POLITICKÁ DISKUSIA
| Aktualizuj POLITIKA diskusiu | KLASICKÁ DISKUSIA |
| << < 456 | 457 | 458 | 459 | 460 | 461 | 462 | 463 | 464 | 465 > >> |
| true | 16.08.2023, 18:56 | #8835 |
| Kenský profesor Patrick Lumumba: Briti nikdy nečelili spravodlivosti. Preto stále behajú po svete a tvária sa, že nám hovoria, čo máme robiť. Viete, jedno z najbolestivejších vyhlásení, aké som kedy v živote počul, vyslovil bývalý britský premiér Tony Blair, keď povedal, že Afrika je jazvou na svedomí celého sveta. Ako sa opovažuje? Je to preto, že sme ich nikdy nepožiadali, aby sa zodpovedali za svoje zverstvá. Keď to urobia, pochopia, že sme naozaj nahnevaní. | |
| true | 16.08.2023, 18:43 | #8834 |
| Čínsky minister zahraničných vecí Wang Yi si na stretnutí so svojím singapurským kolegom zložil kravatu, pretože ju nemal na sebe, a tiež na znak úcty k svojmu hostiteľovi | |
| true | 16.08.2023, 18:40 | #8833 |
|
Ak máš svoj názor tak si hlupák. Ale vlastne predtým si bol inteligent.
Že by Milan Markovič akože ohlupol ? Sa mi nezdá. To sa nedá. |
|
| true | 16.08.2023, 18:42 | #21856 | |
| Chujko Šnidl zasa boduje foto https://i.postimg.cc/TwgQ89cK/IMG-20230816-174114-999.jpg | ||
| true | 16.08.2023, 18:34 | #8832 |
|
Duda povedal, že v prvom rade sa vo vzťahoch s Ukrajinou bude riadiť záujmami Poľska, a to aj v otázke ukrajinských dodávok obilia.
„Našou najdôležitejšou povinnosťou je strážiť záujmy republiky. To znamená ochranu vnútorného trhu a trhu Európskej únie, ktorá začína u nás. Je tiež v našom záujme uznať historickú pravdu v priestore medzi štátmi,“ povedal. Link https://www.pap.pl/aktualnosci/prezydent-duda-nie-zyczylbym-sobie-w-polskie-wybory-wtracaly-sie-jaki... |
|
| true | 16.08.2023, 18:22 | #8831 |
| Roskosmos informuje, že stanica Luna-25 sa dostala na obežnú dráhu prirodzenej družice Zeme. Pristátie sa očakáva 21. augusta. | |
| true | 16.08.2023, 18:22 | #21855 | |
| ANO, URCITE KOMPONENTY Z PRACIEK MA TA STANICA | ||
| true | 16.08.2023, 18:19 | #8830 |
| Hovorca čínskeho ministerstva obrany Wu Qian: Spolupráca medzi ozbrojenými silami Číny a Ruska je otvorená a transparentná a je zameraná na spoločnú ochranu medzinárodnej spravodlivosti, ako aj na udržanie globálnej a regionálnej bezpečnosti a stability. To sa zásadne líši od praxe niektorých krajín, ktoré sa držia mentality studenej vojny, zapájajú sa do táborových konfrontácií a všade sa správajú ako chuligáni. | |
| true | 16.08.2023, 18:21 | #21854 | |
| Čínsky minister obrany Li Šang-fu pricestoval na oficiálnu návštevu Bieloruska. Počas stretnutia sa plánuje prerokovať viacero aktuálnych otázok bilaterálnej vojenskej spolupráce v oblastiach spoločného záujmu. | ||
| Quake | 16.08.2023, 14:34 | #8829 |
| https://www.teraz.sk/ekonomika/rusky-hdp-vzrastol-o-49-buduci-rok/734213-clanok.html?fbclid=IwAR0Aui... | |
| Quake | 16.08.2023, 14:35 | #21851 | |
|
Áno narástol. Rusi vyrobia viac ocele, na to potrebujú ťažiť viac uhlia, z ocele vyrobia tanky a delá, k nim aj náboje. Naložia to na vlaky a pošlú na Ukrajinu. Tanky a delá vystrieľajú náboje a ukrajinci tanky a delá postupne ničia. Oceľ, uhlie, tanky, delá, náboje a aj doprava je HDP, a vraj čím viac, tým lepšie.
V Rusku je to štátna spotreba financovaná na úkor deficitu vlády. HDP je fajn ak je to “Pridaná hodnota”, najlepšie zo znalostnej ekonomiky, financovanej zahraničnou investíciou. HDP z dlhu a výroba vojnového materiálu pre krátkodobé použitie je úplne na nič. Preto pozerať na HDP nemá žiadny význam. Ale v Rusku vždy žili falošnými úspechmi. |
||
| Quake | 16.08.2023, 14:40 | #21852 | |
|
Dáta bez pátosu.
Prakticky to, čo tvrdím od začiatku. Vojenská ekonomika. Ešte som nevidel v histórii, aby sa vojenskou ekonomikou niekomu podaril úspech. Ako dopadol Hitler a jeho slávny bankár, ekonóm Schacht... |
||
| Quake | 16.08.2023, 13:31 | #8828 |
| https://prnt.sc/X6aieZkb1qVt | |
| Quake | 16.08.2023, 13:35 | #21850 | |
|
Obrovský respekt ukrajinskému prezidentovi.
Kto zo súčaných lídrov by ostal brániť krajinu, keď ti ju napadnú Rusi? Ostal a je hrdinom. S veľkou pomocou západných spojencom vzdoruje ruským sviniam, ktoré su mysleli, že za 3 dni dobyjú Kyjev. Nedobyli. A ukazujú celému svetu, čo je Rusko zač. Fašistická skorumpovaná imperialistická krajina. Podporujem plne Ukrajinu v jej obrane proti Rusku. |
||
| true | 16.08.2023, 18:14 | #21853 | |
| Celý Okro národ zničí, vďaka mu! | ||
| ball8 | 16.08.2023, 12:48 | #8827 |
|
Byť bežným obyvateľom ruSSka sa oplatí https://www.instagram.com/p/CwAGw7HMxbU/?igshid=MzRlODBiNWFlZA== |
|
| ball8 | 16.08.2023, 10:56 | #8826 |
|
Tak na pobavenie, naši severní susedia vs. "2. najsilnejšia armáda na svete" Link na príspevok na doméne X.com |
|
| Quake | 16.08.2023, 10:39 | #8825 |
| Link YouTube video | |
| Quake | 16.08.2023, 10:40 | #21838 | |
|
82.brigáda, momentálne najviac vybavená útočná jednotka Ukrajincov pri Robotyne. Ukrajinci zdá sa vytahujú tromfy...
No uvidíme |
||
| slaven | 16.08.2023, 08:59 | #8824 |
|
dlhsie som to hladal, nasiel som ten prisopevok: #8635
zli zli dezolati ... no a teraz citam: "- Vedúci kancelárie generálneho tajomníka Stian Jensen pripustil možnosť vstupu Ukrajiny do aliancie výmenou za odstúpenie niektorých území Rusku." |
|
| Markuss | 16.08.2023, 09:08 | #21816 | |
|
tak vies. ked mas 7x mensie straty ako súper, tak tí ludia budú len niekde ukrytí, rozumej 'na zive'
Link na článok na doméne pravda.sk |
||
| ball8 | 16.08.2023, 09:15 | #21818 | |
|
1. Príspevok nesúvisí s tým, o čom sme diskutovali.
2. Ukrajinský hovorca zahraničných vecí Nikolenko to označil za absolútne neakceptovateľné, že by sa vzdali nejakých svojích území, len kvôli tomu, aby mohlu vstúpiť do NATO: Link na príspevok na doméne X.com |
||
| Markuss | 16.08.2023, 09:20 | #21819 | |
|
ved to sa vie.
nesúvisí.... tie územia dobije naspat kto? |
||
| ball8 | 16.08.2023, 09:23 | #21821 | |
|
Markuss: V pôvodnom príspevku sme rozoberali bludy, že Poľsko si chce zobrať časť Ukrajiny (to fakt len dezolé napíše). Tento príspevok hovorí o vzdaní sa časti území v prospech ruSSka. Ak v tom vidíš súvislosť, tak spať do dezolé akadémie, už ste vyprodukovali pár totálne neschopných členov |
||
| Markuss | 16.08.2023, 09:31 | #21822 | |
| dobre, nechaj tak. pockaj mesiac/dva | ||
| ball8 | 16.08.2023, 09:34 | #21824 | |
|
Počkám, to, že neviete rozlišovať informácie, na tom moje čakanie niečo nezmení. Nie každý má dar rozmýšľať |
||
| Markuss | 16.08.2023, 09:44 | #21827 | |
| Pri Kupjansku evakuovali 37 obci. Ty myslíš, že ak sa Rus priblíži znova ku Kyjevu, Poliak bude čakať na hranici, kým s ním nebude susedit? To je síce rovina fantázie.... Ale kto ich zastaví? Lebo ľudia nie sú a všetko stavili na iný smer. | ||
| ball8 | 16.08.2023, 09:47 | #21829 | |
| Však keby Poliaci náhodou vstúpili do vojny, tak za mesiac sú v Moskve. Poliaci ale zároveň nevstúpia do vojny. Keby boli nútení (boli by napadnutí), tak článok 5 NATO a aliancia pochoduje po Moskve do 2 týždňov | ||
| Markuss | 16.08.2023, 10:01 | #21830 | |
| tak uz vies.... | ||
| Quake | 16.08.2023, 10:15 | #21832 | |
|
*dobije*
zlaté socialistické školstvo... |
||
| Markuss | 16.08.2023, 10:26 | #21834 | |
|
#8820 pán skolitel to tak urcite myslel
'Ako Fico dávaly rodičom' |
||
| Quake | 16.08.2023, 10:42 | #21839 | |
|
Kým ja som mal preklep (píšem z mobilu), tak ty si spravil gramatickú hrúbku vedome.
Nie prvýkrát. A nie poslednýkrát. Fakt nerob hanbu vysokoškolákom... |
||
| Markuss | 16.08.2023, 10:54 | #21841 | |
|
ty pako. ja ked pisem bez diakritiky, pisem z prace s nemeckym windowsom.
mobil mam tiez len pracovny, a tiez len s anglickym auto korrektom. nevyhovaram sa - nerozmazavam to. |
||
| ball8 | 16.08.2023, 10:55 | #21842 | |
|
|
||
| Quake | 16.08.2023, 11:00 | #21844 | |
|
Ty vole, ty si fakt neschopný.
V slove "dobije/dobyje" je úplne u riti, s jakým windowsom píšeš, bárs aj s grónskym. Ešte raz: Dobije - ak niekto niekoho zbije, zmláti Dobyje - ak sa zmocní územia/mesta/hradu násilím. |
||
| Quake | 16.08.2023, 11:02 | #21845 | |
|
Ale neboj, budem ťa takto upozorňovať aj naďalej. Budem taký rvoj quakecorrect. Máš to zadara
|
||
| Markuss | 16.08.2023, 11:07 | #21846 | |
| prepac a ktory mobil ti opraví na 'dávaly'? | ||
| Quake | 16.08.2023, 11:27 | #21849 | |
| Ja nemám zapnutý autocorrect, ak proste spravím preklep, tak spravím preklep. Mal by si vidieť, že je to jednotné čislo a malo tam byť dával. Rovnako tam mohlo byť dávalp, dávalr, dávalu atď. Ty si však spravil chybu vo vybranom slove po "b". A to ti jasne že neopraví autocorrect, keďže aj biť aj byť je správne, len autocorrect nerozumie kontextu vety. | ||
| ALKAPERONE | 16.08.2023, 00:14 | #8823 |
| https://sk.wikipedia.org/wiki/Masaker_v_M%E1%BB%B9_Lai | |
| ball8 | 15.08.2023, 20:10 | #8822 |
|
Očakávaný odliv vzdelaných ľudí zo Slovenska vedľa k susedom do Česka:
https://www.instagram.com/p/Cv-F_ceqd6N/ |
|
| slaven | 15.08.2023, 22:14 | #21814 | |
|
Pekne bludy, este aj toto idu hodit na Fica realita je ale uplne inde ... v CZ len nastupny plat po skole mas mozno o 30 - 40% vyssi, ziadna jazykova bariera ... toto su len Cechy a to nevravim o inych statoch na zapade, kde ked ovladas jazyk, ides hned na 2 az 3x vyssi plat nastupny ako u nas, za tu istu pracu ... |
||
| ball8 | 15.08.2023, 22:39 | #21815 | |
|
To nie je blud. Sám zvažujem odchod a poznám pár ľudí, čo tu tiež nechcú ostať, ak sa ten mafián dostane k moci. Mladý človek radšej odíde niekam, kde sa bude mať lepšie, či už ekonomicky, alebo nebude mať pocit, že žije v mafiánskom štáte.
To s tými platmi máš ale pravdu, len plat nie je rozhodujúcim kritériom pre všetkých. |
||
| Markuss | 16.08.2023, 09:13 | #21817 | |
|
a preco si uz nesiel? skolu dokoncenu nemas, kolko cudzich jazykov ovladas?
preco by si mal mat v zahranici konkurencnu vyhodu? ja ti poviem, co vselijake chujoviny typu 'moderne vzdelavanie', dualne akademie, milion zbytocnych vysokych skol dokazali... u doktorky mojej obvodnej ti nema kto zobrat krv! v pondelok ma jednu sestru, v utorok inu, v stredu inu ... a tak. tento tyzden po-streda nemal kto brat krv...7 nie su sestry - stara isla do penzie. a teraz? mame milion 'informatikov' (ktori sa tomu ale nevenuju ze kamos), milion inzinierov, miliion absolventov socialnej prace a inych zbytocnych profesii. kedysi trojkár na gympel nesiel, mohol byt rad, ak isiel na priemyslovku. uciliste malo klientov. zdravotne sestry tiez neboli najlepsie ziacky, ale tiez nie najhorsie teraz nemas ani profesie, ani zdravotnikov, nic zlate socialisticke skolstvo |
||
| ball8 | 16.08.2023, 09:21 | #21820 | |
|
Markuss: Lebo mám na Slovensku rodinu a priateľov a mám citové puto k tejto krajine a verím, že môžeme postupne dobehnúť západné krajiny Školu nemám dokončený Ing titul, v mojej oblasti aj tak nepotrebný. Cudzie jazyky? Angličtina B2, Nórčina A2 Socialistické školstvo by mal byť už dávno zabudnutý omyl, u nás žiaľ stále pretrváva. |
||
| Markuss | 16.08.2023, 09:33 | #21823 | |
|
dobre - tak mi povedz ako moderné skolstvo riesi problem s
1. odbornymi remeselníckimi profesiami 2. zdravotnymi sestrami 3. strukturálnymi chaosom - poziadavky trhu práce vs. profil absolventov |
||
| ball8 | 16.08.2023, 09:36 | #21825 | |
|
1. Duálne vzdelávanie (nedostatocné)
2. Takmer nijako, zdravotníci majú myslím na školách nejaké špeciálne štipendiá, ale to je nedostatočné 3. Nijako, lebo veľká časť škôl funguje ešte v režime, ako za socializmu |
||
| Markuss | 16.08.2023, 09:40 | #21826 | |
|
https://progresivne.sk/vzdelanie-je-buducnost/
tu mi nájdi riesenie na tie tri body |
||
| ball8 | 16.08.2023, 09:45 | #21828 | |
|
Tu máš celý dokument: https://progresivne.sk/wp-content/uploads/2023/06/Vzdelavanie.pdf
Dolument nerozoberá konkrétne tieto 3 body, ale hovorí a niektorých potrebných zmenách. Daný dokument ti na tvoju otázku neodpovie, lebo ty sa pýtaš na A, dokument hovorí o B. Pokojne ale môžeš ísť na nejaký predvolebný míting a osobne sa ich spýtať na tieto 3 veci. |
||
| Markuss | 16.08.2023, 10:08 | #21831 | |
|
Prepáč, ale základné veci ti chýbajú, a ty stráviš taký čas nad slohovú prácou, ktorá neponúka žiadne riešenia pre:
1. Chýbajúce odborné profesie 2. Nizsí zdravotnícky personál Načo?! |
||
| ball8 | 16.08.2023, 10:16 | #21833 | |
| Čo mi chýba? Však som ti svojou odpoveďou len vysvetlil, že nedostaneš odpoveď na svoju otázku len z nejakého dokumentu, lebo tam tá odpoveď nie je. | ||
| Markuss | 16.08.2023, 10:27 | #21835 | |
|
pretoze to je vsetko len kozmetika. nájdes tam chujoviny o tom, ako sa majú ziak a ucitel príjemne cítit, atd, atd.... samá vata
lebo oni nedávajú na také základné veci odpovede. 'dá sa to aj inak'! |
||
| ball8 | 16.08.2023, 10:34 | #21836 | |
|
Predvolebný program nie je o tom, že máš pripravené zákony. To by potom kandidovala asi len Saska samotná.
Predvolebný program musí byť trošku abstraktnejší, ale ľahko vypracovateľný a implementovateľný. |
||
| Markuss | 16.08.2023, 10:40 | #21837 | |
|
jasne. ziadne riesenia sú lahko implementovatelne.
nemas plan sa tomu hovorí - na základne veci - kde sa vyskytuje aspon na hrubo 'ucnovske skolstvo'? lebo také 'umelecke vysoke skoly' tam nájdes |
||
| ball8 | 16.08.2023, 10:48 | #21840 | |
|
Keby si ich sledoval, aj ich diskusie vysielané na fb/instagrame/tiktoku, tak vy si vedel viac, konkrétne veci, ktoré chcú spraviť. Lenže ty si prečítaš 3 vety, ktoré len hrubo zhrnú základné informácie a podľa toho usúdiš, že nemajú program.
Nemajú taký dobrý program ako Saska, ale napríklad majú lepší program (z hľadiska prepracovanosti) ako väčšina politických strán. |
||
| Markuss | 16.08.2023, 10:55 | #21843 | |
|
povedz mi aké prezentovali riesenia k:
1. ucnovskemu skolstvu 2. nizsiemu zdravotnickemu personalu. kde sa to da dohladat? |
||
| ball8 | 16.08.2023, 11:12 | #21847 | |
|
1. Úprimne, k tomuto sa to vyjadriť neviem, či prezentovali riešenia k tomuto, do volieb si ešte podrobne naštudujem programy
2. Na zdravotníctvo majú experta, ktorý je chválený aj druhou stranou, program lre zdravotníctvo tu: https://progresivne.sk/zdrava-buducnost/ Ako nižší zdravotnícky personál myslíš asi zdravotné sestry, tak k tomu napr.: Vytvoríme dostatok podporného personálu. Špeciálny dôraz dáme na získanie sestier a ostatného zdravotníckeho personálu, čo sú povolania, kde máme najväčšie nedostatky. Budeme navyšovať počty študentov a študentiek na stredných školách, ktoré stále nevedia pokryť dopyt, a tiež finančne, ale aj kompetenčne zatraktívnime tieto povolania. |
||
| Markuss | 16.08.2023, 11:15 | #21848 | |
| Ok, bod dva aspoň v náznakoch | ||
| slaven | 15.08.2023, 19:24 | #8821 |
|
Čudujem sa že aktuality takú reklamu mu spravili
Link na článok na doméne aktuality.sk |
|
| slaven | 15.08.2023, 19:25 | #21812 | |
| V zmysle aký je to vzdelaný človek... Na rozdiel od tých v parlamente - koalícii | ||
| ball8 | 15.08.2023, 19:35 | #21813 | |
| Skôr ho vykreslili tak, ako ho vníma každý normálny človek. Vzdelaný a nebezpečný fašista. | ||
| Quake | 15.08.2023, 18:09 | #8820 |
| https://prnt.sc/TMWzXmFB79uy | |
| Quake | 15.08.2023, 18:11 | #21808 | |
|
Ako Fico dávaly rodičom.
Ale však to nevadí, nedá sa zvyšovať, keď treba kradnúť na účty v cudzine, že? |
||
| Quake | 15.08.2023, 18:15 | #21809 | |
|
Ešte si to mafoši dajú aj do názvu - že Smer sociálna demokracia.
Ani sociálna a ani demokracia. Nielenže ich ojebal na dôchodkoch ale ich ojebával aj na deťoch. Ale neva, 20% je istých |
||
| peto10 | 15.08.2023, 18:44 | #21811 | |
|
20% sa rado nechava ojebavat. Hlavne, ze Fico nakyda na prezidentku, Ukrajinu, EU, liberalov, .... to im staci.
|
||
| Markuss | 15.08.2023, 16:28 | #8819 |
|
Vláda odborníkov aich predchodcov a ich predchodcov. Prázdna špajza a kradnutie bagrami v mariánskom štáte.
Ale my vás mafii nepredame. Dá sa to aj inak! Lebo Fico |
|
| Markuss | 15.08.2023, 16:28 | #21807 | |
| Link na článok na doméne pravda.sk | ||
| Quake | 15.08.2023, 13:14 | #8818 |
| Link na článok na doméne aktuality.sk | |
| Quake | 15.08.2023, 13:15 | #21797 | |
|
Nefungujú ani bohovi |
||
| Markuss | 15.08.2023, 13:45 | #21798 | |
| https://www.reuters.com/markets/us/feds-last-rate-hike-coming-july-meeting-economists-say-2023-07-19... | ||
| Markuss | 15.08.2023, 13:45 | #21799 | |
| https://www.reuters.com/markets/europe/norway-seen-lifting-policy-rate-40-this-week-2023-08-15/ | ||
| Markuss | 15.08.2023, 13:45 | #21800 | |
| https://www.reuters.com/business/finance/swiss-central-bank-raises-rates-again-signals-may-need-do-m... | ||
| Markuss | 15.08.2023, 13:46 | #21801 | |
| https://www.theguardian.com/business/2023/jun/15/european-central-bank-raises-interest-rates-quarter... | ||
| Markuss | 15.08.2023, 13:48 | #21802 | |
| https://www.reuters.com/markets/rates-bonds/australia-central-bank-raises-rates-11-yr-high-warns-mor... | ||
| Markuss | 15.08.2023, 13:49 | #21803 | |
|
A z posledných hodín.. žeby sme rozumeli tej makro politike
https://www.independent.co.uk/news/business/uk-unemployment-rate-increases-economy-b2393156.html |
||
| Markuss | 15.08.2023, 14:01 | #21804 | |
|
Ešte doplním. Česi majú 7%, Poliaci 6,75, Maďari 13%
Môžu začať orgie |
||
| Quake | 15.08.2023, 15:13 | #21806 | |
|
Toto neobkecáš. Proste rubeľ je momentálne niečo ako bolivar vo Venezuele (tam si bol, nie?).
Problémom ja izolovanosť Ruska, CB nemá veľa možnosti a pochybujem, že tá sadzba priláka špekulantov na kratkodobé vynosy. Majú síce ešte 587 miliárd devízové rezervy, lenže 300 miliárd je zmrazených. Štát môže šetriť na výdavkoch, čo znamená menej prachov do vojny, to sa ale vo fašounskom Rusku nikdy nestane. Takže si to odnesú bežní ľudia - už som dávnejšie písal, že tam frčí vojenská ekonomika. Nie som makroekonóm a nerozumiem sa tomu ako ty. Ale je nad slnko jasné, že toto nerozchodia bez tvrdých dopadov. PS: na jar sú voľby prezidenta v Rusku, som zvedavý, jak toto Putin obkecá |
||
| peto10 | 15.08.2023, 18:42 | #21810 | |
|
Specialny ekonomicky kolaps |
||
| Markuss | 15.08.2023, 12:25 | #8817 |
|
Aby ste vedeli. Mladý Soroš sa ide zamerať pri šírení demokracie na iné časti sveta.
Vraj u nás už nie je treba https://www.usnews.com/news/world/articles/2023-08-15/soros-foundation-to-limit-eu-funding-in-new-st... |
|
| Markuss | 15.08.2023, 12:25 | #21795 | |
|
Asi nečítal Padreho klan |
||
| Markuss | 15.08.2023, 12:26 | #21796 | |
| https://hnonline.sk/svet/96099202-sorosova-nadacia-otvorenej-spolocnosti-opusti-europsku-uniu-jej-vp... | ||
| Markuss | 15.08.2023, 14:04 | #21805 | |
|
Aha. Tak už rozumiem tej vate od ministerstva pre OSF na ďalšie rozpočtové obdobie
https://hnonline.sk/svet/96099202-sorosova-nadacia-otvorenej-spolocnosti-opusti-europsku-uniu-40-per... |
||
| Quake | 15.08.2023, 12:09 | #8816 |
| http://www.bbc.com/news/world-us-canada-66505804.amp | |
| Quake | 15.08.2023, 12:11 | #21792 | |
|
Ajajaj.
Donald Trump znova a znova obvinený za ojeby a podvody. Keď deduľo nevie prekusnúť prehru... Ináč on mi silno pripomína našich dezolé politikov, Fica či Harabína. |
||
| StanoDianiska | 15.08.2023, 11:56 | #8815 |
| Na začiatku je taká ukážka sveta Smeru: Link na článok na doméne aktuality.sk | |
| Markuss | 15.08.2023, 12:13 | #21793 | |
|
To je parádne PR pre jeho novú knihu To je skoro ako Vaginovičove príspevky do fondu svetovej literatúry. To má v zbierke každý správny demokrat |
||
| Markuss | 15.08.2023, 12:14 | #21794 | |
|
Link na článok na doméne aktuality.sk Ako hovoril môj starý otec: "príde hlúpy, čo všetko kúpi" Takže parádny tip na darček v rodine alebo aj mimo |
||
| Quake | 15.08.2023, 11:00 | #8814 |
|
Putin a Kim si vymenili listy
Severokórejský vodca Kim Čong-un a Vladimir Putin si dnes vymenili listy, v ktorých sa zaviazali rozvinúť svoje väzby do toho, čo Kim nazval "dlhodobým strategickým vzťahom". Ruský prezident vo svojom odkaze Kimovi tiež prisľúbil posilnenie bilaterálnych vzťahov. "Som si istý, že posilníme bilaterálnu spoluprácu vo všetkých oblastiach pre blaho oboch ľudí a pevnú stabilitu a bezpečnosť Kórejského polostrova a celej severovýchodnej Ázie," povedal Putin podľa KCNA. |
|
| Quake | 15.08.2023, 11:02 | #21791 | |
|
To už aký zúfalec musíš byť, keď sa ides kamošiť so Severnou Kóreou. Tak ale zase s kým iným, nie? Keď ťa maju všetci na saláme a drbú ti sankcie. To je jebo, ten Putin. |
||
| Markuss | 15.08.2023, 10:42 | #8813 |
|
Nabudúce keď si budete náhodou snobsky vína na 40€ prezerať, vedzte, že to celéoze byť obyčajné prebalene víno.
Na zdravie pre snobov aj znalcov vína |
|
| Markuss | 15.08.2023, 10:43 | #21790 | |
| Link na článok na doméne pravda.sk | ||
| true | 15.08.2023, 10:01 | #8812 |
| Téma nadmernej pomoci Ukrajine v súvislosti s problémami v USA je na amerických sociálnych sieťach čoraz populárnejšia video: https://www.veed.io/view/d0d8482f-605e-4807-82bd-270e98fdcfdb?panel=share | |
| true | 15.08.2023, 10:26 | #21788 | |
| koniec Alzáčika už je blízko | ||
| true | 15.08.2023, 10:27 | #21789 | |
| určite to vie aj slabomyseľný Quake ale ešte trepe nožičkami | ||
| true | 15.08.2023, 09:54 | #8811 |
| Flashback foto https://i.postimg.cc/3NKGh03j/photo-5969943454576393508-m.jpg | |
| true | 15.08.2023, 09:51 | #8810 |
|
Americký trh s nehnuteľnosťami je na pokraji novej katastrofy - pomer dlhov ludi na hypotekárnych úveroch k ich platom sa vyšplhal na 40 % .
Situácia naznačuje rastúce riziká a možný kolaps |
|
| Quake | 15.08.2023, 09:33 | #8809 |
|
Inflácia júl 2023:
Česko- 8,8% Slovensko - 9,7% Poľsko - 10,8% Maďarsko - 17,6% EU - 5,3% |
|
| Quake | 15.08.2023, 09:36 | #21786 | |
|
Výborne Viktor |
||
| Quake | 15.08.2023, 07:05 | #8808 |
|
ČÍNA - RUSKO - OBCHOD - BRICS
Mnohí nám píšete, že ako je dobre a na parádu, že Rusko sa obchodom s ropou preorientovalo na Čínu a Indiu a teraz sa môže vykašlať na dolár a euro. K téme takto: Obchod s Čínou v prípade Ruska a jeho nekonvertibilného rubľa je to isté, ako keby ste prenajímali byt alebo obchodný priestor niekomu, kto by Vám platil nájomné tak, že by ho poslal na svoj účet, vedený "vo Váš prospech". Tiež by Vám povedal, že Vám nevie vymeniť kedykoľvek a akékoľvek množstvo tých farebných papierikov na "Vašom účte" za Vašu menu, ale ponúka Vám možnosť u neho dole v obchode (vo Vašom priestore) nakúpiť veci od výmyslu sveta za tie "Vaše peniaze" na jeho účte. A ešte by Vám prikúril, lebo by trochu hýbal kurzom. Na začiatku je samozrejme ropa a plyn predávané za ruble. Tie Juany vedené v Čínskej centrálnej banke a na súvahe v Rusku vedené ako Ruské aktíva sú ešte tou lepšou variantou, lebo indické rupie sú fakt len konfetami, čo priznal aj Lavrov. Otázkou pri zvažovaní sily mien BRICSu je aj to, prečo všetky tieto krajiny neviedli a nevedú svoje rezervy v reale, juane, rupii a randoch, ale v Eurách a v Dolároch. Dnes sa mnohí pozastavujú nad klesajúcim kurzom rubla voči USD a voči EURu. ale vyzerá, že v Rusku spôsobuje hlavybôľ aj rastúca krivka Juan-Rubeľ. Že by niekto niekoho držal v hrsti alebo pod krkom? |
|
| Quake | 15.08.2023, 07:13 | #21783 | |
|
Nie je to náhodou presne to, čo som písal ešte v 2022?
Že Čína a India budú držať Rusov za gule? Len tak ma zaujíma, či už teda ti ruskí boháči popredali všetko západné (autá, lode, lietadlá, mobily, telky, kávovary, žehličky, mikiny) a nakúpili značkové indické výrobky... |
||
| slaven | 15.08.2023, 07:25 | #21784 | |
|
Cina drzi Rusov z gule, Rusi ale zvysuju biznis s Indiou a inymi krajinami, v Afrike pojdu velmi dopredu. Co citam nejake clanky, su tam riadne navysenia.
Doplati na to kto najviac? EU. Gratulujem ze sa tesis |
||
| Quake | 15.08.2023, 08:18 | #21785 | |
|
Mne len príde smiešne, ako si poniektorí myslia, že sa dokáže len tak ľahúčko nahradiť dolárovy obchod. To ešte potrvá. Kým Rusi obchodovali s EÚ v mieri, boli na koni oni, oni diktovali podmienky. Teraz diktuje podmienky Čína. Fakt si myslíš, že Rusko a Čína sú najlepší kamoši, čo sa potľapkávajú po pleci, jak vybabrali s EÚ? Pre Čínu je EÚ a USA omnoho dôležitejší partneri ako slabé Rusko s bezcennou menou.
Čo sa týka Afriky, tak tam cez wagnerovcov cucali štáty o nerastné bohatstvo už desaťročia. Prakticky ich zdevastovali cez dosadených diktátorov. |
||
| true | 15.08.2023, 10:05 | #21787 | |
| hlupáčik sa zasa predviedol. Info: Šéf čínskeho ministerstva obrany Li Šan-fu navštívi v dňoch 14.-19. augusta Rusko, kde sa zúčastní XI. moskovskej konferencie o medzinárodnej bezpečnosti a navštívi aj Bielorusko. Oznámil to oficiálny predstaviteľ čínskeho ministerstva obrany. | ||
| true | 14.08.2023, 22:38 | #8807 |
| The Economist píše, že "ukrajinské úrady začali na mnohých miestach v krajine otvárať a ničiť hroby sovietskych vojakov a na ich miesto privážať nedávno zahynutých ukrajinských vojakov". Na cintorínoch je katastrofálny nedostatok miest. | |
| true | 14.08.2023, 22:02 | #8806 |
|
Rusko dodá Indii komplexy S-400 podľa plánu.
Objednávka v prepočte za 5,4 miliardy dolárov bola uzavretá ešte v roku 2018. |
|
| << < 456 | 457 | 458 | 459 | 460 | 461 | 462 | 463 | 464 | 465 > >> |

















