POLITICKÁ DISKUSIA
| Aktualizuj POLITIKA diskusiu | KLASICKÁ DISKUSIA |
| << < 280 | 281 | 282 | 283 | 284 | 285 | 286 | 287 | 288 | 289 > >> |
| Svetonazor | 01.07.2024, 10:21 | #14165 |
|
Múdroľubectvo!
Aké nádherné slovenské slovo. Kto bol v prvom slovenskom gymnáziu v Revúcej, vie presne čo znamená. Vy ostatní, uhádnete? |
|
| slaven | 01.07.2024, 10:41 | #32575 | |
|
ľúbiť múdrosť?
múdro ľúbiť? ja neviem, to slovo vidím 1x |
||
| slaven | 01.07.2024, 09:34 | #14164 |
| Slovenská televízia a rozhlas je od dnešného dňa realitou. Podpisom prezidenta SR Petra Pellegriniho a zverejnením nového zákona v Zbierke zákonov SR bol zavŕšený niekoľkomesačný náročný proces. Napriek tomu, že mnohí sa snažili skresľovať realitu a fakty, tým jediným je, že vznikla nová inštitúcia, ktorá bude spĺňať všetky atribúty verejnoprávneho média. Ďakujem všetkým, ktorí sa na príprave zákona podieľali a podporili ho. | |
| slaven | 01.07.2024, 09:34 | #32565 | |
|
Niečo od pani ministerky |
||
| Michalides | 01.07.2024, 10:10 | #32568 | |
|
takže nám veselo vysiela neexistujúca inštitúcia |
||
| slaven | 01.07.2024, 10:19 | #32570 | |
|
Miško už tiež narieka ako ty ------------- Peter Pellegrini podpísal zákon o likvidácii RTVS. Žiaľ, potvrdil naše obavy, že vo funkcii prezidenta nebude nezávislý ale pôjde na ruku svojim partnerom z koalície. Je to škoda, že ani ako prezident sa nedokáže vzoprieť hlúpym a škodlivým nápadom Andrej Danka, ktorý sa ledva dostal do parlamentu a nemá žiadnu legitimitu takto likvidovať fungujúce inštitúcie. Ak si Peter Pellegrini myslel, že túto jeho poslušnosť si nevšimneme a schová sa s ňou za futbalový zápas Slovenska s Anglickom, je na omyle. Vidíme ju my, verejnosť a raz mu to spočíta aj história. V PS nebudeme mlčať a toto ovládnutie verejnoprávnych médií napadneme aj na Ústavnom súde. |
||
| Michalides | 01.07.2024, 10:22 | #32571 | |
|
ja sa smejem |
||
| slaven | 01.07.2024, 10:30 | #32573 | |
|
Výkriky do tmy opozície Link YouTube video |
||
| majka | 01.07.2024, 11:13 | #32576 | |
|
Aby Pellegrini rázne zavrel ústa všetkým tým naivkám z liberálneho spektra, ktoré o ňom hovorili, že by mohol dáko príjemne prekvapiť, trvá na tom, že si do paláca ako poradcu prinesie Jozefa Banáša, grafomanského eštebáka a hviezdu dezorientovaných davov.
https://m.smedata.sk/api-media/media/image/sme/1/88/8814251/8814251_625x.jpg?rev=4 |
||
| slaven | 01.07.2024, 12:59 | #32579 | |
|
PODPÍSAL SOM ZÁKON O STVR
Po oboznámení sa so schváleným textom zákona o Slovenskej televízii a rozhlase som dospel k presvedčeniu, že nezakladá dôvodné podozrenia z nesúladu s Ústavou Slovenskej republiky a nie je ani zásahom do slobody slova. Preto som sa rozhodol tento zákon podpísať tak, aby mohol v schválenom termíne vstúpiť do platnosti. V texte schváleného zákona som nevzhliadol ani rozpor ani so súčasnými medzinárodnými normami, ktorými je Slovenská republika viazaná. Zároveň však upozorňujem vládnu koalíciu, že od augusta budúceho roka sa začne uplatňovať nariadenie Európskeho parlamentu a Rady Európskej únie, ktorým sa stanovuje spoločný rámec pre mediálne služby na vnútornom trhu a mení sa smernica, zvaná Európsky akt o slobode médií. Je preto úlohou vlády a parlamentu, aby náležite posúdili súlad prijatého zákona s týmito v budúcnosti platnými európskymi smernicami a v prípade akýchkoľvek pochybností ich za nastávajúcich 13 mesiacov uviedli do súladu. V prípade, že sa tento zákon stane predmetom záujmu európskych orgánov, pevne verím, že voči Slovensku uplatnia rovnaký meter ako voči iným krajinám, v ktorých prišlo k zmenám vo verejnoprávnych médiách za podstatne búrlivejších okolností. Vládna koalícia čelila pri schvaľovaní zákona kritike, že zmiernila kvalifikačné podmienky na zvolenie členov Rady STVR. Žiadnej inštitúcii však nepomôže ani ten najlepší zákon, ak zodpovednosť za ňu bude zverená nesprávnym ľuďom. Preto pevne verím, že napriek zmiernení podmienok na členstvo v Rade STVR, zveria príslušné ministerstvá a parlament tieto posty takým osobnostiam, za ktorých sa občania nebudú musieť hanbiť. Ak sa vládna koalícia dovoláva väčšej odbornosti pri riadení verejnoprávneho média, nech k nej sama prispeje zvolením skutočných odborníkov, za ktorých hovorí ich celoživotná práca v mediálnej či ekonomickej oblasti, a nie výstrelky na sociálnych sieťach či spochybňovanie základných vedeckých faktov. Dobrá voľba členov Rady STVR je dobrým predpokladom k zvoleniu kvalitného generálneho riaditeľa a následnému naplneniu tých cieľov, ktoré si samotná vládna koalícia v schválenom zákone stanovila. ~ Peter Pellegrini, prezident SR. |
||
| slaven | 01.07.2024, 09:22 | #14163 |
|
Niečo pre majka a spol ------------------------- VYHLÁSENIE SPOLOČNOSTI RÝDZO SLOVENSKÉ SRO KU ZAKÚPENÝM DOMÉNAM Obchodná spoločnosť Rýdzo slovenské sro zakúpila dňa 21.3.2024 voľné domény http://www.skstvr.sk za cenu 11,88€ a http://www.telerozhlas.sk za cenu 11,88€. Rozumiem účelovému besneniu dezinfoscény - teda DenníkaN, SME, aktuality, Plus 7 dní a ďalších liberálnych plátkov. Keďže však tieto prázdne a bezobsažné médiá už roky nesledujem, nevedela som o umelo vyvolanej kauze s doménami, údajne účelovo zakúpenými pre verejnoprávnu Slovenskú televíziu a rozhlas. Nerozumiem, prečo sa robí “hon na čarodejnice”, keď sa doteraz vôbec nič nestalo. Do včerajšieho dňa dokonca neexistovala ani Slovenská televízia a rozhlas. Dezinfomédiá tzv. hlavného prúdu však potrebovali jednak zdiskreditovať môjho manžela pôsobiaceho na Ministerstve kultúry SR, jednak zabrániť podpisu zákona o STVR. Vaše hlúpe a pokrytecké konanie však chápem. Ak chcete “kauzu”, potom sa radšej zaujímajte, kto, kedy a za akým účelom kúpil doménu http://www.stvr.sk? Moja firma to nebola. Je dôvodné podozrenie, že to boli zástupcovia jednej opozičnej politickej strany. Chcú azda zablokovať webstránku novej STVR? Alebo chcú finančne a politicky vydierať? Alebo to bola iba zlomyseľnosť, taká typická pre niektorých politikov? To však tzv. novinárov vôbec nezaujíma. Týmto VEREJNE VYHLASUJEM, že ak dôjde zo strany STVR k záujmu získať niektorú z domén, ktorú vlastní moja spoločnosť - tieto ako človek s vlasteneckým cítením odpredám za 1€. “Novinári” a “politici” sú asi naozaj takí hlúpi, že žijú v presvedčení, že by som uvedené domény predala STVR za horibilnú sumu. Hovorí sa “podľa seba súdim teba”. Takže časť liberálnej opozície a niektorí zástupcovia médií by to asi takto urobili. Týmto sa opäť raz usvedčili, že ich cieľom je iba škodiť. Verejnoprávna inštitúcia je nás všetkých, preto mi bude cťou poskytnúť domény takpovediac zadarmo. Vyzývam všetkých dezinformátorov v médiách a na sociálnych sieťach, aby sa mi okamžite ospravedlnili. Nie som verejne činná osoba a ich konanie poškodilo dobré meno mne aj mojej obchodnej spoločnosti. V opačnom prípade sa budem domáhať súdnej ochrany mojich osobnostných práv aj ochrany dobrej povesti mojej obchodnej spoločnosti. Som podnikateľka s malou firmou a dodržiavam všetky zákony. Nevidím dôvod, prečo by som mala byť šikanovaná a verejne diskreditovaná hlupákmi a neslušnými ľuďmi. Mgr. Edita Machalová konateľ Rýdzo slovenské s.r.o. Bratislava, 1.7.2024 |
|
| slaven | 01.07.2024, 09:35 | #32566 | |
|
SaS sa kvôli zákonu o STVR obráti na Ústavný súd. Prezident Pellegrini podľa nej podpísaním zákona potvrdil, že bude predĺženou rukou vládnej koalície.
„Peter Pellegrini mal na úvod svojho pôsobenia jedinečnú šancu ukázať, že dodrží svoje sľuby a bude prezidentom všetkých. Bohužiaľ, potvrdilo sa, že sa nedokáže oprostiť od vládnej koalície a bude len jej predĺženou rukou v paláci. Napriek opakovaným varovaniam nielen opozície, ale aj odbornej verejnosti či zamestnancov RTVS Pellegrini podpísal účelové zrušenie tejto inštitúcie. Jediným cieľom vlády je urobiť z RTVS provládne a dezinformačné médium. K tomuto zámeru sa teraz prihlásil aj Peter Pellegrini. My sa však nevzdáme a v boji za verejnoprávnosť sa spolu s opozičnými kolegami obrátime v najbližších dňoch na Ústavný súd,“ povedal predseda SaS Branislav Gröhling. -------------- |
||
| Michalides | 01.07.2024, 10:06 | #32567 | |
|
podľa účtovnej závierky:
68200 Prenájom a prevádzkovanie vlastných alebo prenajatých nehnuteľností podľa Štatistického úradu SR: 71121 Inžinierske činnosti a poradenstvo tak firma ktorá sa zaoberá nehnuteľnosťami si len tak z rozmaru zaregistruje doménu TV a rozhlasu "Nerozumiem, prečo sa robí “hon na čarodejnice”, keď sa doteraz vôbec nič nestalo" toto vystihuje všetko... |
||
| slaven | 01.07.2024, 10:40 | #32574 | |
|
a čo sa konkrétne stalo? kde je ten podvod? nie, škrekot, ale kde je tá chyba ...
doménu štát kúpil za 100 000 eur, alebo niečo podobné? kedy? kto? No veď daj fakty #14077 |
||
| Markuss | 01.07.2024, 14:34 | #32583 | |
| Takže za euro... Bolo že to rečí | ||
| true | 01.07.2024, 08:00 | #14162 |
|
Macron dosiahol iba 20%
To je výsledok podpory Ukronackov a buzerantov Tieto choré veci ako neznášanlivosť Ruska a podpora uchylakov LGBTIturbo je odsúdená na zánik Ale zajtra Vám puPoručík nechutný buzerant , ktorý sa necháva nakladat do r*** od teplého priateľa povie , že to Hoax |
|
| majka | 30.06.2024, 22:05 | #14161 |
|
V regióne Belgorod dostala dôchodkyňa Shura, ktorá má 83 rokov, hasiaci prístroj, aby mohla sama hasiť požiare po raketových útokoch.
Hasiči nepôjdu do dedín, je to príliš nebezpečné, takže miestni obyvatelia budú sami hasičmi. V dedine Kozinki teda rozdávali hasiace prístroje, teraz je z Baba Šura hasič! Ako sa hovorí, "svoje vlastné neopúšťame!" : "Baba Šura má 83 rokov, bude behať po susedoch doma hasiť požiare." Link na príspevok na doméne X.com |
|
| true | 30.06.2024, 22:16 | #32559 | |
| Keď Rusi oslobodia dedinu kde býva, bude šťastná | ||
| majka | 30.06.2024, 22:38 | #32560 | |
| Belgorod je na Ukrajine?Babuška je Ruska a dedina Kozinki je v Rusku.Mordor oslobudzuje dediny aj v Rusku? | ||
| Bond007 | 30.06.2024, 22:57 | #32561 | |
| Toto video a to čo je k tomu napísané má strašne veľkú dôveryhodnosť... V nejakej dedine na Ukrolande dajú bábuške do ruky hasičák a vznikne takéto niečo. Ešte by to mohol prezdielať Nočník N.... | ||
| Bond007 | 30.06.2024, 22:58 | #32562 | |
| A budú sa tváriť že to je v Belgorodskej oblasti... | ||
| Bond007 | 30.06.2024, 21:51 | #14160 |
|
Link na článok na doméne pravda.sk Niečo trocha pozitívneho z FR |
|
| majka | 30.06.2024, 12:11 | #14159 |
|
V rámci konsolidácie verejných financií je podľa Andreja Danka na prvom mieste zdaniť “slniečkárske spoločnosti” ako Facebook a YouTube, obchodné reťazce a monopolné podniky. “Potom môže minister financií Kamenický navrhnúť ďalšie opatrenia,” povedal predseda SNS.
O plánovaných konsolidačných opatreniach je dosiaľ známe len to, že sa zvýši zdanenie sladených nápojov a tabaku. Maroša Šefčoviča ako človeka neuznávam, lebo presadil Green deal, ale nebudem rozbíjať koalíciu, povedal Andrej Danko. Predseda SNS v relácii na TA3 sa tak vyjadril ku kandidátovi vlády na eurokomisára. Danko si tiež nepraje, aby bola Ursula vond der Leyenová opäť šéfkou Európskej komisie. SNS a Hlas nie sú v konflikte kvôli minimálnej mzde, povedal predseda národniarov Andrej Danko. Tvrdí, že strany spolu vedú konštruktívnu politickú debatu. Minister práce Erik Tomáš v rádiu Expres začiatkom týždňa povedal, že má veľký problém s SNS preto, že strana „v rozpore s programovým vyhlásením vlády blokuje prijatie zákona o minimálnej mzde“. Vládna koalícia si podľa neho musí položiť otázku, aký má zmysel, keď nevie zahlasovať za vlastné programové vyhlásenie. Danko v nedeľu v TA3 reagoval, že Tomáša podľa neho vyprovokoval moderátor Braňo Závodský k emotívnemu vyjadreniu, a preto minister práce zvolil ostrejšie slová, než chcel. Predseda SNS odmietol, že by jeho strana blokovala zákon o zvýšení minimálnej mzdy, a dodal, že ministra práce požiadal, aby dal vypracovať dopady zvýšenia na rozpočet. V Sobotných dialógoch na RTVS avizoval riešenie, ktoré podľa neho všetkých zaskočí; Ministerstvo kultúry nebude financovať filmy s témami, ktoré sa nepáčia súčasnej vláde vrátane LGBTI+ tém, povedal Andrej Danko. Ako neprijateľné témy spomenul podpredseda parlamentu aj vraždu Kuciaka, zelenú dohodu, či iné politické témy. “Samozrejme, že ministerka kultúry zastaví filmy s témami, ktoré presahujú nejaké morálne a etické hranice, vrátane LGBTI+ tém,” povedal Danko. Tomáš Valášek z PS reagoval, že Danko v priamom prenose priznal, že vláda chce zmenami v RTVS a Audiovizuálnom fonde ovládnuť obsah verejnoprávnych médií. |
|
| majka | 01.07.2024, 09:06 | #32563 | |
|
Podľa Danka sa už prvé kolo koaličných rokovaní o rozpočte a konsolidácii verejných financií uskutočnilo a jeho strana dala najavo, že plán štátnych výdavkov a príjmov bude musieť rešpektovať aj jej priority. Medzi nimi sú napríklad obslužné oslobodené od dane, odvodová úľava pre športových trénerov a iné opatrenia súvisiace so športom, pre ktorý si SNS vydobyla zriadenie nového ministerstva, povedal v diskusii v TA3.
Predstavy SNS o rozpočtovej politike dobre ilustruje aj nezodpovedný návrh na zvýšenie minimálneho dôchodku, ktorým podmieňuje súhlas s rastom minimálnej mzdy. Ak by ostatné koaličné strany kapitulovali, minimálna penzia by sa skokovo zvýšila o zhruba 70 eur, čo by pre štát predstavovalo dodatočné výdavky v desiatkach miliónov eur. A na výšku dôchodkov by menej vplývalo, koľko si ľudia za celý život zaplatili na odvodoch. |
||
| Lajos | 29.06.2024, 23:04 | #14158 |
|
Odessa, letné noci a víkendové párty na turistickej pláži v Arkádii. Škoda len do polnoci a potom vypadne elektrina.
Slováci pošlite peniaze okamžite!!! |
|
| Lajos | 29.06.2024, 23:04 | #32554 | |
| https://t.me/progresivne/7976 | ||
| Lajos | 29.06.2024, 23:03 | #14157 |
| ODPAD | |
| Lajos | 29.06.2024, 23:03 | #32553 | |
| https://t.me/progresivne/7975 | ||
| Lajos | 29.06.2024, 22:34 | #14156 |
| VÝZVA OPOZÍCII: UROBTE HRÁDZU AGRESÍVNYM ÚTOKOM VAŠICH PRÍVRŽENCOV! | |
| Lajos | 29.06.2024, 22:35 | #32552 | |
| https://www.progresivne.com/2024/06/29/vyzva-opozicii-urobte-hradzu-agresivnym-utokom-vasich-privrze... | ||
| yakubu | 29.06.2024, 23:26 | #32556 | |
| Link na príspevok na doméne X.com | ||
| Lajos | 29.06.2024, 19:10 | #14155 |
| Progresívno liberálni "nezávislí " si spravia vlastnú TV? To bude brutálna sledovanosť https://mediaboom.sk/v-zakulisi-vznika-nova-televizia-hlavnou-tvarou-moze-byt-kovacic-navrat-chysta-... | |
| yakubu | 29.06.2024, 20:32 | #32549 | |
| Však vy už máte svoju TV tiež, tak môžte v kľude. | ||
| Lajos | 29.06.2024, 21:20 | #32551 | |
| Áno, TV Slovan, rád ju pozerám. | ||
| yakubu | 29.06.2024, 23:22 | #32555 | |
| Ta vám veľa dá. Hoaxov, konspiracii, hlúposti. Ľudia veru otupjevavaju. Teda prečo máme toľko debilov už vieme. | ||
| slaven | 30.06.2024, 13:59 | #32557 | |
| Podpora slovenskej kultúry, festivalov, vecí spojených s ľudovou kultúrou ... Proste podpora tradičných hodnôt (čo sa deje teraz pod M. Šimkovičovou) Vás liberálov musí brutálne srať, že yakubu. PS by dalo státisíce Teplárni, rôznym chorým GAY PRIDE pochodom a podobne ... a vtedy by ste tam na uliciach boli a tešili sa z toho a vôbec by Vám to nevadilo. | ||
| Lajos | 29.06.2024, 18:57 | #14154 |
|
Putin hovorí, že je zlé najímať ľudí na základe ich pohlavia, inak získate príšerných zamestnancov, ako niektoré (ženy) ministerka v Európe!
Koho tým myslí? Nemeckú Baerbock? Alebo tu našu Černochovú |
|
| Lajos | 29.06.2024, 18:58 | #32548 | |
| https://t.me/progresivne/7972 | ||
| true | 29.06.2024, 14:40 | #14153 |
|
„Portugalsko má najvyššiu zaočkovanosť proti Covid-19 na svete
23. septembra 2021 Portugalsko má najvyššiu mieru nadúmrtnosti v Európe 19. januára 2024" Portugalský segment sociálnych médií je v chaose kvôli fámam v predvečer zverejnenia údajov o ďalšom zvýšení nadmernej úmrtnosti v prvej polovici tohto roka. |
|
| true | 29.06.2024, 14:43 | #32546 | |
| https://i.postimg.cc/rwG1k4LR/images-5.jpg | ||
| majka | 29.06.2024, 16:05 | #32547 | |
|
Na španielskom ostrove Malorka je panika. Rozšírila sa tam nová mutácia vírusu Covidu-19. Turisti odtiaľ odchádzajú domov nakazení„Choroba je v momentálne na ostrove rozšírená, trend stále stúpa,“ povedala hovorkyňa ministerstva zdravotníctva pre denník Mallorca Zeitung. Podľa úradov tam pokračuje trend z minulého roka, keď sa pred letom Covid rozšíril na obľúbených Baleárskych ostrovoch. Úrady očakávajú, že čoskoro sa dosiahne vrchol v počte infikovaných. Jedným z hlavných dôvodov nárastu nakazených sú početné podujatia, na ktoré prichádzajú turisti z celého sveta.
.Po úmrtiach v Mekke sa musia pútnici z Toga testovať na covid Rovnaký postup už zaviedol Senegal, kde Covid-19 aj zistili.Togo v piatok ako druhá západoafrická krajina zaviedla skríningové testy na ochorenie covid a rúška pre pútnikov, ktorí sa vracajú z každoročnej moslimskej púte hadždž v Mekke. |
||
| majka | 29.06.2024, 12:38 | #14152 |
|
Predseda SNS Andrej Danko ocenil, ako sa Peter Pellegrini ujal funkcie prezidenta. „Za pár mesiacov precestoval a urobil viac ako Čaputová za pár rokov,“ povedal v Sobotných dialógoch.
Inaugurácia novozvoleného prezidenta bola pred dvomi týždňami. |
|
| majka | 29.06.2024, 12:39 | #32536 | |
|
SNS vníma odkazy Hlasu, že sa nevzdá postu predsedu parlamentu, povedal Andrej Danko. „Hlas sa však nemôže tváriť, že čo je tvoje, je aj moje, a čo je moje, do toho ťa nič,“ dodal v Sobotných dialógoch a zopakoval, že najdôležitejšie je, aby sa Peter Pellegrini stretol s Robertom Ficom, a „kompromis sa nájde“.
Danko tak opäť namiesto rokovania nového predsedu Hlasu Matúša Šutaja Eštoka s lídrom Smeru očakáva, že za Hlas bude rokovať novozvolený prezident Pellegrini. Predseda SNS zopakoval, že po Pellegriniho výhre sa zmenila politická situácia. A pripomenul bývalému predsedovi Hlasu, že sám deklaroval, že vyhral aj vďaka podpore Smeru a SNS. „Je tu teda istý politický dlh,“ vysvetľoval Danko, prečo si nárokuje post predsedu parlamentu, ktorý podľa koaličnej dohody však pripadol Hlasu. Danko odmieta, že by boli v koalícii konflikty a zopakoval sa august 2017, keď SNS ako jedna z koaličných strán tretej vlády Roberta Fica vypovedala koaličnú zmluvu. Takýto scenár podľa Danka nehrozí. „Smer, Hlas a SNS majú dobré vzťahy,“ dodal. |
||
| slaven | 29.06.2024, 12:45 | #32537 | |
|
Čaputová bola nula, to vieš aj ty. Chodila len na návštevy k svojim spriazneným "ľuďom"
nebola ani v Kremli, nebola ani v Bielom dome, no co by tam asi robila ze? Len sa strapnila. Mozem sa s Tebou stavit, ze Pelle bude aj tam, aj tam. |
||
| majka | 29.06.2024, 13:04 | #32540 | |
| Za dva týždne od inaugurácie ho už stihli aj v Myjave vypískať. | ||
| majka | 29.06.2024, 13:07 | #32541 | |
| Link YouTube video | ||
| majka | 29.06.2024, 13:36 | #32542 | |
|
Predseda SNS Andrej Danko v Sobotných dialógoch neustále skákal do reči moderátorke a spoludiskutujúcemu Martinovi Dubécimu z PS. Nerešpektoval ani opakované výzvy, aby tak nerobil. Svoje správanie vysvetľoval tým, že je v RTVS raz za tri roky, tak si môže zakričať.
„Pán Danko mal dlhý deň,“ poznamenal v súvislosti so správaním predsedu SNS a podpredsedu parlamentu Dubéci. Reláciu prednahrávali v piatok popoludní. V nedeľu bude Danko diskutovať na TA3 s ďalším poslancom PS Tomášom Valáškom. |
||
| majka | 29.06.2024, 13:40 | #32543 | |
|
Andrej Danko vyhlásil, že koalícia má právo si schváliť čokoľvek. „Demokracia je o tom, že sme získali nadpolovičnú väčšinu. Demokraticky máme právo schváliť čokoľvek,“ povedal. Reagoval tak na kritiku, že vládna väčšina presadzuje zákony v skrátenom konaní a mení ich na poslednú chvíľu.
Martin Dubéci (PS) pripomenul, že o kvalite prijímaných zákonov svedčí aj ten o zrušení verejnoprávnej RTVS. „Niečo schvália a potom sa naháňajú za nejakým podpisom a dúfajú, že to prezident podpíše cez víkend,“ dodal poslanec. „Tu sa nemôžu rušiť verejnoprávne inštitúcie tak, že sa pľasneme po bruchu“, poznamenal. Nový zákon by mal totiž platiť od 1. júla, no prezident Peter Pellegrini ju stále nepodpísal a avizuje, že tak urobí na budúci týždeň. Podľa Dubéciho je to ukážka pokračujúceho chaosu. |
||
| majka | 29.06.2024, 13:41 | #32544 | |
|
Ľuďom nad 85 rokov, ktorí si už nedokážu zarobiť, by sa mali zvýšiť dôchodky, myslí si líder SNS Andrej Danko.
V relácii Sobotné dialógy dodal, že minister práce Erik Tomáš z Hlasu chcel zrušiť rodičovské dôchodky. |
||
| slaven | 29.06.2024, 13:43 | #32545 | |
|
majko, super video si tu dal
precitaj si komentare pod nim |
||
| yakubu | 29.06.2024, 20:36 | #32550 | |
| Preboha načo by chodila do Kremla? K vojnovému zločincovi? Pellegrini je narcis a má vysoké ego, ten si to možno vyslape, ale nikoho nezaujíma. | ||
| slaven | 30.06.2024, 14:01 | #32558 | |
| Keď nevieš načo by chodila do Kremla Bieleho domu, len dokazuješ aký si hlúpy a neznalý diplomacie a vysokej politiky. Chválabohu, čím viac ľudí a politikov si to uvedomuje a verme, že sa veci zmenia a dajú do normálu a že zopár šialencov podporujúcich vojnu a vlastne priame zapojenie EU do vojny skončí a bude umlčaných. | ||
| Lajos | 29.06.2024, 12:19 | #14151 |
|
Martina Šimkovičová: Este raz jedno obrovské ďakujem všetkým umelcom a zamestnancom Štátnej opery v Banskej Bystrici, ktorí sa včera večer postarali nám - divákom o nádherný umelecký zážitok. Bolo mi cťou!
Rada by som zopakovala aj moje poďakovanie generálnemu riaditeľovi Štátnej opery v Banskej Bystrici, pánovi Rudolfovi Hromadovi, za jeho desaťročia trvajúcu poctivú prácu pre túto inštitúciu a pre kultúru. Pán riaditeľ, želám vám veľa zdravia a spokojnosti! |
|
| Lajos | 29.06.2024, 12:19 | #32534 | |
| https://t.me/progresivne/7961 | ||
| Lajos | 29.06.2024, 12:19 | #32535 | |
| Toto je naša ministerka kultúry. Ďakujeme. | ||
| slaven | 29.06.2024, 12:49 | #32538 | |
|
Za ten krátky čas spravila pre kultúru viac ako jej predchodkyňa za celé obdobie.
Veľmi chválim, aj keď progresívci plaču, lebo im zastavila Eurá na ich choré projekty, vieme aké. |
||
| majka | 02.07.2024, 07:53 | #32594 | |
|
Ministerka ŠimkoPičová zastaví filmy, ktoré sa nepáčia vláde, tvrdí Danko.Vláda plánuje zasahovať do toho, aké filmy dostanú podporu Audiovizuálneho fondu. Andrej Danko ešte v nedeľu na TA3 povedal, že ministerka kultúry Martina ŠimkoPičová stopne dotácie pre filmy, ktoré nevyhovujú vláde.
„Nebudem sa pozerať na to, že my vládneme a slniečkari natáčajú filmy,“ povedal Danko. |
||
| Lajos | 29.06.2024, 12:18 | #14150 |
| Pozdrav Danielovi Lipšicovi č. 9 | |
| Lajos | 29.06.2024, 12:18 | #32533 | |
| https://www.progresivne.com/2024/06/29/pozdrav-danielovi-lipsicovi-c-9/ | ||
| Lajos | 29.06.2024, 12:18 | #14149 |
| Ukrajinský konflikt je výhodný pre korupčníkov na západe aj na Ukrajine | |
| Lajos | 29.06.2024, 12:18 | #32532 | |
| https://www.progresivne.com/2024/06/29/ukrajinsky-konflikt-je-vyhodny-pre-korupcnikov-na-zapade-aj-n... | ||
| Lajos | 29.06.2024, 12:18 | #14148 |
| Národný štát alebo Francúzska islamská republika, Houellebecqova otázka | |
| Lajos | 29.06.2024, 12:18 | #32531 | |
| https://www.progresivne.com/2024/06/29/narodny-stat-alebo-francuzska-islamska-republika-houellebecqo... | ||
| Lajos | 29.06.2024, 12:17 | #14147 |
| EÚ: Tri najvyššie pozície, tri škandály | |
| Lajos | 29.06.2024, 12:17 | #32530 | |
| https://www.progresivne.com/2024/06/29/eu-tri-najvyssie-pozicie-tri-skandaly/ | ||
| true | 29.06.2024, 09:50 | #14146 |
|
Joe Biden sa podľa plánu zúčastní aj druhej debaty s Donaldom Trumpom plánovanej na 10. septembra. Jeho tím tiež dodal, že prezident o odstúpení z volieb vôbec neuvažuje.
Biely dom medzitým uviedol, že Biden mal počas nevydarenej prvej debaty nádchu a bolelo ho v krku. |
|
| true | 29.06.2024, 09:50 | #32525 | |
|
|
||
| true | 29.06.2024, 09:51 | #32526 | |
| Nadrogujú ho ešte viac? | ||
| true | 29.06.2024, 09:51 | #32527 | |
| | #14142 | ||
| slaven | 29.06.2024, 13:01 | #32539 | |
| Komédia ... ak túto mtvolu este budu drzat dalej pri zivote ... | ||
| majka | 29.06.2024, 08:53 | #14145 |
|
V tento deň v roku 1945 anektoval Sovietsky zväz Podkarpatskú Rus a Československo prišlo o časť svojho predvojnového územia.
V máji 1945 boli obnovené hranice Československa v stave pred mníchovskou konferenciou. Čoskoro na to, 29. júna 1945, však bola v Moskve uzatvorená medzi československou a sovietskou vládou zmluva o Zakarpatskej Ukrajine. Bolo dohodnuté, že celú oblasť s pruhom územia na východe Slovenska, ktorú obsadil ZSSR, Československo odstúpi a včlení sa do Ukrajinskej sovietskej socialistickej republiky. Toto odstúpenie sprevádzala migrácia asi 120-tisíc obyvateľov Podkarpatskej Rusi do zvyšných častí Československa. V apríli 1946 potom došlo k presnému vytýčeniu hraníc medzi ZSSR a ČSR. Ako hranica bola určená pozemská hranica Slovenska a Podkarpatskej Rusi z roku 1937. |
|
| majka | 29.06.2024, 08:48 | #14144 |
|
Web známeho dezinformátora zrejme končí. Vyplatí tak rodiny, ktoré roky osočoval
Tvrdil, že žiaľ za zastrelenými deťmi hrali. Jones musí totiž za svoje očierňujúce výroky zaplatiť rodinám obetí vysoké odškodné. Peniaze má podľa súdu použiť z likvidovaného majetku, do ktorého patrí aj spoločnosť vlastniaca konšpiračnú stránku. Pozostalí rozhodnutie ocenili. "Alex Jones nie je ani mučeník, ani obeť. Je to páchateľ najhoršieho hanobenia v americkej histórii,” povedal právnik niekoľkých rodín Chris Mattei, ktorého cituje agentúra Reuters. Po streľbe na premiéra Roberta Fica z mája na sociálnej sieti X zdielaľ článok z januára, v ktorom Fico hovorí, že bude vetovať prípadné rozšírenie NATO o Ukrajinu. “Zaujímalo by ma, kto by chcel, aby zomrel,” napísal. Čítajte viac: Link na článok na doméne sme.sk |
|
| yakubu | 28.06.2024, 23:44 | #14143 |
|
Link na príspevok na doméne X.com Link na príspevok na doméne X.com |
|
| majka | 29.06.2024, 08:58 | #32524 | |
|
Zatiaľ čo za živú reťaz pred sídlom TANAP-u podala správa parku podnet na inšpekciu životného prostredia, v Bielovodskej doline zorganizovala akciu, na ktorej bolo približne dvesto ľudí, sedemdesiat áut a živá hudba.
https://img.projektn.sk/wp-static/2024/06/DSC0322.jpg Na vyvýšenom mieste lúky natáča videá štátny tajomník ministerstva životného prostredia Štefan Kuffa so svojím synom Gregorom. Ďalší štátny tajomník Filip Kuffa chodí po areáli v sprievode riaditeľa TANAP-u Petra Olexu. O Gregorovi Kuffovi sa neoficiálne hovorí, že spolu s Filipom Kuffom park v skutočnosti vedie. https://img.projektn.sk/wp-static/2024/05/DSC0315.jpg Správu národného parku sme oslovili s otázkou, či sa jej zdá adekvátne posielať podnet na Slovenskú inšpekciu životného prostredia za protestnú živú reťaz na podporu ochranárov, ktorá sa konala v intraviláne Tatranskej Lomnice, a zároveň organizovať hromadnú spoločenskú akciu v extraviláne Bielovodskej doliny s dvesto účastníkmi a desiatkami motorových vozidiel. Prípadnú odpoveď doplníme. |
||
| true | 29.06.2024, 09:54 | #32528 | |
| ŽIVÁ REŤAZ bola brutálny protest: Link na článok na doméne sme.sk | ||
| majka | 29.06.2024, 11:09 | #32529 | |
|
"Jednoduchšie odstraňovanie drevín má tiež sprehľadniť krajinu, čo možno považovať za významné preventívne opatrenie na zníženie nebezpečných stretov človeka s medveďom hnedým" Ministerstvo žp, citát..
https://m.smedata.sk/api-media/media/image/sme/2/87/8755382/8755382_1200x.jpg?rev=3 V Tatrách vytvorili ľudia živú reťaz solidarity. Slovenská príroda podľa aktivistov čelí útoku Ľudia takto protestovali aj proti prepúšťaniu v národných parkoch. https://spravy.rtvs.sk/2024/05/v-tatrach-vytvorili-ludia-zivu-retaz-solidarity-slovenska-priroda-pod... Živá reťaz v TANAPe https://www.ta3.com/relacia/938141/ziva-retaz-v-tanape Živá reťaz v TANAP-e: Aktivisti protestovali proti prepúšťaniu a finančným škrtom https://www.kosiceonline.sk/ziva-retaz-v-tanap-e-aktivisti-protestovali-proti-prepustaniu-a-financny... Novinka: Živá reťaz solidarity v TANAP-e https://hiking.dennikn.sk/news/9450/ziva_retaz_solidarity_v_tanap_e.html |
||
| slaven | 28.06.2024, 21:38 | #14142 |
|
Tak čo ... Pošlú už tú v podstate živú mŕtvolu Bidena do péčka a niekym ho nahradia?
Vaše tipy? |
|
| Markuss | 28.06.2024, 22:28 | #32518 | |
| https://hnonline.sk/svet/96156816-v-jednom-tabore-vypukla-panika-biden-neustal-trumpov-utok-demokrat... | ||
| Markuss | 28.06.2024, 22:28 | #32519 | |
| "prekvapivo" tam dosadila Michelle Obamovú a bude vymaľované | ||
| Markuss | 29.06.2024, 07:44 | #32522 | |
|
Hej, už pomaly varia žabu, je to tu...
Link na článok na doméne pravda.sk |
||
| Lajos | 28.06.2024, 20:36 | #14141 |
|
Progresívci boli nasatí na ministerstvo kultúry a na fondy. Dnes škriekajú preto, lebo im končí ich napojenie na Audiovizuálny fond.
Sú poobsádzaní vo všetkých projektoch a nás obviňujú za personálne a majetkové prepojenie. SNS bude prostredníctvom Audiovizuálneho fondu podporovať výrobu filmov i naďalej, ale nie bezhlavo ako Šimečkovci. |
|
| Lajos | 28.06.2024, 20:37 | #32507 | |
| https://t.me/progresivne/7948 | ||
| slaven | 28.06.2024, 20:54 | #32508 | |
| brutálny škrekot PS kvôli tomu zákonu - dôvod je jasný, ich spriaznené inštitúcie a blízki ľudia sa odstrihli | ||
| majka | 28.06.2024, 21:36 | #32512 | |
| https://img.projektn.sk/wp-static/2023/10/2023-10-30-Thinktank.jpg | ||
| slaven | 28.06.2024, 21:38 | #32513 | |
| majko, presne o tom píšem, vďaka, ty ani iné nevieš | ||
| yakubu | 28.06.2024, 23:38 | #32521 | |
| SNS bude podporovať len svoj biznis. Lebo SNS iné nevie, vie len zo štátneho uberať a nič poriadne nezveladi a nevybuduje. | ||
| majka | 28.06.2024, 18:14 | #14140 |
|
ŠUKANÝ COLŠTOK
Ministerstvo vnútra nepostupovalo v súlade so zákonom, keď postavilo policajta Jána Čurillu a jeho kolegov mimo služby bez súhlasu Úradu na ochranu oznamovateľov. Vo svojom rozhodnutí o pokute 90-tisíc eur to konštatuje samotný úrad. Rozhodnutie nie je právoplatné, minister Matúš Šutaj Eštok opakovane hovoril, že sa odvolajú. Dnes kritizoval, že úrad pri rozhodovaní nebral do úvahy rozhodnutia Krajského súdu v Bratislave, ktorý posudzoval odvolania voči neodkladným opatreniam, ktorými sa policajti domáhali návratu do práce. V ňom súd spochybnil oznámenia policajtov o trestnej činnosti a riešil aj to, či súviseli s tým, že ich minister postavil mimo služby. Úrad v rozhodnutí vysvetlil, že súdnymi rozhodnutiami a aj príčinnou súvislosťou medzi oznámením policajtov a personálnymi rozkazmi by sa zaoberal vtedy, ak by minister vopred žiadal o súhlas s postavením mimo služby. „Takéto konanie však neprebehlo z dôvodu, že účastník konania nepostupoval v súlade so zákonom a personálne rozkazy prijal bez udelenia súhlasu úradom,” vysvetlil úrad v rozhodnutí. |
|
| true | 28.06.2024, 18:59 | #32505 | |
| Niekto z rodiny či kamaráti Čurillovci, že tie svine tak obhajuješ? | ||
| Bond007 | 28.06.2024, 19:10 | #32506 | |
|
Toto tu nedáš chrobáčik? Zasa len to čo ti vyhovuje ako to ty vieš?
Krajský súd odmietol návrhy policajtov, tzv. čurillovcov, na vydanie neodkladných opatrení proti dočasnému postaveniu mimo služby. Na piatkovej tlačovej konferencii o tom informoval minister vnútra Matúš Šutaj Eštok (Hlas) s tým, že rozhodnutia krajského súdu sú právoplatné. Link na článok na doméne pravda.sk |
||
| yakubu | 28.06.2024, 21:01 | #32509 | |
| Curillovci im ležia v zuboch, lebo vyšetrovali priamo ich alebo ich ľudí. Teraz Curillovci nemajú šancu, lebo nám tu vládne mafia a zločinci. | ||
| slaven | 28.06.2024, 21:07 | #32510 | |
|
yakubu, pozri si https://t.me/SavennaM
FB jej zablokovali a potom sa zobudis do reality, lebo mas mozog uplne vygumovany Zistis ake svinstva tato skupina ludi s Lipsicom robili. Bude to boliet, ale potrebujes to a ked potom aj dalej budes tychto ludi obhajovat ako teraz, tak si naozaj uboziak. ---------- Teraz nie si uboziak, si len v nevedomosti ... resp. si zaslepeny. |
||
| yakubu | 28.06.2024, 21:23 | #32511 | |
| Na Telegrame nie som, viem čo viem, mám dosť dobrý odhad na ľudí a viem, že im slapli na otlak a toto si Smer nemohol dovoliť, aby im postupne usvedcovali z rôznych trestných činov ľudí. Tak neustálym tlakom a každodennými tlačovkami zblbli polku národa, ktorá amnestovala Fica a vrátila ho k vládnutiu vďaka SNS, ktoré preliezlo do parlamentu. Tak a od prvých dní idú cieľavedome za tým, aby už nikdy nič také nenastalo. Končí sloboda, nastupuje vláda Smeru, kto nie je s nimi, bude to mat ťažké. Oni už idú ako valec. Kto im príde do cesty ten je odstavený a oni sa tam idú zabetónovať. A to hlavne vďaka ľuďom ako ste vy, lebo ich volíte. Vám to vládnutie vyhovuje, v slobodnej spoločnosti treba preto niečo robiť, tu sa môžte viest a profitovať z ich zlodejstiev a klamstiev. | ||
| majka | 28.06.2024, 21:40 | #32514 | |
|
Keď minister vnútra Matúš Šutaj Eštok bez problémov prežil na poste ministra vnútra aj atentát na premiéra, pri ktorom podľa časti odborníkov pôsobila ochranka aspoň v istých momentoch neveľmi profesionálnym dojmom, meškanie pri vydávaní cestovných pasov na začiatku dovolenkovej sezóny ustojí určite. Zvlášť keď sa má na koho vyhovoriť.
Za normálnych okolností trvá vydanie pasu maximálne tridsať dní, no u nás sa už od marca na doklad čaká dlhšie. Ako píše Denisa Gdovinová, aktuálne už viac ako mesiac čaká 14-tisíc ľudí, vydanie trvá viac ako dva mesiace a časť žiadateľov v dôsledku toho môže zmeškať objednanú dovolenku. Jedným z dôvodov masového meškania je vládou schválené zvýšenie poplatkov za vydanie pasu, takže počet žiadateľov predstavoval v polovici apríla dvojnásobok minuloročných čísel. Navyše ľuďom, ktorí čakajú na doklad viac ako 60 dní, štát vracia poplatky. Ako v článku pripomína Ján Hargaš z PS, môže ísť až o pol milióna eur. V skratke: štát zvýši cenu služby, ľudia ju, pochopiteľne, chcú lacnejšie, vytvoria nápor, štát začne meškať, a to až tak, že na tom v mnohých prípadoch stratí. Konsolidácia verejných financií ako hrom! |
||
| majka | 28.06.2024, 21:41 | #32515 | |
|
Zato hovorca rezortu povedal, že za nápor môžu „svojím amatérskym nekonaním“ jeho predošlí šéfovia Roman Mikulec a Ľudovít Ódor. Hoci bola nová technika na výrobu pasov obstaraná ešte v roku 2019, predchádzajúce vedenie ich vraj z neznámych dôvodov nezakontrahovalo. Navyše vraj ani nepodpísalo zmluvu s novým dodávateľom čistopisov, ktorého sami vybrali vo verejnom obstarávaní. Na to Mikulec hovorí, že obstarávanie sa skončilo len krátko pred voľbami.
Šutaj Eštok je ministrom už viac ako osem mesiacov a vedel, čo vláda ešte vo februári schválila, takže výhovorky na predchodcov a meškajúce nové stroje sú trochu smiešne. V každom prípade – o svoje miesto sa báť nemusí. Vydržal atentát, vydrží aj toto. Navyše najnovšie je predsedom koaličnej strany a aj jednou z hlavných postáv trestnoprávneho revanšu. Nejaké pasy sú popri tom úplná marginália. |
||
| slaven | 28.06.2024, 22:22 | #32516 | |
|
Vieš čo vieš, to je tvoj problem. Že veľa toho nevieš a ani sa nedozvieš, lebo to ani nechceš.
Jednostranné videnie sveta - ty si to ani neuvedomuješ, že akým sviniam držíš palce a koho podporuješ. Neostáíva nič iné, len Ťa ľutovať. Možno sa raz zobudíš a povieš si, že by si sa chcel dozvedieť o čo tam ide. Savenna píše konkrétne priame veci. Bude Ti z toho na zvracanie, uvidíš. |
||
| Markuss | 28.06.2024, 22:28 | #32517 | |
| Majka niečo o mene Čurilla vie. Verte mi | ||
| yakubu | 28.06.2024, 23:24 | #32520 | |
| Niečo som napísal, ale ma odhlásilo, tak to už znova nejdem písať. Vás nikto o pravde nepresvedčí. | ||
| Markuss | 29.06.2024, 07:46 | #32523 | |
|
Tvoju pravdu ti dávkuje N-ko.
Ale donekonečna sa proti vetru šťať nedá... Ale čoskoro to zistíš |
||
| true | 28.06.2024, 14:00 | #14139 |
|
Hlúpe slniečka už teraz plaču: čo robiť ak vyhrá Trump Ako môžu žiť v takej depresií |
|
| true | 28.06.2024, 14:00 | #32504 | |
| https://i.postimg.cc/JzBhKftr/kokotik-Goda.jpg | ||
| Svetonazor | 28.06.2024, 12:36 | #14137 |
|
Žiakom dnes blahoželám k úspechom a prajem im pokojné prázdniny.
V tejto súvislosti som si prečítal mimoriadne trefný článok, ktorý rieši otázku ako je to s inteligenciou našej mládeže. Podobne ako so štatistikou... https://standard.sk/701788/politicky-korektna-uvaha-na-konci-skolskeho-roka |
|
| Bond007 | 28.06.2024, 12:25 | #14136 |
| https://www.cas.sk/clanok/2941365/riaditelka-nemocnice-o-hospitalizacii-premiera-co-ju-dojalo-pri-li... | |
| Bond007 | 28.06.2024, 11:26 | #14135 |
| Keď vidím tie komentáre liberálov k včerajšej nehode vlaku a autobusu, ako by mal odstúpiť Ráž lebo za to môže on, a ako tak rýchlo mohli vedieť že vlak bol na koľaji ktorá bola odstavená a chcú to hodiť na českého rušňovodiča. Mne sa to už asi sníva, táto ľudská debilita | |
| slaven | 28.06.2024, 11:35 | #32498 | |
|
Je to naozaj smutné
Ten ich hnus a vyjadrovanie aj pri takejto tragédii. |
||
| Bond007 | 28.06.2024, 11:52 | #32499 | |
|
Len taký krátky výber zo SMEtiarskej diskusie:
No predsa to je jasné. Na vine bude v prvom rade vlak, potom jeho rušňovodič, potom sprievodcovia vov vlaku - vlak bol český, tak čo, a nakoniec šofér autobusu. A minister dopravy, šéf železníc? Predsa oni tam ten vlak neposlali. Táto chamraď nemá svedomie, nemá zodpovednosť, žiadne schopnosti, proste prišli sem len vládnuť. A kto je na vine? V prvom rade voliči, ktorí dali hlas SNS, potom voliči SMER-u a HLAS-u a nakoniec Fico, že túto čvargu dotiahol do koalície. Verím, že až toto pominie, Fico s Dankom dopadnú veľmi zle. uz mala byt na stole demisia ministra dopravy a riaditela ZSR. absolutne zlyhanie. vlak ide po kolaji, kde nema co robit, rampy nefunguju. Kto ponesie zodpovednost??? vsak ano, ale je to niekoho zlyhanie. Riaditel ZSR - spravca infrastruktury a minister dopravy by sa mali balit. niekto ten vlak musel pustit na odstavenu kolaj. ti pribuzni ludi, co tam zomreli musia byt teda nadseni z tohto. je to absolutne zlyhanie a maju padat hlavy |
||
| slaven | 28.06.2024, 12:03 | #32500 | |
|
SMEti, ODPAD ... uz tam chodim minimalne.
Jedine sport, ten si tam pozriem a futbalnet, kedze ich kupili pod seba. |
||
| slaven | 28.06.2024, 12:04 | #32501 | |
|
Inak chlape, nizsie si spominal nieco, ze na tuneloch robis.
Ako to vidis? Dokoncenie toho useku problematickeho pri RK. |
||
| Bond007 | 28.06.2024, 12:12 | #32502 | |
| Čo mi spomínal bývalý kolega čo je aktuálne na tuneli Čebrať tak idú celkom slušným tempom, mali by už montovať technológiu, na jednom moste majú ešte dosť roboty, ale to bolo aj tým že sa menili projekty a fakticky ten most kvôli zmene trasovania a zosuvom len projektovali v roku 2021. Ale budúci rok, jeseň, myslím že to bude otvorené. Višňové, rovnako budúci rok, či už na jar aspoň smer ZA-MT, to si netrúfnem povedať. Hlavný problém na Višňovom bol niekoho skvelý nápad nechať technológiu robiť inú firmu ako toho kto realizuje stavbu celého úseku a reálne len minulý rok bol vysúťažený dodávateľ technológie. | ||
| majka | 28.06.2024, 13:12 | #32503 | |
| Link na článok na doméne pravda.sk | ||
| << < 280 | 281 | 282 | 283 | 284 | 285 | 286 | 287 | 288 | 289 > >> |

















