POLITICKÁ DISKUSIA
| Aktualizuj POLITIKA diskusiu | KLASICKÁ DISKUSIA |
| << < 285 | 286 | 287 | 288 | 289 | 290 | 291 | 292 | 293 | 294 > >> |
| slaven | 16.06.2024, 13:04 | #13994 |
|
Šimečka: Ja som bol poradca Čaputovej v prvých mesiacoch...
Ale bola nezávislá, nebola členkou PS ona sa od nás odstrihla. ------------------------ https://www.nasetipy.com/other/idiot-Simecka-a-nezavisla-prezidentka.mp4 |
|
| slaven | 16.06.2024, 13:05 | #32174 | |
|
Vtip mesiaca, jej nezávislosť a to vyjadrenie Šimečku |
||
| Markuss | 16.06.2024, 13:14 | #32178 | |
| Tí dvaja boli vždy veľmi "prirodzení a uveriteľní" | ||
| slaven | 16.06.2024, 12:25 | #13993 |
|
Denník N a ich upokojenie situácie.
Stano, majko, yakubu, kojotko a spol, strašne smiešne, že? Ešte čipsy k tomu a chrumky a dobrá nálada u Vás doma, že? Viem si to naozaj živo predstaviť ako sa na takejto relácii vy a ľudia ako vy s progresívnym/liberálnym názorom zabávate, naozaj. A potom sa nájde debil, kto nasiaknutý touto zlobou ide zabiť predsedu vlády. Ale za to vlastne môže Fico, viď môj príspevok nižšie. ---------------------------- https://www.nasetipy.com/other/dennikN-a-ich-upokojenie.MP4 |
|
| Markuss | 16.06.2024, 13:08 | #32175 | |
|
Keď vasky s daňom robili roxorovú revolúciu, fasli za to väzbu aj paragraf.
To už satira nebola. Som zvedavý teraz |
||
| Markuss | 16.06.2024, 13:14 | #32177 | |
|
Ale už aj ich oberhaupt musel
https://hnonline.sk/svet/96154731-satira-nema-byt-postavena-iba-na-urazke-ostatnych-tvrdi-kostolny-k... |
||
| slaven | 16.06.2024, 15:45 | #32183 | |
|
Ešte niečo k tomu od mladého Kaliho: PRIMITÍVNA NENÁVISŤ NIE JE SATIRA
Ak sa novinári s týmto nevysporiadajú, zlyhali hneď pri prvej skúške z demokracie. -------------------------- https://www.nasetipy.com/other/mlady-Kali-o-debiloch-v-denniku-N.MP4 |
||
| slaven | 16.06.2024, 15:56 | #32185 | |
|
Zmier podľa Nka, diel 2
-------------- https://ibb.co/nQ0NWWK |
||
| majka | 17.06.2024, 16:55 | #32220 | |
|
Politici, ktorí citovali „rež a rúbaj do krve“, budú chodiť do diskusie k hajlujúcemu extrémistovi, ktorý hygieničke odkazoval „žeravým kutáčom ti do piči“. A spoločne si poplačú, že humoristi im povedali, že sú:
*debili* Pripomeňme ešte, že tlačovku o „debiloch“ na úrade vlády robili predstavitelia strany, ktorej lídri skandovali s davom, že prezidentka je americká kurva, že je ako potkan, novinárov volali prasce, dokonca obnovili gardistický citát „rež a rúbaj do krve po Šimečkovej kotrbe“. Toto je bežná komunikačná výbava Blahu aj Fica. A Kaliňáka, ktorý je dnes odutý pre podcast, sa ešte v piatok novinári pýtali na iný citát: „Žeravým kutačom ti do piči ty bosorka“ Toto napísal Daniel Bombic hygieničke počas pandémie a okrem toho zverejnil aj jej adresu a fotky pre desaťtisíce svojich followerov na Telegrame (spolu s ďalšími vecami to spísala novinárka Zuzana Kovačič Hanzelová). Kaliňák pri tejto otázke vajatal, chytil sa toho, že bol použitý vulgarizmus, čo by po novom vraj už mohol byť problém. Ale iba v priestupkovej, nie v trestnoprávnej rovine. |
||
| slaven | 16.06.2024, 12:14 | #13992 |
|
Podľa Šimečku môžete povedať čokoľvek... stačí ze na konci poviete... toto je satira
Vláda sa ma starať o iné veci nie o satiru. Práveže tieto akože satirické stránky majú vytvárať pôdu pre progresívcov --------------------- https://www.nasetipy.com/other/debil-Simecka-a-satira.mp4 |
|
| slaven | 16.06.2024, 12:14 | #32171 | |
|
Za atentát na Fica ....môže Fico
Za vraždu Kuciaka... môže Fico Za všetko môže Fico... Všetko ostatné je satira. Zhrnutie rozumových pochodov Šimečku v dnešnej relácii |
||
| yakubu | 16.06.2024, 12:57 | #32172 | |
| Bombic si môže hovoriť čo chce? Aj veci čo sú mimo zákona? Rozumiete tomu čo je satira? Asi nie. | ||
| slaven | 16.06.2024, 13:02 | #32173 | |
|
Danny je sukromná osoba, človek ako ja alebo ty. Nie je novinár, nepracuje v novinách, nepracuje v TV. Čo má spoločné s debilnou protivládnou a agresívnou satirou napr. v Aktualitách, jedným z NAJ denníkov?
Ja viem čo je satira, neboj. Tak len pokračujte. Ďalším cieľom bude kto? Mladý alebo starší Kali? Mladý Kali už cieľom ďalšieho progresívneho idiota bol, aj s manželkou. Chválabohu bez zbraní. |
||
| Markuss | 16.06.2024, 13:09 | #32176 | |
| Bombic je náš zamestnanec? | ||
| yakubu | 16.06.2024, 13:24 | #32179 | |
| Bombic by mal sedieť vo väzení za tie veci čo robí a hlása. Ani súkromná osoba nemôže šíriť antisemitizmus a vyzývať na násilie a zlobu. Vy ho obhajujete takže vlastne súhlasíte s tým čo robí a šíri. Takýto ľudia sú zodpovední za to, že v spoločnosti sa rozšírila nenávisť, hejt, zloba a všetko to zlo. Smer s tým začal a zasial do spoločnosti toto rozdelenie. Protestovať sa dá slušne a normálne, nie širenim takej nenávisti aku tu predvádza tento psychicky narušený Bombic. Lebo takto sa normálny a slušný človek nesprava. A kto mu fanuskuje je vlastne taký istý. | ||
| slaven | 16.06.2024, 15:00 | #32182 | |
|
yakubu, niečo k veci nemáš? Naozaj nie? Danny je človek ako ty. Nie je odsúdený - keď bude, pôjde do basy, PRESNE rovnako ako ty.
Takže ešte raz: Napíšeš aj niečo k veci? K tomu čo šíria Aktulity, Denník N a podobne - to sú oficiálne veľké média silno podporujúce progresivizmus a liberálnosť. |
||
| yakubu | 16.06.2024, 15:55 | #32184 | |
| Bombic nie je človek ako ja. Ani by som nechcel byť človek ako on. On už vo väzení mal byť, ale za Smeru samozrejme nebude, lebo si ho najali na špinavú robotu ktoru za nich šíri a nič sa mu nestane, lebo ma krytie. Liberalizmus a progresivizmus sú úplne v pohode, to by mali šíriť možno aj iné médiá a ľudia, nájdi si význam týchto slov a čo podporujú. Na rozdiel od takého slova ako je antisemitizmus, ktorého predstaviteľom je Daniel Bombic. | ||
| slaven | 16.06.2024, 16:57 | #32188 | |
|
Naozaj nič k veci nemáš, len Dannyho?
To Ti ako mám napísať, aby si pochopil - paličkovým písmom? |
||
| yakubu | 16.06.2024, 17:06 | #32189 | |
| Toho by bolo toľko, veď Smer má za ušami, ale tento pán antisemita je proste taký fail, že už neviem čo by malo byť diskredujucejsie ako on. A oni k nemu ešte chodili do relácii. | ||
| Markuss | 16.06.2024, 20:09 | #32191 | |
| Ma za ušami, lebo písali v rudom práve, pardon, v denníku N | ||
| yakubu | 16.06.2024, 21:10 | #32197 | |
| Nie preto, ale preto, že s ním má skúsenosť už kopec ľudí. A aj YouTube, ktory mu konečne zablokoval stránku. | ||
| Lajos | 16.06.2024, 11:31 | #13991 |
|
HABEMUS PRAESIDEM!
Po desiatich rokoch máme konečne prezidenta hodného tohto oslovenia a bolo mi cťou byť pri tom. Prejav Petra Pellegriniho považujem za najlepší inauguračný prejav v histórii Slovenskej republiky. Bol nielen vyvážený, ale prejavil v ňom výnimočnú empatiu k pocitom bežných ľudí. Navyše sa opieral o historický kontext, čo mu dodalo mimoriadnu presvedčivosť. Ak sa ho dokáže držať ako programového vyhlásenia, bude to dobrý prezident. Inaugurácia hlavy štátu je výnimočná príležitosť stretnúť sa s každým, kto v tejto republike niečo znamená. Srdečne som sa po niekoľkých mesiacoch zvítal aj s bývalým českým prezidentom Milošom Zemanom a cením si tiež stretnutie so zakladateľom nezávislej Slovenskej republiky Vladimírom Mečiarom. Hnevá ma len to, ako túto slávnostnú udalosť opäť zneužili deštruktívne sily, aby opäť trochu zasmradili. Tradične sa musel predviesť Igor Matovič, ktorý si ani v tento deň neodpustil choré výlevy o sluhovi mafie, povykrikoval, že sme všetci zlo a vrahovia malých detí. Nie, tento psychopat, vďaka ktorému sme až po uši tam, kde sme, ma nevyvedie z miery. Už aj jeho bratranec trnavský župan Jofo Viskupič pochopil, že Loď bláznov nemá žiadnu perspektívu. Starosti mi robí niečo iné. New York Times napísali, že vyhral "proruský kandidát" a Washington Post zasa zadrel, že je to populista, kým jeho predchodkyňa bola "neochvejná podporovateľka Ukrajiny". Jeho poradca pre zahraničnú politiku Ján Kubiš bude mať plné ruky práce s vyvracaním týchto bludov a už sme sa aj dohodli na spolupráci. Želám novej hlave štátu, aby sa mu podarilo zbúrať múry medzi nami, ako si to predsavzal. Je v našom spoločnom záujme, aby bol v tejto misii úspešný. ~ Eduard Chmelár |
|
| majka | 16.06.2024, 14:36 | #32180 | |
| Prezident Peter Pellegrini zostane bývať v dome svojho milenca Petra Náhlika (Hlas). V jeho okolí vykonali bezpečnostné opatrenia, aby mohla polícia chrániť obydlie. Pellegrini sa v prípade, že to štát zabezpečí, nebráni presťahovať do oficiálneho prezidentského sídla. | ||
| majka | 16.06.2024, 14:41 | #32181 | |
| https://www.topky.sk/cl/100535/1778095/Pellegrini-na-navsteve-Polska--EU-a-NATO-su-vyznamnymi-pilier... | ||
| majka | 16.06.2024, 19:22 | #32190 | |
| Voliči Pellegriniho tak strašne bojovali proti LGBTI, že teraz sa ich deti na jedného budú na ZŠ-kách v triede pozerať 5 rokov Tak neviem, kto vyhral.. | ||
| majka | 16.06.2024, 07:36 | #13990 |
|
Hromadný útek z Ruska: Športovci chcú reprezentovať inde. Úrady zúria a zradcom hrozia tresty
Ruský šport začína čoraz viac doplácať na agresívnu vojnu, ktorú prezident Vladimir Putin rozpútal pred vyše dvomi rokmi na Ukrajine. Link na článok na doméne pravda.sk |
|
| Lajos | 15.06.2024, 15:36 | #13989 |
| V Pezinku už vrcholia prípravy uvítania presne tam kde to celé začalo a skončí | |
| Lajos | 15.06.2024, 15:36 | #32167 | |
| https://i.postimg.cc/nLhq430r/photo-2024-06-15-15-35-46.jpg | ||
| Lajos | 15.06.2024, 15:29 | #13988 |
|
PRIHOVÁRAM SA DNES VŠETKÝM OBČANOM SLOVENSKEJ REPUBLIKY
Aj tým, ktorí volili niekoho iného. Prihováram sa im s nádejou, že môj výkon prezidentskej funkcie raz bude hodný aj ich rešpektu. A prihováram sa aj tým, ktorí voliť vôbec neboli, pretože aj oni sú plnohodnotnými členmi slovenskej spoločnosti a podieľajú sa na jej formovaní. Prihováram sa každému jednému človeku na Slovensku s vierou, že sa cíti byť pevnou súčasťou spoločenstva občanov Slovenskej republiky. Prihováram sa mu, aby vedel, že chcem byť aj jeho prezidentom. Budem rád, ak si môj prvý prejav vo funkcii prezidenta Slovenskej republiky pozrite celý. Nájdete ho tu Link YouTube video |
|
| majka | 16.06.2024, 06:50 | #32168 | |
|
Poukázala tiež na to, že prejav bol pomerne dlhý, pričom ho prezident prednášal s pomocou čítacieho zariadenia. Vzhľadom na prezidentské kompetencie a stav spoločnosti je nepravdepodobné, že prezidentovi SR Petrovi Pellegrinimu sa podarí naplniť jeho ambície, skonštatovala politologička z Univerzity Komenského Darina Malová
https://www.instagram.com/reel/C8OwPWTtSyg/?igsh=ZnEzMDF6aTJkcGdj |
||
| slaven | 16.06.2024, 09:33 | #32170 | |
| Pani Darinka bola asi tiež veľmi sklamaná po voľbách, keď nevyhral Pelegriniho oponent. Len tip. | ||
| Lajos | 15.06.2024, 12:16 | #13987 |
| Roman Martiška: O ÚDAJNOM “HRKÚTANÍ” S KÁĽAVSKÝM | |
| Lajos | 15.06.2024, 12:16 | #32165 | |
| https://www.progresivne.com/2024/06/14/roman-martiska-o-udajnom-hrkutani-s-kalavskym/ | ||
| Lajos | 15.06.2024, 12:15 | #13986 |
| Peter Tóth: BOJ PROTI NENÁVISTI | |
| Lajos | 15.06.2024, 12:15 | #32164 | |
| https://www.progresivne.com/2024/06/15/peter-toth-boj-proti-nenavisti/ | ||
| Lajos | 15.06.2024, 12:14 | #13985 |
| Zuzana Kovačičová, verejne mi vysvetlíte, prečo cenzurujete… | |
| Lajos | 15.06.2024, 12:15 | #32163 | |
| https://www.progresivne.com/2024/06/15/zuzana-kovacicova-verejne-mi-vysvetlite-preco-cenzurujete/ | ||
| majka | 14.06.2024, 18:33 | #13983 |
|
Právnik Maxim Shilov, ktorý zastupuje záujmy bývalej manželky Matveja Safonova Anastasie, pre RIA Novosti povedal, že nevie, ako futbalista opustil Rusko.
Francúzske PSG v piatok oznámilo prestup brankára Krasnodaru. Zdroj RIA Novosti už skôr informoval, že Safonovovi obmedzili odchod z Ruskej federácie kvôli dlhu na alimentoch vo výške 60 miliónov rubľov. « "Anastasia peniaze podľa rozhodnutia súdu nikdy nedostala. Nevieme presne, ako Safonov opustil krajinu," povedal Šilov. |
|
| Lajos | 14.06.2024, 17:00 | #13982 |
| Prezidentka Zuzana Čaputová tesne pred koncom svojho mandátu povedala slovo vlasť, to je asi to najšokujúcejšie, čo na záver mohla povedať... | |
| slaven | 14.06.2024, 17:15 | #32151 | |
| Podľa mňa sa len pomýlila. Nerobil by som z toho vedu ... | ||
| Bond007 | 14.06.2024, 17:57 | #32153 | |
| Určite sa pomýlila... Jej obľubené bolo: táto krajina | ||
| Markuss | 14.06.2024, 18:24 | #32157 | |
| Sa musela zo seba večer dogrcať, tak jak ruroposlankyňa Yar, ktorá nerozumela otázke o presadzovaní záujmov Slovenska v Europarlamente | ||
| majka | 14.06.2024, 14:43 | #13980 |
|
Minister Tomáš Taraba odvolal povereného riaditeľa správy Národného parku Muránska planina Miroslava Juríčka. Od nástupu vlády ide už o tretieho odvolaného riaditeľa parku. Juríček je predseda Oblastnej poľovníckej komory v Revúcej, predtým pracoval na okresnom úrade.
Poverený riadením bol od druhej polovice marca tohto roka. Pred ním bol dva týždne riadením poverený lesník Martin Sedlák po tom, ako minister odvolal riaditeľa Jána Šmídta, ktorý vyhral riadne výberové konanie na jeseň 2022. Rudolf Huliak by naozaj nemal mudrovať o klimatickej zmene. Už jeho fúkanie cigarového dymu do sklenenej nádoby s rastlinou bolo nevkusné, ale keď začal trepať o tom, že po znížení emisií oxidu uhličitého na nulu „tu budeme mať výbušné prostredia a sa tu zadusíme od kyslíka“, tak sa končia všetky žarty.Chápe tento predseda výboru pre životné prostredie, o čom točí? S týmito vedomosťami by dnes nedokončil strednú školu. |
|
| Svetonazor | 14.06.2024, 08:06 | #13979 |
|
Ľudia aj Vám sa zobrazujú na facebooku duhové príspevky stránok, ktoré vôbec nesledujete?
Ako ,,návrhy pre Vás?" |
|
| Michalides | 15.06.2024, 08:08 | #32158 | |
|
Gratulujem, máš veľa kamarátov a známych ktorý majú k tomu naozaj blízko |
||
| Svetonazor | 14.06.2024, 08:03 | #13978 |
|
Zaujímavá zmena - X už nebude zobrazovať lajky, len tie, ktoré ste sami dali.
Myslím, že ide o prospešnú zmenu. Egotripy už všetkým sociálnym sieťam dávno prerástli cez hlavu. A užívateľom ešte viac. Na druhej strane, lajky občas použijem aj ja vo vyučovaní. Ak ide o ťažkú tému alebo by sa žiaci hanbili povedať svoj názor, vedia ho vyjadriť takto. Je to však len doplnok, dobrý sluha a zlý pán. https://www.aljazeera.com/economy/2024/6/13/x-starts-hiding-likes-on-other-users-posts |
|
| true | 13.06.2024, 22:49 | #13977 |
| Viac ako polovica poľnohospodárskej pôdy v Pásme Gazy, ktorá je kľúčová pre hladujúcich obyvateľov tohto vojnou zmietaného územia, bola zničená konfliktom. Na základe analýzy o tom dnes informovala Organizácia Spojených národov. | |
| true | 13.06.2024, 22:48 | #13976 |
| Medzinárodná tenisová federácia povolila ruským tenistom účasť na olympijských hrách v Paríži. Informoval o tom prezident Ruskej tenisovej federácie. | |
| majka | 14.06.2024, 08:04 | #32145 | |
|
Faktom je, že konečné rozhodnutie o prijatí do Paríža závisí od overenia osobitnou komisiou MOV, aby sa zabezpečilo, že športovci spĺňajú kritériá neutrálneho štatútu. Ale táto komisia ešte nič nepovedala a ak sa zrazu ukáže, že jedného z našich tenistov na poslednú chvíľu suspendovali, tak to určite nebude senzácia. Dokonca pán Tarpiščev spresnil, že konečnú prihlášku ruských účastníkov bude koordinovať samotná medzinárodná federácia s Medzinárodným olympijským výborom.Možno nie všetci ruskí tenisti veria v pozitívny výsledok tejto dohody.
Športový komentátor Kommersant FM Vladimir Osipov. |
||
| majka | 14.06.2024, 18:06 | #32155 | |
|
Informáciu o prijatí tenistov z Ruskej federácie a Bieloruska na OH 2024 Medzinárodný olympijský výbor nepotvrdil.
Zástupca MOV Mark Adams na tlačovej konferencii odpovedal na otázku novinára Watchers. "Budú ruskí a bieloruskí tenisti prijatí na olympijské hry? Nie, v tejto fáze nie. Komisia je momentálne v procese hodnotenia a rozhodnutia. Myslím si, že vyhlásenie bude veľmi skoro, v najbližších dňoch očakávame samotný proces veta stále prebieha, povedal Adams. Už skôr množstvo propagandistických ruských zdrojov zverejnilo informáciu, že ITF (Medzinárodná tenisová federácia) prijala na olympiádu tenistky z Ruskej federácie a Bieloruska. Je dôležité poznamenať, že ITF nemá právomoc prijímať tenisových hráčov priamo na olympijské hry. Proces ich prijímania do súťaží má na starosti zriadený MOV AINERP (Individuálna komisia pre overovanie súladu neutrálnych športovcov). |
||
| majka | 15.06.2024, 15:27 | #32166 | |
| Ruskí tenisti Andrej Rubľov, Karen Chačanov a Ľudmila Samsonová sa nezúčastnia na OH 2024 v Paríži. Oznámil to prezident Ruskej tenisovej federácie (RFT) Šamil Tarpiščev. | ||
| majka | 13.06.2024, 19:47 | #13975 |
|
Kanada uvalila sankcie na bývalého hokejistu Treťjaka.
Rusko podnikne odvetné opatrenia proti sankciám voči Kanade na základe reciprocity, uviedol ruský veľvyslanec v Ottawe.Prvý na rade bude Gretzky |
|
| Markuss | 14.06.2024, 12:54 | #32146 | |
| toto tých rusov urcite prinúti teraz z tej Ukrajiny odíst | ||
| Lajos | 13.06.2024, 17:30 | #13974 |
|
Takto sa tvorí mier a pokoj ...
Na titulke aktuality... Gulik a jeho ťažký týždeň, ktorý vytvára nenávisť pod maskou akože satiry... Za toto dokonca dostáva zaplatené |
|
| Lajos | 13.06.2024, 17:30 | #32143 | |
| https://t.me/progresivne/7698 | ||
| true | 13.06.2024, 16:11 | #13973 |
| Šéf thajského ministerstva zahraničných vecí na summite BRICS v Nižnom Novgorode odovzdal Sergejovi Lavrovovi list o zámere krajiny stať sa riadnym členom združenia. | |
| true | 13.06.2024, 16:09 | #13972 |
|
Poľsko nedá Ukrajine svoje systémy protivzdušnej obrany Patriot
Uviedol to šéf Národného bezpečnostného úradu Jacek Seviera. Podľa neho sa tým zníži obranyschopnosť Poľska. „Poľsko potrebuje tento systém protivzdušnej obrany na ochranu infraštruktúry a zoskupení vlastných jednotiek,“ povedal. |
|
| true | 13.06.2024, 16:10 | #32135 | |
| Len my sme mali kokota Naďa a idiota Hegera, ktorí to celé rozdali. | ||
| majka | 13.06.2024, 16:31 | #32137 | |
| Americký minister obrany Lloyd Austin počas štvrtkovej návštevy centrály NATO v Bruseli oznámil, že USA neplánujú meniť ochranu oblohy systémami Patriot v Poľsku. | ||
| Lajos | 13.06.2024, 17:31 | #32144 | |
| Poliaci majú rozum. | ||
| true | 13.06.2024, 16:09 | #13971 |
|
Jüan sa stane hlavnou zahraničnou menou Ruska, uviedla centrálna banka.
Výmenný kurz juan/rubeľ teraz určí trajektóriu pre všetky ostatné menové páry vrátane eura a dolára, uvádza sa vo vyhlásení. |
|
| majka | 13.06.2024, 16:21 | #32136 | |
| Hlavnou menou na obchodovanie s akciami teraz nie je dolár, ale jüan. V máji predstavoval podiel obchodu v čínskej národnej mene na moskovskej burze 54 %. | ||
| majka | 13.06.2024, 16:40 | #32138 | |
| https://myfin.by/currency/russia | ||
| Markuss | 13.06.2024, 16:53 | #32139 | |
|
Bye bye vsemocny dolár.
Predvčerom mu dala zbohom Saudská Arábia pri obchode s ropou https://finance.yahoo.com/news/shift-away-us-dollar-happening-052445179.html?guccounter=1&guce_refer... |
||
| Markuss | 13.06.2024, 17:25 | #32141 | |
| Dohoda, ktorá bola pôvodne podpísaná 8. júna 1974, vytvorila dve spoločné komisie, jednu založenú na hospodárskej spolupráci a druhú na vojenských potrebách Saudskej Arábie. Vtedy sa hovorilo, že to ohlasuje éru úzkej spolupráce medzi oboma krajinami. | ||
| Markuss | 13.06.2024, 17:26 | #32142 | |
|
Zásadné rozhodnutie neobnoviť zmluvu umožňuje Saudskej Arábii predávať ropu a iný tovar vo viacerých menách, vrátane čínskych RMB, eur, jenov a jüanov, namiesto výlučne v amerických dolároch. Okrem toho možno zvážiť aj potenciálne použitie digitálnych mien, ako je bitcoín.
Tento najnovší vývoj znamená veľký posun od petrodolárového systému založeného v roku 1972, keď USA oddelili svoju menu od zlata, a očakáva sa, že urýchli globálny odklon od amerického dolára. |
||
| Svetonazor | 13.06.2024, 12:56 | #13970 |
|
Skvelá a najmä úplne vecná pointa.
Mimochodom, bežná novinárčina by mala vyzerať presne ako tento článok - fakty a nič viac, než fakty. Bez aktivizmu, ideológie a ostatných osobných prílepkov. Občas podfarbené zaujímavým slovom, ale nosná časť je vecná argumentácia. https://standard.sk/690825/vzbura-v-markize-kratka-ustavno-pravna-reflexia |
|
| Markuss | 13.06.2024, 11:53 | #13968 |
|
Huxit sa zacal. nasledovat budú dalsí. takto si to pekne EU rozlozí zvnútra.
„Vzhľadom na to, že Maďarsko stále nesplnilo rozsudok z roku 2020 (s výnimkou tranzitných zón, ktoré Maďarsko uzavrelo pred vydaním tohto rozsudku), podala Európska komisia novú žalobu pre nesplnenie povinnosti, v ktorej sa domáhala uloženia finančných sankcií,“ uviedol teraz súd. Link na článok na doméne pravda.sk |
|
| Markuss | 13.06.2024, 11:21 | #13967 |
|
Keď čítam ten program, až mi je kokotno.
Kult osobnosti a Zuzanu do ikonostasu ešte https://novacvernovka.eu/program/sobota-pod-palmou-dakujeme-zuzana-caputova-%F0%9F%A4%8D |
|
| Markuss | 13.06.2024, 11:23 | #32132 | |
| Plus Bratislava si musí požičiavať, lebo richtár rozhadzuje, ale podujatie podporí. To je aká kultúra? Ten žáner by ma zaujímal. Stand up commedy? | ||
| majka | 13.06.2024, 12:59 | #32134 | |
|
Program inaugurácie prezidenta Petra Pellegriniho v sobotu 15. júna
11.45 Začiatok slávnostnej schôdze Národnej rady SR Bratislava, Slovenská filharmónia, Námestie Eugena Suchoňa 1 12.45 Ukončenie slávnostnej schôdze Národnej rady 13.00 Prehliadka jednotiek Ozbrojených síl SR Bratislava, Hviezdoslavovo námestie 13.10 Ukončenie prehliadky 13.29 Príchod do Katedrály sv. Martina Bratislava, Rudnayovo námestie 1 13.30 Začiatok slávnostnej bohoslužby slova Te deum 14.45 Ukončenie slávnostnej bohoslužby a presun prezidenta do Prezidentského paláca 14.50 Prevzatie Prezidentského paláca a rozlúčenie sa s prezidentkou Zuzanou Čaputovou Bratislava, Hodžovo námestie 1 15.00 Prehliadka Čestnej stráže prezidenta SR Bratislava, Prezidentský palác, predné nádvorie 15.15 Slávnostný obed na pozvanie prezidenta SR Bratislava, Prezidentský palác, Zelený Salón a Veľká Sála 16.50 Pietny akt kladenia venca k Pamätníku generála M. R. Štefánika Ivanka pri Dunaji, Mohyla generála M. R. Štefánika 17.30 Pietny akt kladenia venca k Pamätníku Brána Slobody Bratislava, Devín 20.00 Slávnostná recepcia Bratislava, Bratislavský hrad Zvolený prezident SR Peter Pellegrini bude na slávnostnom obede v Prezidentskom paláci po jeho inaugurácii hostiť 15 mladých ľudí a 15 seniorov. Povedal to v rozhovore pre TASR. 15 seniorov - Fico, Haščak, Bašternák, Kali......:-))) 15 mladých - Erik Kalňák a jeho kamaráti zo základnej školy:-)))))))) S niektorými vybranými neskôr možno aj zaľahne … budú všetci ležal pekne za sebou :-D |
||
| Markuss | 13.06.2024, 16:54 | #32140 | |
|
A ten message je? |
||
| Svetonazor | 13.06.2024, 09:31 | #13966 |
|
Včera som si pozrel reláciu Do kríža na RTVS
Pozvaní hostia boli kardinál Duka, vydavateľ SME Fulmek a historik Škvarna. Fulmek ma neprekvapil, je to klasicky osedlaný kôň, potomok emigrantov, ktorí sú extra náchylní, aby ich niekto použil. Naša tzv. alternatíva ho tituluje len ako vydavateľa denníka SME a vybíja sa na pár hlúpych "novinároch", ale nedohľadajú si informáciu o hlave toho celého, že je činný aj v MDIF, ktorej napomáhal onehdá dať dole Mečiara. Písal som o tom v roku 2021 tu https://svetonazor.klimo.net/2021/04/23/politicky-prehlad-28/ Duka ma tiež neprekvapil, keď začal obraňovať Izrael, ktorý sa vraj legitímne bráni a ešte ho vraj OSN šikanuje. Stará líška... Škvarna tam položil otázku, či má predpovedať budúcnosť. Áno, má. Každý odborník by mal vedieť predikovať, čo sa v jeho odbore stane, mal by vedieť čítať trendy a byť aj prognostikom. Vtedy vie dobre riadiť. Potešil ma šéfredaktor Štandardu Daniška, ktorý sa neustále snažil dostať svojich hostí k odpovedi na otázku, prečo sme roztrhnutá spoločnosť. Fulmek to poprel, vraj sú rozdelené elity, ale bežní ľudia nie, Duka si miešal svoju kávu a Škvarda sa buď tváril ako nechapavý alebo skutočne nechápal. V každom prípade to bola poučná debata. Ešte viac v porovnaní s Havranom, ktorý mal naposledy Čaputovú a dovolil jej trepať také veci, ako prirovnať Kisku k Masarykovi. Daniška sa tuto naozaj snažil dostať zo všetkých troch odpoveď prečo sme rozdelení, ale nedočkal sa. Nakoniec bolo vidno, ako to vzdal. |
|
| slaven | 13.06.2024, 08:34 | #13965 |
|
Náš starý člen PeePe je z Handlovej, idem mu napísať PÁTRAME PO SVEDKOCH INCIDENTU V HANDLOVEJ Žiadame občanov o stotožnenie osôb na fotografiách, ktoré mali byť svedkami udalosti dňa 15.05.2024 v Handlovej, aby informácie k týmto osobám oznámili na linke 158 alebo aby sa osoby na fotografiách prihlásili na najbližšom oddelení polície. Ďakujeme za spoluprácu. ~ Polícia SR ------------- https://ibb.co/dgdX1sz |
|
| PeePe | 13.06.2024, 09:02 | #32128 | |
| Videl som.som. tie osoby na fotkách pravdepodobne niesu z Handlovej. | ||
| Markuss | 13.06.2024, 09:05 | #32129 | |
|
kua ty si tiez vies vybrat mesto |
||
| majka | 13.06.2024, 07:14 | #13964 |
|
Dvojnásobný olympijský víťaz v biatlone Dmitrij Vasiliev pre RIA Novosti povedal, že je kategoricky proti účasti ruských športovcov na olympijských hrách v Paríži, pretože budú,ako červené súkno pre býka.
« "Moja pozícia je nezmenená: naši športovci nemajú čo robiť na olympijských hrách v Paríži, ale hlavný argument proti je, že im nikto nemôže poskytnúť bezpečnosť." "Mnoho zlomyseľných kritikov a jednoducho neprajníkov bude čakať na dôvod, ako nejako ublížiť našim chlapom. Naše špeciálne služby nebudú vpustené do Paríža, čo znamená, že v prípade nejakej nepríjemnej situácie, kto to vyrieši? Francúzi? Samozrejme nie, pretože Rusi sú im úplne ľahostajní,“ zdôraznil hovorca agentúry. |
|
| slaven | 13.06.2024, 08:27 | #32126 | |
| v tom Paríži bude niekto v bezpečí? Pochybujem, pri tej situácii čo tam je. Hej, hej, naženú milión policajtov do ulíc a na športoviská,viem, viem. To budú super OH. | ||
| slaven | 12.06.2024, 11:45 | #13963 |
|
„Po nástupe na ministerstvo som dal urobiť audit v odborných zložkách. Snažil som sa zistiť a dopátrať sa k informáciám, či niekto na takejto právnej analýze pracoval a či vôbec existuje. Nič také sa nenašlo,“ uviedol štátny tajomník Igor Melicher.
Myslí si, že dočasne poverená vláda odovzdaním stíhačiek urobila zásadné rozhodnutie v zahraničnej politike, čím porušila ústavu. Štátny tajomník reagoval aj na právnu analýzu, ktorú zverejnil exminister Jaroslav Naď na sociálnej sieti v máji 2023. Tá mala slúžiť ako jedno zo stanovísk, o ktoré sa opieral pri darovaní techniky pre Ukrajinu. Dočasne poverená vláda Eduarda Hegera v marci 2023 rozhodla, že Ukrajine poskytne 13 stíhačiek MiG-29 a časť systému protivzdušnej obrany Kub. ------------------------ https://ibb.co/85MJ6cg |
|
| slaven | 12.06.2024, 11:47 | #32124 | |
|
M. Heredoš: MELICHER - NAĎ
Priatelia, včera začala kolovať internetom zástupná téma, že nejaká analýza Verejného ochrancu práv skonštatovala, že Naď pri darovaní Migov nemal právnu analýzu o ktorú sa opieral a tak sa na neho ide dávať trestné oznámenie. Prosim Vás pán štátny tajomník Melicher, to skutočne musí prísť informácia od ochrancu práv, že Naď nemal právnu analýzu a tak ho idete teda po tak dlhom čase riešiť? Už 27. marca 2023 som zverejnil, že Naď porušil "Zmluvu o vojensko-technickej spolupráci medzi SR a Ruskom" z apríla roku 1997, ktorá existuje. Táto medzinárodná dohoda okrem iného určuje, že akékoľvek zbrane alebo vojenská technika vyrobená v Rusku sa bez súhlasu Ruska nesmie posunúť zo Slovenska na územie tretej krajiny. Ani keby sa zmluva zrušila - článok č. 6, ktorý to zakazoval, bude platiť. Link na zmluvu je v komentári. Naď porušil slovenskú medzištátnu dohodu a daroval Ukrajine niečo, čo mu dohoda s Ruskou federáciou z roku 1997 zakazovala. Porušil vec v rozmedzí medzinárodného práva. A na túto dohodu sa odvolával Putin, že sme ju porušili, a to pre "Bratislavu bude mať následky", ako písalo toho času MZV RF. Naď vtedy oklamal aj kolegov z vlády SR, keď túto zmluvu pred nimi zamlčal a v Predkladacej správe pre vládu uviedol, že darovanie Mig-29 na Ukrajinu je V SÚLADE S MEDZINÁRODNÝMI ZMLUVAMI ALEBO DOKUMENTAMI, KTORÉ MÁ SLOVENSKO UZATVORENÉ S INÝMI ŠTÁTMI. Samotné porušenie medzinárodnej zmluvy je dôvodom na začatie konania orgánov činných trestnom konaní na Slovensku. Nie to, že nemal právnu analýzu na svoj čin, veď to je úplne nepodstatné. Na právnu analýzu sa nedá vyhovárať. Rozhodnutia robí vláda SR a podpisuje to premiér, alebo minister. Nepodpisuje to "právna analýza", tá poskytne len právny pohľad. Rozhodnutie robí minister! Naď svojvoľným darovaním Migov vtiahol vládu SR do porušenia medzinárodnej dohody, ktorú máme s Ruskou federáciou! Preto sa chcem verejne opýtať, či to skutočne myslíte vážne, že tu sme čakali rok na to, aby pán ochranca práv povedal, že tú právnu analýzu Naď nemal. A odkedy má verejný ochranca práv, ktorý nevedel povedať mäkké F na pandémiu a očkovanie a nikoho sa zastať a vyšetriť, keď sa šliapali ľudské práva (to, čím sa má zaoberať) - odkedy má právo pristupovať k interným dokumentom MO SR a rozhodnúť či Naď mal alebo nemal právnu analýzu? Akú má pán ochranca práv previerku? Na tajné? Prísne tajné? Alebo nemá skôr žiadnu, pretože na svoju funkciu žiadnu nepotrebuje. A on pristupuje k interným dokladom na MO SR? Som rád, že konáte, ale toto je tak priehľadné, že to až vyvoláva nedôveru a skôr ukazuje, ako amatérsky pristupujete k verejnej mienke a inteligencii občanov, vyzerá to skôr ako nasadenie zástupnej témy. Tu je video z 27. marca 2023, na FB malo vtedy 6150 zdieľaní a státisícové videnia (tu na TG 42 000 zobrazení) a vtedy sa téma poriadne otvorila, keď sme dali von, že je porušená medzinárodná zmluva s Ruskom. Link YouTube video |
||
| Bond007 | 12.06.2024, 21:01 | #32125 | |
| Majko kde si? Treba to prekryť nejakým článkom z Nočníka N, tak ako to robíš vždy keď sa tu dá niečo čo sa ti nepáči | ||
| slaven | 13.06.2024, 08:27 | #32127 | |
| toto neprekryje ani pán Boh, nie to ešte náš majko a jeho copy paste | ||
| majka | 13.06.2024, 09:39 | #32130 | |
|
Naď predložil dokument, ktorý oprávňoval vládu darovať stíhačky Ukrajine
Jaroslav Naď ukázal analýzu, ktorá podporila oprávnenosť darovania stíhačiek Mig-29 Ukrajine. Vyhlásil, že Kaliňák klame. "Že sme mohli tak konať aj ako poverená vláda, sa zhodli všetci právni experti," vyhlásil Jaroslav Naď na tlačovej konferencii s tým, že dokumentov je niekoľko a boli riadne zadokumentované na ministerstve obrany. Predseda strany Demokratov a bývalý minister obrany ukázal analýzu na oficiálnom hlavičkovom papieri ministerstva, ktorú podpísal generálny riaditeľ sekcie analýzy a práva rezortu. Dodal, že jeho nástupca Robert Kaliňák klame, keď tvrdí, že ministerstvo obrany nemá žiadne analýzy, ktoré by darovanie stíhačiek podporili. Naď vytkol Kaliňákovi čistky na ministerstve a uprednostňovanie súkromných spoločností pred štátnou zbrojovkou. |
||
| majka | 13.06.2024, 09:53 | #32131 | |
|
Naď analýzu ukázal v máji
Hoci Hegerova vláda o darovaní lietadiel rozhodla v marci 2023, minister Naď právnu analýzu, o ktorú sa opieral, zverejnil na sociálnych sieťach v máji, keď nastupovala úradnícka vláda. Dovtedy analýzu médiám neposkytol. Naď aj Heger tvrdili, že transfer lietadiel vykonali na základe právomocí, ktoré aj poverenej vláde dovoľujú rozhodovať o medzinárodných zmluvách, ktorých dohadovanie preniesol na vládu prezident Slovenskej republiky. Tento postup im vo forme právneho názoru odobril aj rezort spravodlivosti pod vedením Viliama Karasa a tiež právnici z prezidentskej kancelárie. Prezidentka Zuzana Čaputová ako vrchná veliteľka ozbrojených síl tiež súhlasila. Link FB príspevok |
||
| Svetonazor | 12.06.2024, 09:43 | #13962 |
|
Dnes sa budú Pavel a Čaputová navzájom obdarúvať najvyššími štátnymi vyznamenaniami.
Neviem, ako vám, ale mne to silno pripomína zneužitie právomoci verejného činiteľa. Takto oni fungujú, navzájom sa obdarúvajú, ale nie sú schopní rozprávať sa s ideovým súperom. Pán Boh s nami a zlé preč... |
|
| << < 285 | 286 | 287 | 288 | 289 | 290 | 291 | 292 | 293 | 294 > >> |

















