Registrácia


Zabudnuté heslo / Lost Password

​​ 
Dievča týždňa
Klikni pre zvacsenie
Chlap týždňa
Klikni pre zvacsenie

US Open naživo na TV Tipsport!
Wimbledon naživo a 15€ pre nových hráčov
Doxxbet - Druhé podanie jedine s nami!


Ford Auto, Ford novinky
nasetipy.com - politicke kecyViac o Tipli nájdeš TU

Swiss Casino

CleverTips.net

Jooble

Prosím, ak máte záujem tipovať vo Fortune, zaregistrujte sa cez nasledujúci textový odkaz.

Registrácia SK zákazníkov
Registrácia CZ zákazníkovsport radio live stream

Live Výsledky

Ak sa Vám NašeTipy páčia, zdieľajte 

Zdieľajte NašeTipy.com na Facebooku Zdieľajte NašeTipy.com na Twitteri Zdieľajte NašeTipy.com na Google+ Pošlite email s linkom na NašeTipy.com Zdieľaj NašeTipy.com na sieti LinkedIn
Tak najskôr email od Teba, ktorý si mi zaslal asi 4x, stale z nejakej fiktívnej adresy:

Jednalo by sa o redesign VASEJ stranky. Do oci bijuce dve chyby: vo vete o cenniku mate \"v sekcií\" miesto \"v sekcii\" a pojem skoliaca cinnost je nezmysel. Hadam skolitelska,nie? Mozno v Ruskove sa tak hovori,na Slovensku nie. Borci!

iná verzia: Správa: Redesign vasej stranky. Vlastne len jazykove chyby. Ako si dovolujete druhym navrhovat web,ked mate take chyby na vasej stranke ako \"Viac najdete v sekcií cenník\" miesto \"sekcii\" a to nehovoriac o vyraze skoliaca cinnost. Skolitelska! Ing.Dula,kolko kacic a obalok stalo tvojich rodicov,kym ste dostudovali?

A odpoveď pre debilka:

Váš list číslo/zo dňa                                    Naše číslo                       Bratislava
JP-1622/10                    12. 10. 2010        

Odpovedáme na Váš e-mail z 28. 9. 2010.
Prídavné meno školiaci je odvodené od slovesa školiť, t. j. vzdelávať, učiť, vyučovať. Prídavné meno školiteľský je odvodené od slova školiteľ, ktorým sa pomenúva ten, kto niekoho školí, a ktoré je odvodené od slovesa školiť. Prídavné meno školiaci teda súvisí s činnosťou školenia, prídavné meno školiteľský skôr s osobou, ktorá poskytuje túto činnosť. Prídavné meno školiaci sa vyskytuje v slovných spojeniach školiaca činnosť, školiaci program, školiaci systém, školiace stredisko, školiace centrum, školiace pracovisko, školiace akcie, školiace aktivity, školiace projekty, školiaci pracovník, školiace agentúry, školiace firmy. Prídavné meno školiteľský sa vyskytuje v slovných spojeniach školiteľská činnosť, školiteľský program, školiteľské centrum, školiteľské pracovisko, školiteľské podujatie, školiteľské akcie, školiteľské kurzy, školiteľský poplatok, školiteľské pôsobenie, školiteľské účinkovanie. Z uvedených príkladov vidieť, že prídavné mená školiaci, školiteľský sa v jazykovej praxi vyskytujú v niektorých slovných spojeniach zámenne, napr. školiaca/školiteľská činnosť, školiaci/školiteľský program, školiace/školiteľské centrum,  školiace/školiteľské pracovisko. So slovom činnosť sa oveľa frekventovanejšie spája prídavné meno školiaca. Názov školiaca činnosť možno v oblasti vzdelávania hodnotiť ako ustálený.
Slovo sekcia má viacero významov. Okrem základného významu „úsek, oddelenie, odbor (úradu, ústavu a pod.)“ sa slovo sekcia používa ako termín vo význame „zložka nejakého výrobného celku, zložitého zariadenia a pod.“ vo viacerých odboroch. Slovník cudzích slov (2005) uvádza tieto: tech. časť varného systému kotla, článok; eltech. úsek vedenia elektrického rozvodu; raket. časť kozmickej lode určená na plnenie samostatných úloh: veliteľská, pomocná s.; stav. (pri typizovaných budovách) opakujúca sa skladbová časť: koncová, radová, schodisková s.; výp. tech. časť programu; včel. chovný úľ s jedným plástikom (porov. cit. slovník, ktorý je spolu s ďalšími príručkami sprístupnený na našej webovej stránke cez odkaz Lingvistické zdroje – Lexikografické príručky alebo skráteným prístupom http://slovniky.juls.savba.sk).
Dodávame, že kontakt na jazykovú poradňu je uvedený na našej webovej stránke.

S pozdravom

Mgr. Silvia Duchková
za jazykovú poradňu JÚĽŠ SAVEšte niečo, ty anonymný debílku? Milujem takých ľudí, čo sa hanbia aj podpísať, ale nečudujem sa, keď píšu takéto blbosti.