovaní herci, psycholabilné 100 ročné vydri a organizátori petície na odvolanie ministerky kultúry Martini Šimkovičovej, ktorá má podľa nich homofóbne názory by mohli konečne pochopiť,
že im nikto nezakazuje ani slopať, ani fetovať, ani húliť ani používať obojstranný dildo alebo si šúchať vajcá o vajcá.
Na to prachy od občanov Slovenska nepotrebujú.
Lebo len o to im ide.
O nič iné.
  majka 20.01.2024, 08:05 | #29327
  Link FB príspevok
petert22 19.01.2024, 20:42 | #12421
Hehe, sem už nechodim, ale Lajos ma tusim novy nick **01**02
  ball8 19.01.2024, 21:14 | #29311
  jj, dnes začal zas inak **01

vývoj:
1. true
2. Redbul
3. Lajos
4. Svetonazor
slaven 19.01.2024, 18:57 | #12420
#12413 vitaj u nás **28 kebyže máš aj nejaký tip, šup s ním do hlavnej diskusie**26
Svetonazor 19.01.2024, 18:10 | #12419
Keď niekto rieši veľmi veľa vecí naraz, automaticky vzrastá chybovosť.

To je aj prípad tejto vlády, keď premiér ohlásil snahu o 4-dňový pracovný týždeň. Náš štát na to nie je pripravený, aj keď by sa to mnohým ľuďom isto páčilo. Problém je, že by to dopadlo ako s tými produktami. Budete robiť menej, ale aj menej zarobíte. A z čoho potom chcete platiť zdražujúce veci a služby?

Ale nakoniec sa ukázalo, z ktorej hlavy to vyšlo. Chmelár sa pochválil, že cíti po rokoch satisfakciu, pretože to bol jeho nápad. Ako politológ a historik má načítané a mnoho vie, ale tu prestrelil. Čo je horšie, on sa priznal k tomu, že cíti satisfakciu a toto jeho ego sa vinie celou jeho činnosťou. Nemožno cítiť satisfakciu, pretože ani nemožno vlastniť pravdu. Možno sa akurát tak učiť a možno sa v duchu skromne potešiť, že idem dobrým smerom. No a zároveň poďakovať za tento dar rozlíšenia, ďalej ho cibriť. Ale vytrubovať to do sveta a vystavovať na obdiv, to nie.

Je veľmi prijemné, ak niečo napríklad predpovedáte a ono sa to splní. Ľahko potom človek nabehne na vlnu slávy. Niekedy to zvykne končiť ako kult osobnosti. Keď si pozriete Chmelárove statusy na Facebooku a najmä reakcie komentujúcich, tak je to v drvivej väčšine súhlasné pritakávanie a pochvala. Kritiku nemilosrdne maže a blokuje. Nevidel som u neho nikde výzvu, aby sa ľudia sami vzdelávali v analytike, aby sa sami naučili odhaľovať deje a procesy, nieto ešte aby sa ich naučili sami riadiť. Takže si v podstate len pestuje svoje stádočko. Lenže teraz je poradcom premiéra a tam už nejde o fazuľky.

To je to riziko u Chmelára, 98% vecí pomenuje správne, ale tie posledné 2% sú jed, ktorým to celé nakoniec otrávi.
  slaven 19.01.2024, 18:56 | #29307
  Veľmi pekné zhodnotenie **26
majka 19.01.2024, 15:55 | #12415
Kaliňák náhle poslal 100 miliónov eur zbrojovkám, hoci majú rekordné tržby
Na konci roka 2023 došlo na ministerstve obrany k zásadným finančným pohybom. Minister Robert Kaliňák (Smer) poslal približne 100 miliónov eur štátnym a pološtátnym zbrojovkám.

Za jeho predchodcov k takej náhlej štedrej podpore takýchto podnikov nikdy nedošlo.

Účtovne pôjde o podporu cez navýšenie základného imania, čo je jedna z mála možností, ktorú vlastník môže podľa zákona využiť.
„Pred koncom roka sme investovali približne sto miliónov eur do zvyšovania základných imaní jednotlivých štátnych firiem. Zmyslom je zlepšenie ich vybavenia a technológií,“ povedal Kaliňák v utorok v televízii Joj 24.

Základné imanie zbrojoviek ministerstvo navyšovalo aj v minulosti, ale bolo to len občas a v rádoch miliónov eur.

„Podpora vo výške 100 miliónov je niečo bezprecedentné,“ potvrdzuje aj bývalý minister Jaroslav Naď (Demokrati).
Podľa Kaliňáka skončí bližšie nešpecifikovaná časť tejto sumy vo firme ZVS holding z Dubnice nad Váhom, ktorá vyrába delostreleckú muníciu. „Táto firma vyrába najžiadanejší typ munície na trhu,“ vysvetlil minister.

Túto firmu vlastní štát len spolovice. Druhú polovicu drží súkromná skupina českého zbrojára Michala Strnada. Hoci podiely oboch akcionárov sú rovnaké, ministerstvo v minulosti priznalo, že hlavné slovo v muničke má súkromník.
Sám Kaliňák túto spoločnosť veľmi dobre pozná aj zo svojho vlastného podnikania. Keď sa po vražde Jána Kuciaka a Martiny Kušnírovej stiahol z politiky, založil malú firmu na výrobu loveckých pušiek s názvom Liwa Arms Slovakia. Jej sídlo si dohodol práve v areáli ZVS holding.

Túto firmu Kaliňákovo ministerstvo protežuje. Okrem ohláseného zvýšenia základného imania s ňou čerstvo podpísalo aj rámcovú zmluvu za 145 miliónov na dodávky munície do húfnic Zuzana 2.
  majka 19.01.2024, 15:58 | #29302
  V súvislosti s vojnou proti Ukrajine a všeobecným zbrojením zbrojovkám však skokovo rastú tržby aj zisk.

Napríklad pološtátna ZVS hodling pred pár mesiacmi avizovala, že za rok 2023 očakáva rekordné tržby vo výške 80 miliónov eur, takmer dvojnásobok oproti roku 2022. Podľa vtedajšieho vyhlásenia skupiny DMD boli tieto zdroje dostatočné na to, aby firma mohla investovať 31 miliónov „do nových technológií a výrobnej infraštruktúry“.

Aj bývalý úradnícky minister Martin Sklenár si preto nie je istý, či takéto firmy potrebujú ešte aj ďalšiu štátnu podporu vo forme navýšenia základného imania.

„Sto miliónov je naozaj významná injekcia. Prichádza v čase, keď zbrojárske spoločnosti majú rádovo vyššie výnosy a zisky. Mnohé sú schopné financovať veľké investičné projekty aj z vlastných zdrojov, respektíve s využitým zdrojov Európskej komisie,“ hovorí Sklenár.
Svetonazor 19.01.2024, 15:12 | #12414
Tak KDH sa prebralo a zistili, že s PS nebudú môcť kávu miešať. A už vôbec nie dúhové témy.

Najprv vyčítali Hlasu a Pellegrinimu, že to hrajú na všetky strany, ale oni sami robia to isté. Chcú byť aj konzervatívni, aj si nakloniť progresívcov. Nuž a teraz zistili, že týmto spôsobom nebudú mať podporu ani jedných a druhých už vôbec nie.

https://standard.sk/546631/kdh-ak-sa-dalej-budu-na-protivladnych-protestoch-otvarat-duhove-temy-vycu...
Svetonazor 19.01.2024, 15:11 | #12413
Diskusia je vhodná - bude prispievať aj sem. Ďakujem za túto možnosť.
Svetonazor 19.01.2024, 15:11 | #12412
Spomínate si na Remišovú? Aj na to, ako zriadila nové ministerstvo pre regionálny rozvoj (MIRRI)?

Na chvíľu sa zastavte a odmyslite si jej osobu. To ministerstvo má za úlohu koordinovať celkový rozvoj štátu, čo je v zásade veľmi dobrá myšlienka. Inak sa nám stane, že budú spolu súperiť Únia miest a Združenie miest a obcí (teda vidiek). A to sa už žiaľ deje.

Na MIRRI sa stal štátnym tajomníkom Michal Kaliňák, ktorý predtým pôsobil v ZMOSe. Ešte v decembri nahral pre portál euractiv rozhovor, kde hovorí o tom, že regionálny rozvoj je pre neho abstraktný pojem a že potrebuje zadefinovať legislatívne pojem vidiek.

Ak štátny tajomník s takou skúsenosťou z regionálneho rozvoja povie, že je to abstraktný pojem, potom to má len dve vysvetlenia. Buď nebol taký odborník, za akého sme ho mali alebo mu vo funkcii preplo a riadia ho nejaké iné tlaky. Oboje je zle, pretože rozvoj nášho štátu nemôže byť delený a riadený z dvoch rôznych ministerstiev, ako to podsúva aj redaktor v rozhovore.

Skrátka mám pocit, že Kaliňák zregukoval slovné spojenie regionálny rozvoj na rozvoj vidieka, čo je principiálna blbosť. Vyňať mestá z vidieka alebo akéhokoľvek regiónu je číry nezmysel a nepochopenie základov štátu. Ak nie toto, potom je to návrat k režimu Rozdeľuj a panuj. Mestá proti vidieku a naopak.

Takže pozor, nikdy nehodnoťte osobu, ale vždy len proces a myšlienky. Tu vidíte v praxi, že aj Remišová mohla zastávať správnu ideu (aspoň jednu) a odborník môže trepnúť kravinu.

Ako pri všetkom, vypočujte si to sami a urobte si názor.

https://euractiv.sk/section/ekonomika-a-euro/podcast/kalinak-o-eurofondovych-strategiach-regionov-ce...
Markuss 19.01.2024, 14:35 | #12411
Stojí to síce už aj v texte, ale niektorí vedia, že tam boli úplne iné problémy....lebo fungujú
  Markuss 19.01.2024, 14:35 | #29300
  Link na článok na doméne pravda.sk
  Michalides 19.01.2024, 15:25 | #29301
  tak si to zhrňme : dlh na na sociálke 488 000, Union 6500, Všeobecná 259 000 je vlastne pohoda a normálne podnikanie. Od 2018 im sústavne klesá odbyt, stroje sú suverénne najdrahšie na trhu. V 2023 si dám spraviť ďalšie 2 haly aby som rozšíril výrobu, ale problém sú energie lebo o nich neviem **01 dobre aj tak sa dá
Lajos 19.01.2024, 11:16 | #12410
Už ste sa prebudili? Poznáte Grétku?
  Lajos 19.01.2024, 11:16 | #29298
  Link FB príspevok
  slaven 19.01.2024, 12:49 | #29299
  podvod z menom GreenDeal ...
Strasne vela vedcov uz na to upozornuje.
Hlupa EU na to silno doplati a vlastne uz aj doplaca.
Lajos 19.01.2024, 11:15 | #12409
UPDATE pre demonštrantov!
  Lajos 19.01.2024, 11:16 | #29297
  Link FB príspevok
Lajos 19.01.2024, 11:15 | #12408
PS versus Koalícia
  Lajos 19.01.2024, 11:15 | #29296
  Link FB príspevok
Lajos 19.01.2024, 11:14 | #12407
Nemecký mainstream kritický k vlastnej vláde
  Lajos 19.01.2024, 11:14 | #29295
  https://www.progresivne.com/2024/01/19/nemecky-mainstream-kriticky-k-vlastnej-vlade/
Lajos 19.01.2024, 11:14 | #12406
Dráčik kričí protestujúcim: To je čo za úroveň? Čo ste boli štyri roky v kóme?
  Lajos 19.01.2024, 11:14 | #29294
  https://www.progresivne.com/2024/01/19/dracik-krici-protestujucim-to-je-co-za-uroven-co-ste-boli-sty...
Lajos 19.01.2024, 10:10 | #12405
Čurillovci idú svoje, smradi
  Lajos 19.01.2024, 10:10 | #29293
  https://tvnoviny.sk/domace/clanok/177191-dalsi-m-tvy-svedok-v-drogovej-kauze-v-ktorej-bola-obvinena-...
slaven 19.01.2024, 08:28 | #12404
Najlepšie vystihuje včerajšie "protesty" status Nvotovej, kde sa chváli, ako naformátovala svoje dieťa, aby na námestí v daždi kričalo Dosť bolo Fica namiesto toho, aby si spravilo zadanie z angličtiny.

Dieťa sa má učiť, je to jeho najdôležitejšia úloha. A keď niekto ťahá decká do politiky, tak je to zvrátené a choré.
majka 18.01.2024, 22:48 | #12400
Toto ani Fidel nedokázal
Tomio Okamura rečnil v českom parlamente rekordných 11 hodín bez prestávky počas mimoriadnej schôdze k zavedeniu korešpondenčnej voľby. Predseda hnutia SPD a opozícia týmto spôsobom obštruujú proti zmenám, ktoré chce vo volebnom zákone presadiť vláda. V stredu niekoľko hodín rečnil aj šéf ANO Andrej Babiš.

Okamura sa monológu ujal vo štvrtok ráno krátko po 9.00 a ukončil ho až o 19.50. Počas takmer 11 hodín nemal žiadnu prestávku.

Okrem prednesenia výhrad hnutia SPD k voľbe poštou čítal diplomovú prácu o poňatí demokracie T. G. Masarykom, ktorú komentoval, a kritizoval tiež Fialovu vládu či verejnoprávne médiá.

Štvrtkovým vystúpením Okamura prekonal dosiaľ svoj najdlhší prejav v Snemovni z vlaňajšieho februára. Vtedy pri obštrukciách zákona o znížení valorizácie penzií rečnil sedem hodín a sedem minút.
Quake 18.01.2024, 22:25 | #12399
https://prnt.sc/q8D2prI4GNDG
  Quake 18.01.2024, 22:25 | #29289
  Kreativita ľudí. Yea **02
Quake 18.01.2024, 22:12 | #12398
Sú dva typy trápiacich sa demokracií.

Niektoré krajiny prídu o demokraciu plíživo a pomaly, ale v zásade hladko a bez boja. Spomeňme napríklad Maďarsko, kde väčšie protesty začali, až keď bolo neskoro, alebo Turecko po roku 2010 a čiastočne aj Rusko, ktoré demokraciou nikdy celkom nebolo, ale pred 12-timi rokmi malo vykročené úplne opačným smerom.
No a potom sú také krajiny, kde existuje kritická masa ľudí, ktorá v kľúčových momentoch urobí ten rozdiel. Nemusí to ani zďaleka byť väčšina, bavíme sa o jednotkách percent z celej populácie.
To sa stalo v Poľsku, čo vyústilo do výsledku posledných volieb, ktorým ale predchádzali obrovská mobilizácia a masívne zhromaždenia. Stalo sa to na Ukrajine v roku 2014, na Taiwane v tom istom roku, ale už dlhšie podobný boj prebieha napríklad v Izraeli zatiaľ s nejasným koncom.
Dnes je jasné, že Slovensko patrí do druhej kategórie trápiacich sa demokracií.
Na tom, ako dnes protesty vyzerajú a akú silu v sebe nesú, majú nespornú zásluhu politické strany Progresívne Slovensko, Sloboda a Solidarita a KDH. Som strašne rád, že im môžem dať za to kredit.
Ale ani zďaleka to nie je len ich zásluha.
To, že sa dnes plnia námestia v desiatkách miest v odpornom počasí kvôli téme, o ktorej si mnohí mysleli, že je komplikovaná, odťažitá a málokoho vlastne zaujíma, to je výsledkom desaťročí drobnej práce.
Práce všetkých vás, ktorí tu celé roky píšete, točíte, analyzujete, tvoríte, vzdelávate a pýtate sa, či to má zmysel. Vytvárate iniciatívy, kampane, petície, aktivizmy, ozývate sa a podporujete dobré veci okolo seba. Organizujete besedy, prepájate ľudí, formujete komunity. Snažíte sa o diskusiu vo svojom okolí, nevzdávate sa ani na internete, nebedákate a nelámete palice, ale normálne pokračujete a robíte ďalej.
Celá táto občianska sila, ktorá sa tu rokmi formuje a zbiera, sa dnes zhmotňuje na námestiach.
Veľmi dobre poznám pocit, kedy nie je jasné, či všetky tie snahy prinášajú výsledky. Pohľad na tie krásne dnešné námestia dáva odpoveď.
Sme trápiaca sa demokracia a neviem ako to dopadne. Ale je super pocit vedieť, že patríme k tým, ktorí pôjdu do plných a vypľujú aj dušu, pretože vďaka rokom práce vieme o čo tu ide a ako strašne je to vzácne.
Lajos 18.01.2024, 21:37 | #12397
Koniec hotovosti. EÚ zakazuje platby v hotovosti nad 10 000€
  Lajos 18.01.2024, 21:37 | #29285
  https://www.progresivne.com/2024/01/18/koniec-hotovosti-eu-zakazuje-platby-v-hotovosti-nad-10-000e/
  Lajos 18.01.2024, 21:37 | #29286
  Ďalší HOAX sa stáva realitou.
Lajos 18.01.2024, 21:37 | #12396
Toto nie je sebaobrana… Toto je etnická čistka
  Lajos 18.01.2024, 21:37 | #29284
  https://www.progresivne.com/2024/01/18/toto-nie-je-sebaobrana-toto-je-etnicka-cistka/
majka 18.01.2024, 21:35 | #12395
Tá, ktorej meno sa nesmie vysloviť, prerazila akékoľvek dno, kam môže padnúť verejne činná osoba. Kapitán Semafor dotiahol do politiky neuveriteľný húf od Otca, Syna a Ducha Kuffovcov cez zverobijcov, čo majú chrániť prírodu, až po insitnú maliarku z konšpiračnej televízie.

Slovensko zaplač, potom sa nadýchni a nemlč.
  majka 18.01.2024, 21:36 | #29283
  Najznámejší Slovák vo svete, ktorý urobil kultúrnu revolúciu vo výtvarnom umení, bol gej rusínskeho pôvodu Andy Warhol.
  Lajos 18.01.2024, 21:39 | #29287
  Môj hafan má viac rozumu a prehľadu ako ty majka. Neskutočný odpad sem dávaš? SME či Denníček N je zdroj? :))))))))))))))))))
<< < 336 | 337 | 338 | 339 | 340 | 341 | 342 | 343 | 344 | 345 > >>
Hľadaj text    Zvýrazni    Zobraz iba od     
Injuries and Suspensions